Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

campix

Další z děl rutinéra romantických dramat Lasse Hallströma a hned na začátek se sluší říci, že se jedná o jedno z jeho slabších děl. Kevin Spacey v roli uťáplého muže středního věku, s kterým každý pouze zametá, a který se po několika kotrmelcích ve svém životě přesouvá na Newfoundland do oblasti svých kořenů. Klasický příklad toho, jak je outsider vytržen ze svého přirozeného prostředí, je cizincem v nové domovině a postupně navazuje vztahy s místními až se z pozice outsidera dostává do povědomí místních a nakonec nalezne lásku. Dalo by se tedy říci, že se jedná o romantické drama podle zaběhlého scénáře. Jediná věc, která Ostrovní zprávy odděluje od průměru a kvůli které stojí za vidění, je opravdu hvězdné herecké obsazení. Jiný důvod opravdu nevidím. ()

Gemini

Co jiného čekat od Kevina Spaceyho než výkon, který vás strhne? Po Lesteru Burnhamovi je tu další měkkosrdcatý životní ztroskotanec, se kterým všichni vydrbávají a jeho životní proměna, ke které ho dovede neskutečně odporná Cate Blanchett a v podstatě dobrácká víla sudička Judi Dench, trápená vlastní minulostí. To vše v drsně krásné krajině Nově Nalezené Země, podbarvené neskutečně chytlavou hudbou Christophera Younga. Další zvláštně romantická osmdesátka od Lasse Hallströma. ()

Jossie

Nebyl by to špatný film, nebýt té nevěrohodné proměny hlavního hrdiny, který na začátku působí téměř jako duševně nemocný, k smrti miluje ženu, která s ním zachází jako s kusem hadru a stejně se chová i k dceři a najednou se změní v oduševnělého člověka s novinářským talentem. Asi to v předloze tak nebylo, ale film tak na mě působil. ()

lennyd

Quoyle (Kevin Spacey) je takový obyčejný ňouma - ani ženskou snad neměl. Jednoho dne se připlete do hádky dvou milenců, a než se rozkouká, je ženatý s onou slečnou, Petal (Cate Blanchet) a potomek je na cestě. Když pak po pár letech Petal zemře po autonehodě, rozhodně se Quoyle (podporovaný svou tetou Agnis (Judi Dench)) vzít život do svých rukou a odstěhuje se - is Agnis a dcerkou do zapadlého rybářského městečka. Zde se zdá, že by mohl najít ztracenou sebedůvěru, ale hlavně dozvědět se něco víc o sobě a své rodině... Lasse Hallström není režisér, který by se vyžíval v točení blockbusterů, ale naopak v takových vcelku nenápadných filmech, které v sobě obsahují zázračné kouzlo obyčejného života. Do svých filmů se mu také daří vybrat příjemné herecké obsazení (Kevin Spacey, Judi Dench, Julianne Moore) a už vůbec se nebrání zneužít seriózní herečku Cate Blanchet do role šiblé ženštiny. Na druhou stranu (a tím mne překvapilo asi úplně nejvíc), nechal Rhyse Ifanse hrát docela normálního člověka! Hezká hudba, prostředí - to všechno už jen dokresluje nádhernou Hallstromovu fantazi.. ()

berusche

Bezpochyby je Hallström jeden z těch lepších režisérů, jen je třeba mu přijít na chuť. U mě se tak zadařilo u jeho zhruba tří snímků. Všechny jeho díla jsou v podstatě zaměřena na nějakou klasickou dojáckou zápletku. To vem čert, pokud je vkusně předaná. Ovšem problém vidím v tom, že některé snímky mají, i když ne v konečném důsledku, dlouhou stopáž, respektive, musí vás u toho něco udržet, poněvadž je tam spousta vatových scén, díky kterým se děj tak trochu táhne. Promiň Lassi, cítím to tak. A zvlášť je to vidět u těch, které tak trochu laškují s romantikou víc než je nutné. Mám dojem, že dramatické zápletky pan režisér zvládá s naprostou nonšalantní kvalitou, u těch romantických jako kdyby tlačil zbytečně moc. ()

• Quoyleova dcera Bunny byla ztvárněna trojčaty Alyssou, Kaitlyn a Lauren Gainerovými. (michael2684)
  • Autorka knihy, Annie Proulx, nechala příběh filmově zpracovat jen pod podmínkou, že natáčení proběhne na Newfoundlandu. (novoten)
  • Gordon Pinsent, který ztvárnil postavu Billyho, se na Newfoundlandu narodil. Diky tomu pomáhal velkému množství herců s přízvukem, včetně Kevina Spaceyho (Quoyle) a Judi Dench (Agnis). (novoten)