Reklama

Reklama

Smrtonosná past 2

  • USA Die Hard 2 (více)
Trailer

Policista John McClane čeká na letišti ve Washingtonu, až přiletí jeho žena. Ve stejnou dobu je v jiné zemi za přísných bezpečnostních opatření do letadla naložen svržený diktátor generál Esperanza, který má být předán k soudu do USA. Nedaleko washingtonského letiště přijedou ke starému kostelu ozbrojení muži, zabijí správce a vysílačkou dají někomu zprávu, že vše probíhá podle plánu. V letištní hale se pohybuje několik mužů jednajících podle stejného plánu. Dvou z nich si všimne John a začne je sledovat až do zázemí pro personál. Když po nich chce doklady, dojde k přestřelce, při které John jednoho z mužů zabije. Když pronásleduje druhého, je zatčen letištní policií a muž uprchne. Přidá se ke zbytku skupiny, kterou vede plukovník Stuart a která si základnu vybudovala ve starém kostele... John jde za kapitánem letištní policie, aby pořádně místo činu vyšetřili, ale ten si je jistý, že jen někdo kradl kufry, a případem se odmítá zabývat. John si provizorně sejme otisky mrtvého muže a pošle je faxem Alu Powellovi, aby mu je prověřil. Powell zjistí, že muž je podle záznamů mrtvý už dva roky a pravděpodobně se jedná o žoldáka. John předpokládá, že má něco společného s příletem Esperanzy, největšího drogového obchodníka...  Venku se zatím strhne silná bouřka, hlavní letiště je uzavřeno a letadla čekají na přistání. Stuart se svými muži zřídili v kostele řídící letové centrum, odpojí celou řídící věž a zhasnou všechny přistávací dráhy. Pak Stuart zavolá řídící věž a oznámí jim, že když nechají Esperanzovo letadlo přistát dle jeho pokynů a dají mu letadlo s plnou nádrží, odletí a vrátí jim řízení letiště. Technik Barnes přijde na způsob, jak lze zprovoznit komunikaci na letišti z nového terminálu ve výstavbě, a spolu se zásahovou jednotkou se tam vydává. I tam však čekají teroristé a celou jednotku postřílí. Barnese zachrání John McClane, který se zde objeví. Uvědomí si, že vše byla jen návnada k odvedení pozornosti a k tomu, aby letiště obětovalo své nejlepší muže. Stuart zavolá velení řídící věže a oznámí jim, že svým pokusem o obnovení komunikace nedodrželi jeho podmínky. Jako trest nechá spadnout jedno letadlo tak, že mu překalibruje výšku, kterou ukazují pilotovi přístroje. John se pokusí letadlo varovat světlicemi, ale marně... Vláda posílá na letiště speciální protiteroristickou jednotku vedenou majorem Grantem. Barnes dostane nápad, že by mohli ke komunikaci s letadly využít navigačních majáků a teroristé to nezjistí. Opravdu se to povede, a tak o situaci na letišti mohou informovat všechny piloty. V letadle, ve kterém je McClaneova manželka je ale ambiciózní reportér Thornburg, který frekvenci odposlouchává také a chce to pro sebe využít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (738)

Ainy 

všechny recenze uživatele

Jak je možné, že se v každém, v každičkém díle najde nějaký uniformovaný pablb, který zavírá oči a arogantně odkazuje hlavního hrdinu do patřičných těch ... mezí? Copak v řídích funkcích na povolaných místech fungují hlavně lidé s klapkami na očích, které si sundají těsně před závěrečnými titulky? Člověk se u každého zhlédnutí musí vždycky tááák rozčílit ... A taky mohli na Brjůse použít kvalitnější kečup s vyšším procentuálním podílem rajčat a ne to zředěné, světle červené cosi. Jinak samozřejmě považuji celou akční sérii o neohroženém policistovi Johnu McClanovi za kultovní a nestárnoucí zábavu. ;-) ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Dvojka je dost podobná jedničce, avšak přece jenom ji něco málo odlišuje. Je zde více akce (někdy trochu méně snesitelné), humoru, John dokonce i jednou selže (sice to nebyla jeho chyba, ale i něco takového u zpravidla bezchybného akčního hrdiny mile překvapí), na druhou stranu záporáci, přestože je jich zde byla pěkná řádka, se ani všichni dohromady nedokážou vyrovnat Hansovi z prvního dílu. Celkově tedy hodnotím znovu 4*. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

"How can the same shit happen to the same guy twice?" Inu, spíše nemůže, protože Die Hard 2 rozhodně není totéž co jednička a teď se podržte, líbí se mi totiž více! Renny Harlin možná není kdovíjaký světový režisér a McTiernanova realistická elminiace protivníků jednoho po druhém je ta tam, ale Die Hard 2 má díky své odvážnější akci, nadsázce, humoru a dokonale vystihnuté atmosféře Vánoc a pokroku 90. let své neopakovatelné kouzlo, nostalgikovo srdce jen zaplesá... A se slušným scénářem obsahujícím i nějaký ten nečekaný zvrat, explodujícími letadly a božím Bruce Willisem je to zkrátka totální nářez. 9/10 ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Sequely povedených filmů prý bývají většinou horší. Asi ano, je to už vidět podle hodnocení, ale je to hlavně v tom, že to co už jsme viděli, vidíme po druhé (však i sám McClane si ve filmu postěžoval, že se mu věci stávají dvakrát). Nicméně mě se film líbil, asi bych řekl, že tak nastejno jako první díl. Je docela svěží sáhnout po něčem z devadesátek, když k dispozici jsou jen samé moderní akčňáky. Willis je prostě super a stydím se, že už jsem ho neviděl v tv dříve jako např první díl...90% ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Český dabing so Soukupom ako McClaneom je na prd. To ale nie je ten dôvod, prečo dávam tak nízke hodnotenie. Bolo to proste slabučké, i keď pár vecí sa dalo. Nápad o obsadení letiska by ušiel, ale nápad to urobiť drsné, ale trápne drsné bol prehnaný. Krv je totiž tak priehľadne umelá, že to film veľmi kazí. Čerešničkou na torte je McClanenove číslo na krídle lietadle na konci, ako sa bije sa Stuartom. Bolo to príšerne natočené. Neviem ako to vysvetliť, ale atmosféra filmu bola na dne a príbeh strácal pointu, plus príšerne urobené drsné scény. Chýbalo mi čaro jednotky. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (55)

  • Skladba, která průběžně hraje celým filmem (zejména, když se tam vyskytuje hlavní padouch Stuart), a rovněž v závěrečných titulcích, je symfonická báseň „Finlandia“ finského skladatele Jeana Sibelia. (Idée_fixe)
  • Väčšina interiérových scén z letísk bola natočená v medzinárodnom termináli Tom Bradley na medzinárodnom letisku v Los Angeles. Niektoré zábery letiska (interiér a exteriér) boli natočené na starom letisku Stapleton v Denveri v Colorade. Tiež externé zábery kostola boli natočené v Highland Lake, severne od Denveru. Interiéry lietadla boli natočené v zadnej časti filmových štúdií Universal, v Hollywoode. (WalterIK7)

Reklama

Reklama