I Am the Pretty Thing That Lives in the House

• Kanada I Am the Pretty Thing That Lives in the House

Film vypráví příběh Lily (Ruth Wilson), mladé ošetřovatelky, kterou si najala stárnoucí Helen Bloomová (Paula Prentiss), úspěšná autorka duchařských bestselerů. Ta se rozhodla prožít své poslední dny ve svém milovaném venkovském sídle. Dům ale má svůj vlastní děsivý duchařský příběh. (noelcoward73)

Martynes

Oz Perkins tentokrát zabředl do stále populárnějšího hororového subžánru "someone in the walls". Neskutečně pomalá a starosvětská duchařina, která vše poskytuje jen v náznacích. Záleží pouze na divákovi, jestli přistoupí na tuto hru a nechá se unášet hutnou atmosférou a hynotickýmy záběry. Já tak učinil a až na pár nudných pasáží jsem byl spokojen. 7/10 ()

Easykill

February mě tedy bavilo o hodně víc. Byť mám rád artovky a jsem v pohodě s dlouhými záběry atd. Tady se to nějak minulo účinkem. Tím neříkám, že to není atmosférický masakr, ale šel nějak mimo mě.. ()

pf.ernet

Dlouho budovaná temná atmosféra, která však svým neskutečně pomalým tempem ztrácí kouzlo. Přesto oproti mainstreamovým lekačkám slušný počin. Netflix nezklamal, ale bohužel ani nijak extrémně nenadchnul. ()

space weaver

Tento druh lehkých hororů mi vyhovuje. Vždy mám po nich zvláštní, zamyšlenou náladu. Řekl bych, že rukopis Oze Perkinse začínám dobře rozpoznávat. ()

DyingAngel

Na tento film som sa veľmi dlho tešila, aj kvôli obsahu i plagátu. No asi po 20 minútach mnou otriaslo trpké sklamanie. Film sa nezáživne vlečie a jediné, čo sa mi páčilo, bola celková myšlienka (nešťastne vyobrazená) a miestami až lyrické rozprávanie hlavnej hrdinky. Nebolo by nič zlé na tom, že je snímok natočený v takom nesmierne pomalom tempe, ale keby to bolo zobrazené inak... takto to vyznelo ako jedna nekonečná nuda! Neviem, či to je vec vkusu alebo názoru alebo nejakej skrytej estetickej hodnoty, ktorú moje oči neboli schopné vidieť, ale aby sa hlavná postava Lily nazývala "tou peknou vecou v dome" je dosť narcistické a pre mňa nepochopiteľné... ()