Miliardy - Série 7

(série)
USA, 2023, 10 h 34 min (Minutáž: 50–60 min)

Paul Giamatti, Maggie Siff, David Costabile, Babak Tafti, Damian Lewis, Jeffrey DeMunn, Glenn Fleshler, Kelly AuCoin, Zachary Unger, Ben Shenkman (více)

Epizody(12)

Siedma a posledná séria populárneho seriálu, v ktorom ide o miliardy! Držitelia Emmy a Zlatého glóbusu Paul Giamatti a Damian Lewis excelujú v dráme o mocenskej politike v newyorskom svete veľkých financií. Ambiciózny kráľ špekulatívnych investičných fondov Bobby Axelrod a skúsený prokurátor Chuck Rhoades boli protivníkmi aj spojencami. Situácia sa však dramaticky zmení, keď sa Axe vráti s účtom, ktorý treba vyrovnať. Mike Prince totiž sadá na trón Axe Capital, lenže Chuck Rhoades je presvedčený, že nikto by nemal mať toľko majetku (ani moci). A zatiaľ čo všetci hráči hľadajú nové spojenectvá, isté je len jedno: bohatstvo znamená vojnu. (HBO Max)

ddf76

Pekne zakonceni Billions. Posledni dil je takovy nostalgicky. Ale je pravda, ze serial uz sel poslednimi seriemi dolu. Takze je dobre, ze to dustojne zakoncili. Jen doufam, ze nebude nejaky sequel z Axel Global. ()

Kaka

Jestli sedmou sérií někdo čekal back to basics a definitivní eliminaci "papírových dialogů" a nekončících proslovů a otravných metafor, bude velice zklamán. Pokračuje se plus mínus v rytmu užvaněné šestky a i hlavní tahák, tedy návrat Bobbyho je proveden spíše sporadicky ve vedlejší roli. Over the top crazy finále jen ukazuje na celkovou neschopnost tvůrců přijít s příběhem, který bude mít rámování reality a nebude na hraně fikčního světa ve stylu Danyho parťáků a i většina z těhle borců mělo víc charisma než-li zdejší roboti. ()

M.i.k.e

Po slabších sériích se Billions vrátily tam kde je mám rád a je to zase slušná jízda, která v úplném závěru nabídne i slušnou dávku nostalgie. Návrat Axe seriálu jen prospěl a i když je to zmetek (ale kdo tady neni) tak mu prostě nejde nefandit…80% ()

bonovox

Za mňa uspokojivé vyvrcholenie všetkých seriálových nitiek a hlavne návrat do takmer dokonalej TV Quality, hlavne navrat postavy Bobbyho výrazne pomohol celému príbehu. Veru, postavy Chucka, Bobbyho či Wendy mi budú určite chýbať a jednoznačne to bola parádna 7 ročná filmová jazda. Za finálnu sériu dávam 80%, celkovo za 90% ()