Mikael pracoval jako apatykář v jednom malém městě v Osmanské říši, ale to mu nestačilo, takže se rozhodl stát se lékařem. Mikael neměl na studium dost peněz, a tak se zasnoubil s Maral a její věno chtěl použít na studia. V Istanbulu se Mikael nastěhoval ke svému strýci, kde se seznámil s krásnou Anou, která mnoho let žila v Paříži, ale nyní se vrátila do Osmanské říše, aby poznala blíže svoje arménské kořeny. Ona i Mikael byli Arméni. Ana žila s Chrisem, který byl americkým novinářem. Mikael se na studiích medicíny seznámil s Emrem, který byl synem významného tureckého vojenského velitele. Ti čtyři spolu trávili hodně času, ale když Osmanská říše vstoupila do války, začala se nad Armény stahovat mračna. Emr a Mikael unikli narukování do války jen díky jménu Emra, ale Emrův otec nebyl moc nadšený z toho, že Emr použil jeho jméno k pomoci Arménovi. Ana zůstala v Istanbulu sama, protože Chrise povolali na reportáž o vyvražďování Arménů na vesnicích. Během nepřítomnosti Chrise se spolu Ana a Mikael sblížili a strávili spolu i noc, když v Istanbulu vypukly nepokoje a Turci začali ničit vše arménské a začali Armény napadat. Ana a Mikael nepokojům unikli, ale Mikaelův strýc byl odvlečen a obviněn z vlastizrady. Mikael požádal Emra o pomoc a společně došli na základnu, kde drželi Mikaelova strýce, ale Mikael ho nedokázal zachránit a sám byl odvlečen do pracovního tábora. Emr musel za to, že znovu zneužil otcovo jméno, narukovat. Mikael byl několik měsíců v pracovním táboře, zatímco Ana se postarala o jeho sestřenice a tetu. Ana spolu s Chrisem a Mikaelovou rodinou doputovala do uprchlického tábora, odkud jeden farář pomáhal uprchnout sirotkům ze země. Mikaelovi se jednoho dne podařilo z pracovního tábora utéct, a dostal se až domů k rodině, kde byli s Maral oddáni, a jejich rodiče je přestěhovali vysoko do hor, kde byli v bezpečí. Mikael stále miloval Anu, ale opravdu se snažil, aby jeho manželství s Maral fungovalo. Vše šlo dobře, ale pak Maral otěhotněla a Mikael ji musel odvést z hor, protože její těhotenství mělo velmi těžký průběh. V tu chvíli se Mikael setkal se svou tetou, kterou k jeho rodičům dovedla Ana. Když se Mikael dozvěděl, že je Ana naživu, vydal se za ní. Mikael, Ana a Chris pak měli zajistit přesun další skupiny sirotků na loď, která je dostane z Osmanské říše do bezpečí. Cestou se měli zastavit v rodné vesnici Mikaela a vyzvednout tam jeho rodinu, ale turecká armáda se tam dostala první a všechny v lese pozabíjela. Masakr přežily jen Mikaelova teta a sestřenice. Turečtí vojáci si Mikaela a Chrise všimli a začali je pronásledovat. Chris ale vojáky odlákal, a dovolil tak Mikaelovi, aby sirotky dostal na pobřeží. Chris byl vojáky nakonec zajat a hrozila mu poprava za poznámky, které byly nalezeny v jeho deníku. Chris požádal o pomoc Emra, který kontaktoval amerického velvyslance, a ten Chrise z vězení dostal. Emr za to zaplatil vlastním životem, protože byl za zradu popraven.  Ana a Mikael mezitím dostali sirotky na pobřeží, ale přístav, ze kterého měli odplout, byl obsazen tureckou armádou. Jejich skupina se tedy připojila k uprchlíkům z přístavu a usadili se s nimi na úpatí hory Musa Dagh... (TV Prima)

orkadimenza

Poprvé to bylo při poslechu písní kapely System of a Down a následně Serje Tankiana, po několika letech při čtení knihy Ladislava Zibury "Už nikdy pěšky po Gruzii a Arménii". Hovořím o mých letmých kontaktech s tématem arménské genocidy za 1. světové války, na níž mimochodem Turci dodnes nepřiznali vinu. Se dvěma pozitivy - Christianem Balem v jedné z hlavních rolí a motivací se o arménské genocidě trochu dovzdělat - jsem usedl k televizní obrazovce a nadšeně začal sledovat Příslib-ný film. Na konci se pozbyl dojmu, že zůstalo pouze u prvního pozitiva. Bale, ač nedostal tolik prostoru, odvedl opět skvělou práci, jenže z historického hlediska mi snímek v podstatě nepřinesl nic nového. Pro tvůrce totiž byl přednostnější milostný trojúhelník, a i přestože jsem fanoušek romantických filmů, v tomhle případě mě upozadění hlavního motivu na vedlejší kolej docela mrzelo. Jinak je Příslib slušně zpracovaný film, je však potřeba neočekávat od něj něco extra. ()

Padme_Anakin

S upřímným politováním jsem nucena konstatovat, že mě tvůrci nedokázali naplno vtáhnout a udržet si mou pozornost, několikrát jsem se přistihla, jak přemýšlím nad citovým vydíráním scénáře.. Nicméně to podstatné je téma, vyvražďování Arménů (křesťanské menšiny) Turky v letech 1915-1918, o němž se nemluví a mělo by.. Pochvalu určitě zaslouží vizuální stránka snímku, krásná výprava, kostýmy a dobří herci, Oscar Isaac a Christian Bale mi výrazně pomohli ve zdolávání úskalí filmu.. ()

verbal

A je to. Jeden doufá v konečně pořádnou ránu do věčného židobyznysu a monopolu na vyhlazování, kterými pravidelně dvakrát do roka cílevědomě krmí celosvětové filmové distribuce, aby každého, koho už to docela obyčejně sere, mohli označovat za antisemitu, a místo ostré Arménské genocidy se dočká tupé arménské telenovely, plné zubokazného tureckého medu a přeslazených Marlenek. Telenovelu, v níž nechybělo málo, a jediný nepřizdisráčský a totálně kůl americký pissálek spolu s ještě hustějším a kůlovějším americkým velvyslancem se vylodili v Anatolii, dobyli Konstantinopol, přeplavali Bospor, vyčistili Západní frontu, vyhráli první světovou a ještě při tom sepsali Šindelijanův seznam. A do toho všeho pydlooká vypleštěná francouzka, hrající charakterově pokřivenou arménskou štěrbinu, hoří takovou láskou k výše zmíněnému pissálkovi, až z toho opíchá prvního Naránějana, který ji pípne na radaru, což ji existenciálně rozpoltí. Naránějan je však ženat, vzniká tolik napínavý mezinárodní milostný kosočtverec a otylé hospodyňky si budou dozajista samým napětím pálit enormní spodní prádlo a okusovat madla žehliček, kdo že to nakonec bude zholokostěn. A genocida? Na tu jebat, když je tu ta láska! Pohodíme v jediném záběru k řece pár vymydlených a vyfintěných figurantů, jemně jim zacákáme xichty kečupem, aby se z toho holkám za prkny náhodou hrůzou neroztřásly všechny brady, a jen budeme verbálně erkově tvrdit, že byli totál vykuchaní, rozsekaní, naklepaní a pomletí. No děsivý děs. Tak nic, no, třeba se i Arméni jednou prolichví do centra šoubyznysu, ISIS jim povolí otevřít si v Aleppu nějaký ten Judassic park a Jerevanwood to píárko taky rozjede pěkně naprudko. ()

luka4615

Výborně obsazené drama, které v počas První světové války mapuje osud Arménců, jejichž osudy a samotnou existenci Turci neuznávali. Toto všechno zní jako ty správné ingredience pro vtahující flmový zážitek, avšak celý film společně s tímto příběhem je podáván divákovi za hodně "tlustým sklem", jímž neproniknou téměř žádné emoce. Celý film v kombinaci s nataženou stopáží tedy působí značně neosobně a do jisté míry i nudně. Je to velká škoda, jelikož právě tato stěžejní kapitola z počátků První světové války si nezaslouží být podávána v tak průměrném filmovém balení. „You are a Jew, Ambassador Morgenthau. Why should you care about these people?“ ()

kaylin

Natočit o arménské genocidě v podstatě romantický film s tragickým průběhem, mi přijde jednoduše idiotské. Tohle je tak zásadní téma, o kterém by se mělo mluvit a psát, že je až neuvěřitelné, že se z toho nepodařilo vytřískat víc. A to jsou zde přitom hodně dobří herci, kteří by něco mnohem kontroverznějšího a smysluplnějšího zvládli. ()

• Herečka Angela Sarafyan sama z Arménie pochází a její rodina genocidu zažila na vlastní kůži. (pusheen)
  • Filmovanie snímky trvalo 72 dní a prebiehalo predovšetkým v Španielsku, na Malte, v Portugalsku či americkom New Yorku. (MikaelSVK)

Které loňské filmy měly největší zisk?

Které loňské filmy měly největší zisk?

08.04.2018

V Hollywoodu se (stejně jako v kterémkoliv jiném byznyse) zásadně rozlišuje mezi tržbami a ziskem. Když váš film vydělá 100 milionů dolarů, můžete slavit i křičet zoufalstvím - vždycky totiž záleží… (více)