Kriminální retrokomedie Dobrák a zlí lidé se netypicky odehrává v podsvětí během druhé světové války. Jacques sní o kariéře boxera, ale když jej porazí budoucí šampion Marcel Cerdan, sklouzne na dráhu zločinu. Spolu se Simonem a Lolou vytvoří obávanou bandu, jejímž protivníkem je inspektor Bruno Deschamps, kolaborující s Němci. (oficiální text distributora)

Tumáš

Žádný zázrak v tom nevidím, řekl bych, že je dosti nadhodnocený. A na to, že je to komedie, jsem se moc nezasmál. 50% ()

maoc

Nebýt příliš dlouhé stopáže (a tudíž občasných hluchých míst), šlo by o naprosto bezchybný lyrický, sépiově laděný film o válce, kolaborování, gentlemanském zločinu a ženách. Nádhera! Trialog u vína a sýru s unesenou manželkou prefekta mě knockoutoval. Geniální scénář. Nádherná scéna se zabavením desky gestapem. Je můj komentář nesourodý? Asi jako tento film. ()

Blazkowicz

Třetí film z PVP Evropské dějiny a film. Na začátku jsem si říkal, co to je za blbost. Občasný "ftip", ale jinak jen stupidní dialogy. Vojáček se rozplýval nad tím, jak jsou tam slavní herci a skvělý režisér. V životě jsem o nich neslyšel. Postupem času jsem tomu přišel doslova na kloub, a to tak moc, že uvažuju i o plném počtu, který ale nebude. Vážná nota nebo možná spíš tragikomická nota opravdu člověka zasáhne. Žabožrouti zas projednou natočili vynikající film. 4+* ()