Reklama

Reklama

Jáson a Argonauti

  • Velká Británie Jason and the Argonauts
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Klasický příběh řecké báje o Jasonovi, který hledá pověstné "Zlaté rouno", nabízí divákům řadu soubojů s obludami jako harpyje, hydra nebo obr Talos. Proto s Jasonem musí na Kolchidu cestovat také nejlepší bojovníci v čele s Herkulem. Chrání je bohyně Héra. Ve své době byl film ceněn pro kvalitně udělané triky. (oficiální text distributora)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (115)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Snímek který je o skoro dvacet let starší než podobná klasika Souboj Titánů, a snímek který se této klasice v mnoha ohledech vyrovná a v některých dokonce možná i předčí. Neříkám a ani nevylučuji že se režisér Desmond Davis, nenechal tak trochu tímto filmem v pozdějších letech inspirovat, samozřejmě v područí svého trikového animátora a producenta, pro kterého si myslím že to byl jeden z nejambicióznějších projektů. Po trikové stránce od klasika Raye Harryhausena (20 milionů mil od Země, Gulliverovy cesty, Tajemný ostrov, One Million Years B.C. plus dvě Sindibádova dobrodružství) je tento film opravdu dokonalý a není toho opravdu mnoho co bych mu zde s jistou opovážlivostí vytkl. Ano jak už bylo psáno v tehdejší době to byly téměř revoluční a značně působivé triky, ale myslím si že i v dnešní moderní počítačové a digitální době si tento film dobře obstojí a svého věrného fanouška si vždycky najde a potěší ho. Atmosféra filmu je hodná vskutku kouzelného anticko-epického pohádkového příběhu plného dobrodružství a fantazie, kde dobro nakonec zvítězí nad zlem. Miluji antické příběhy a filmy jakbysmet, takže mě kolikrát nezáleží ani tak na kvalitě jako na samotném příběhu který zde byl dobrý. Ale za Jásona, Herkula, Heru ale také za trikové harpyje, to obrovské zvíře s hlavami sedmi hadů, jedovatou hydru, a pak především za bronzového obra Talose a útočnou armádu skoro neporazitelných a nesmrtelných koster dávám přeci jenom za 4,5/5*. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem si na tenhle kousek vzpomněl a řekl jsem si, že bych si ho mohl zopáknout. Navíc jsem ho tady neměl ohodnocenej takže o důvod víc proč si dát opáčko. Odhadem tipuju, že je to 20-25 co jsem ho viděl poprvé. Pro mnohé diváky už tady možná zahlodal zub času ale za mě film neztratil nic ze svého kouzla a já si Jásonovo dobrodružství užíval tak jako kdysi. Tady nuda rozhodně nehrozí. Spousta akce(bronzový obr Talos, harpyje, drtící skály, hydra, kostlivci) a hlavně je to film důmyslnej i po trikové stránce. 5hvězd. Tady není co řešit. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Výpravná antická báje o cestě Jásona a jeho společníků za zlatým rounem, kterou lehce nad průměr povyšuje práce trikařské legendy Raye Harryhausena (Zlatá Sindibádova cesta, Souboj titánů atd.). Některé triky jsou působivé, některé mile naivní, ale Harryhausenovou poznávací značkou jsou hlavně jeho rozpohybované figurky - oživlá Héfaistova socha, útočné harpyje, semihlavý dračí strážce rouna a ozbrojení kostlivci dělají z tohoto filmu stravitelnou podívanou a částečně mažou handicap v podobě skutečnosti, že Don Chaffey není príliš schopný režisér. Celkově tak tři* a půl. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Italskou kinematografii padesátých a šedesátých let ovládl žánr sword-and-sandal, který diváky ohromoval velkolepými davovými scénami a epickými událostmi ze života řeckých a římských hrdinů. Hollywood se brzy inspiroval a začal točit své vlastní, pochopitelně mnohem nákladnější a kvalitnější verze. Jáson a Argonauti jsou jedním z vedlejších produktů této populární vlny. S nadsázkou by se film dal charakterizovat jako monster movie ve starověkých kulisách. Příběh dodala řecká mytologie a o efekty se postaral geniální Ray Harryhausen. Jsou pochopitelně perfektní, jako téměř všechno čeho se kdy chopil. Za všechny zmíním výborně animované kostlivce z dračích zubů. Díky tomu se dá ignorovat ta spousta nedokonalostí a téměř mi nevadil ani necitlivě ustřižený konec báje. Souboj Titánů mám ale i tak radši. ()

Lilloos 

všechny recenze uživatele

Klasická poctivá výpravná báje, která si na nic nehraje, a přes různé odchylky od původního příběhu zachovává nejvěrohodnější atmosféru starověkého Řecka, jakou jsem kdy ve filmu viděla. Ačkoliv by se trikové záběry dnes někomu mohly zdát směšné, tvůrci se za ně nestydí, neschovávají akci za kameru, ale hrdě ukazují špičkovou práci tehdejší doby. A já žasnu, to jak na mě zapůsobil titán Talos, se nikdy žádné 3Danimované zrůdě nepodaří. Zhýčkaná moderními akčňáky mi dílo časem začalo připadat trochu statické, ale minimálně první hodinu jsem se bavila královsky. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (17)

  • Producenti Charles H. Schneer a Ray Harryhausen ohlásili výrobu filmu 22. marca 1961 po celosvetovom úspechu ich predchádzajúceho projektu Siedma Sindibádova plavba (1958). (curunir)
  • Interiérové scény sa nakrúcali v rímskych štúdiách Safa Palatino, zatiaľčo exteriéry väčšinou neďaleko prímorskej dediny Palinuro južne od Neapola. (curunir)
  • V rané fázi vývoje filmu se počítalo s účastí dvojčat kentaurů, Scyllase a Charybdise, a také tříhlavého psa Cerebuse. (HellFire)

Související novinky

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Reklama

Reklama