Jackie Kallenová nebojuje pro slávu. Bojuje za respekt. Film "Ring volný", natočený podle skutečné události, představuje Meg Ryan jako odvážnou a skoro drzou manažerku boxu, která se snaží z obyčejného chlapíka Luthera Shawa udělat světového profesionálního boxera se "smrtícím" úderem. Jackie chce pomoci Shawovi dostat se do soutěže číslo jedna, a tak přemluví zkušeného trenéra Felixe Reynoldse, aby zanechal odpočinku a začal znovu pracovat. Než však trojice uskuteční svůj velký sen o účasti na šampionátu, nejdříve musí zjistit, jak se v ringu i mimo něj pohybovat. Nejde o to, jak hluboko padneš. Důležitější je vstát a tvrdě bojovat dál. RING JE VOLNÝ! (oficiální text distributora)

kobejn

Ten film mohl bejt vlastně skvělej, kdyby se něco nezvrtlo asi tak po půlce...najednou sem z toho, co bylo oukej, začal cítit že tam něco nesedí, že tam je něco navíc...to něco je asi zbytečně naroubovanej "dramatickej konflikt". škoda, moch to bejt mnohem lepší film, kdyby z toho dutton nechtěl udělat za každou cenu moralitu o tom, jak sou lidi v zákulisí boxu prohnilý...zbytečně tam cpal tydle klišé, který tomu filmu uškodili...jinak meg ryan i omar epps byli naprostou v pohodě, ale kdo dost prudil byl "My frend Mank", tomu ta role drsnýho mafiána fakt nesedla...ale nejslabší bylo to, co by mělo být nejsilnější - samotnej finální match o wbc titul, doprdele, to to musel dutton takhle odfláknout!? Copak takhle vypadá titulovej zápas o mistra světa??? Fuck! To vypadalo spíš jak nějakej druhořadej zápas někde off the hbo...takhle fakt real profi fight does not look! Takže typicky pokaženej film, kterej mohl bejt much much better...škoda, protože jinak to byl docela pěknej film. ()

UncleG

Hlavní dojem z filmu: Točit se dá dokolečka pořád jedna a tatáž zhovadilost o velkém vítězství a přirozeném talentu. Hlavní poznatek z filmu: Meg Ryan zestárla, zošklivěla, zhrbatěla, fasádičku má zdecimovanou plastikama, nechala si přifouknout ponoukadla, neustále jí padají vlasy do očí, takže vypadá jako anorektickej bobtail a její hereckej výkon spočívá v tom, že zbytky všech sil vraští svý botulotoxový obočí a pouští "mračáky" na všechny strany. Skutečnost, že se její postava chová jak nevycválaná, arogantní káča, je pak doprovázena komentáři: „Páni, ta je drsná!“ případně „Téda, ta mu to nandala…“ A nakonec hlavní poučení z filmu: Že žena dokáže být tvrdší manažerka než muž? To je mi úplně ukradený! Pokud v její postavě nejsem schopen rozpoznat mirkoskopickej „lidskej rozměr“, bude to vždycky jen uřvaná namachrovaná bréca, která by potřebovala namočit do kádě s kyselinou a rozjezdit parním válcem do Manhattanu. A nechte si ty slinty jak "Meg zvedá kvalitu filmu“, protože její roli by zahrála líp i cvičená gorila. ()

Skip

Tak v tomhle filmu snad nemůže vůbec nic zaujmout natož překvapit. Je to jedna z těch happyendových blbůstek. Zkouknout se to ale dá. Jen nějak nevím, proč vlastně? ()

Eldrick

Hypermega iritující Meg Ryan jako boxerská manažerka! Víc arogantní osinu v prdeli jsem snad neviděl. Aspoň, že ji kostyméři oblíkli push-upku, aby zakryli ty její placatý věšáky. ()

Martrix

Jediné co mi zabránilo dát odpad! je to, že údajně jde o životopisný film, takže taková sračka to možná byla doopravdy. Čemuž bych se zase tak moc nedivil. Ale všichni také víme, s jakou nechutí pouštějí producenti neopravené a neupravené příběhy k nevědomým divákům. Nicméně pravdivostí tohoto story se zabývat nebudu. Ten film je mizerně napsaný, natočený, zahraný...nenajdete tam nic opravdu dobrého. Tedy kromě Meg Ryan, ale to vás také přejde, protože její postava byla otřesná a scénář jí nacpal do pusy takové kecy, že nezbyde než kroutit hlavou. Celý ten příběh je kýční a nechutně zidealizovaný a co se týče boxerských soubojů, tak ty byli nejhorší jaké jsem kdy viděl. Pravda, ten film není primárně o boxu, ale o manažerce boxu. Ale když už někdo točí dvacetiminutovou scénu zápasu o titul ve střední váze, měl by o boxu něco vědět. L. Konečný se musel válet smíchy, když viděl venkovskou rvačku dvou blbanů s rukavicemi a hlavně zcestný komentář k jejich výkonu. Úžasná a rychlá kombinace=pravý hák prolétl čtvrt metru před obličejem protivníka a za ním vylétl hák levý...opět před obličejem protivníka...pokud o boxu něco víte, raději zavřete oči. Ale to není zdaleka všechno, protože konec je tak neuvěřitelně debilní, že bude lepší, když si zakryjete taky uši. A víte co? Když už budete u toho zakrývání...hoďte deku na celou TV a raději si ani tento pafilm nepouštějte. Je to urážka poctivé filmařiny i boxu. ()

Juto

Nie som zďaleka fanúšik tohto športu, ale boxerské sekvencie ma držali a celková atmosféra sa javí primerane autentická. 6/10 ()

Sfinkter

Hollywoodu stačí klasické jednoduché schéma a ždímání emocí může začít. Nic z filmu nestojí za vyšší hodnocení, ale je z boxerského prostředí - proto u mě tři hvězdy. ()

Jizni Tlapa

Rockyho fanoušku zapomeň na podobnou podívanou. Tohle je lehká nadprůměrka s výjímečně charismatickou Ryan a sympaťákem Eppsem, který se sice snaží,ale choreograficky to jednoduše šťávu nemá. Solidní dialogy versus kýčovité zakončení? Based on a true story?Ale Proč ne? ()

lennyd

Jackie Kallenová (Meg Ryan) vyrůstá mezi provazy (ba ne, není dcerou místního kata, ale trenéra boxu a neteří boxerského šampióna). Vzhledem ke svému pohlaví (ehm) se nemůže v milovaném sportu prosadit sama, takže alespoň dělá sektetářku místnímu majiteli boxerského ringu. A jelikož je pěkně drzá, vyprovokuje místního boxerského magnáta (to je ten co sice neboxuje, ale boxery sponzoruje a platí) k sázce, že dokáže jednoho z nich dovést k titulu i jako žena. Když ale zjistí, že jí nabídnutej boxer je k ničemu, promptně chytne na ulici prvního (černocha), který se umí rvát, přítel jejího strýce ho začne trénovat a ono to nějak dopadne. ... Až na "malou" zápletku (média si více než úspěchů mladého boxera všímají "ženy" v mužském sportu, což Jackie stoupá do hlavy) jde film přímo ke svému cíli, který je (bohužel) znát asi 20 minut po začátku. A že to tak skončí, na to vezměte jed. Takže se zbývá jen kochat Meg Ryan (no jo holka, už i na tebe padaj léta, už moc romantických komedií nebude), charismatického Omara Eppse a taktéž "hlavního padoucha" Tony Shalhoub. A když vydržíte i posledních 5 minut, sladký hollywoodský konec vás nemine... ()

Ploutev odpad!

Tohle je výsměch, snůžka absolutně trapných rádoby napínavých keců. Drama to není rozhodně, se světem boxu to má taky pramálo společného.Nevím co ktomu říct víc. Snad jen "Ruce pryč, zdraví nebezpečné " ()

Arkanoid

Meg Ryan bojuje za svoj sen päsťami Omara Eppsa. Boxerský film zvláštny tým, že sa v tomto prostredí musí presadiť žena-manažérka spolu so svojím boxerom. Vôbec jej nechýba guráž, dokonca musí krotiť svoje hviezdne maniere. Meg Ryan, ako aj Omar Epps a Tony Shalhoub túto klasickú športovú drámu podržali hviezdnymi výkonmi. Vrcholom filmu je samozrejme finálový zápas, kde outsider musí ísť so svojimi silami nadoraz, aby ukázal, čo v ňom skutočne je. ()

NICOX

Mám slabost pro filmy z boxerského prostředí a mám ráda Meg Ryan, ALE.. tohle se prostě nějak nepovedlo - slabota!! 45 % ()

Witta

Takhle protivnou Meg Ryanovou clovek jen tak nevidi- fakt jsem se tesil na konec..Film pokulhava zejmena ve scenari, samotny klise nikoho neurazi, ale ono je to tak hloupy:-( ()

jasiska

Keď si to tak vezmem kolem-dokola, tak v tom filme vlastne nebolo ani nič, čo by ma malo zaujať (box???), ani nič originálne (koľko som už videla filmov, kde hlavný hrdina napriek papierovo slabšiemu postaveniu porazí Goliáša?) a ani Meg Ryan nebola až taká geniálna, aby sa len kvôli nej oplatilo pozerať tento film. A napriek tomu nemôžem povedať, že by tento film bol až taký zlý. Priemerný? To áno. Ale pozerať sa naň dalo, ani som sa nenudila, postavy boli sympatické a scenár mi nedrásal žalúdok. Tento film mal asi aj vyššie ambície (ako sa žena snaží prebíjať do mužského sveta, nepriaznivý vplyv slávy a médii na charakter človeka), ale tieto línie boli len naznačené, a preto sa v tomto prípade o filme s hlbším posolostvom nedá hovoriť. ()