Shen mi wan dao

• Tchaj-wan 神秘彎刀 (více)
všechny plakáty
Tchaj-wan, 1988, 86 min

beso74

Jeden z tých filmov, ktoré sú tak zlé, až je to zábavné. American Commando Ninja nie je príliš o Američanoch, ani o komande a o ninjoch? Tak to len tak na pol, sú tu dvaja, jeden klasicky v bielom a druhý? V šortkach a tričku. Ed Wood by na to bol na toto umelecké dielo náramne hrdý. Prečudesná hudba, neskutočné oblečenie ( Union šortky jednej z hrdiniek sú len čerešničkou na torte), bojová choreografia totálne na figu. Ale to je u najhorších filmoch zvykom. Čo tu je, čo stojí za pozretie? Nuž hlupučká ženička kdesi medzi dvadsiatkou a tridsiatkou, ktorá aj viac ako 40 rokov po 2. svetovej vojne verí, že jej rodičia zahynuli práve v nej, používanie slučiek pri úderoch a výstreloch (treba šetriť silou a nábojmi) či kuriózny bojový štýl s ešte zvláštnejším menom - HOKUS POKUS. A samozrejme, aj keď sa režisér volá Lo Gio, s logikou tu nemá nič spoločné. Ako zaujímavosť je možné podčiarknúť fakt, že príbeh dodal neslávne známy Godfrey Ho, ktorý v tomto filme nejako zabudol na svoju preslávenú metódu stlač CTRL + C a potom CTRL + V a namiesto toho pod jeho dohľadom a jeho rovnako bláznivého kámoša producenta Josepha Laia vznikol jeden z dvoch kung fu filmoch natočených videokamerou (SOV - Shot On Video). Druhým je pokračovanie tohoto filmu (Born A Ninja 1989). Ak si chcete film užiť, najlepšie je nejaká partia a nejaké pivko k tomu, potom sa na tom dá poriadne zabaviť. ()