Pantanal

(TV film)
  • Brazílie Pantanal
Nový Zéland / Brazílie, 2001, 2x53 min

Pantanal je oblastí, kde se věčně střídá období sucha a dešťů. Je domovem pro velké množství živočišných druhů, které se právě s tímto faktem musejí vypořádat. Jenom ti nejsilnější zde přežijí... Širé brazilské mokřady podléhají rozmarům tropické sezony a neustále se mění, roztahují a zase zmenšují skoro jako pomalu tlukoucí srdce. Z moře zvlněné trávy se každý rok na několik krátkých měsíců za zvláštních okolností stává skutečné moře. A dochází k pozoruhodné explozi života. Brazilské mokřady jsou domovem tak exotických a obávaných zvířat jako anakonda, jaguár a piraňa, ale žije tady také kapybara nebo vydra obrovská. K tomu připočtěte hejna ryb, jež povodeň osvobodila z řek ohraničených břehy, a tak vyráží na pravidelnou každoroční migraci do jiných končin. Nebo číhající kajmany, kteří mají poněkud jiné plány, co se nepřeberného množství jídla týče. Dokumentární film Pantanal, plný dosud nevídaných záběrů brazilské vodní idyly v bujném srdci přírody, je vzácnou příležitostí objevit jedno z posledních panenských míst na naší planetě. (TV Prima)