Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Montgomery Brewster je neúspěšný baseballista, který právě zjistil, že je příbuzným zesnulého multimilionáře Rupert Horna. Pradědeček mu odkázal majetek v hodnotě 300 milionů. Má to pouze jeden háček - během příštích 30 dnů musí utratit 30 milionů. Když se mu to podaří, dostane celých 300 milionů. Zdá se to jednoduché. Pozor, ale má to svá pravidla. Peníze nesmí utratit za žádné hmotné statky, na konci nesmí vlastnit o nic víc než na jejím začátku. Vzhledem k intrikám správců to nebude mít jednoduché, naštěstí má na své straně chytrou přítelkyni a věrného spoluhráče. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (66)

SarumanKo 

všechny recenze uživatele

Príjemná komédia, ktorej každý aspekt sa nesie v duchu najlepších osemdesiatkových tradícií so všetkými kladmi aj zápormi, ktoré k tomu patria. Nad nudnejšími momentmi našťastie prevažujú tie vynikajúce a úplne najlepším z nich je scéna, v ktorej hrdina robí antikampaň dvom skazeným skorumpovaným stranám, z ktorých ani jedna nie je pre mesto riešením. Silná paralela so súčasnou politickou scénou na Slovensku a našimi poslednými voľbami je čisto náhodná, ale geniálna. "Vote for None of the Above!" (7/10) ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ja viem, že to možno dnes už až tak vtipné nie je, ale tie nostalgické spomienky sú už raz v mysli zakorenené navždy. Aj so slovenským dabingom. Aj ja by som nakoniec Pryora volil za prezidenta proti jeho vôli. Teda pardon Montgomeryho, Pryor v reáli že vraj dosť chlastal. Keď bežala premiéra v tv, tak sme to v triede na základnej škole pozerali úplne všetci. Dnes už toto čaro vďaka množstvu tv kanálov, multiplexom a internetu filmy stratili. Lepšie povedované spôsob ich kolektívneho vnímania. ()

Reklama

kobejn 

všechny recenze uživatele

Tendle film tu dávali snad ještě před rokem 89, no ale já ho poprvé viděl až dnes, což považuju za neuvěřitelný. Proč jsem ho neviděl už dřív jako každej normální člověk? Nevim, fakt nevim. Byl to jeden ze dvou filmů WH kerý sem dosud neviděl, což už teď teda neplatí, teď už zbejvá jen Geronimo. No a co k filmu? Nikdy by mě nenapadlo, že sem se takovou dobu vyhýbal filmu, kerej je tahkle dobrej, ten film je dokonalost sama, perfektní od začátku dokonce, trochu jako naše Dědictví, skvělý a byl bych rád, kdyby mých 5* hodilo ten film do červenejch, což se ale nestalo. Pro mě ale 100%. Jo a ještě k dabingu - ten byl taky skvělej, dobře to ti brňáci v tom 93 nadabovali, jen co je pravda. ()

5150 

všechny recenze uživatele

Richard Pryor byl velká komediální hvězda 80. let, takže jsem čekal velkou zábavu, ale opak byl pravdou. Po filmu NEVIDÍM ZLO, NESLYŠÍM ZLO jsou BREWSTEROVY MILIÓNY dalším zklamáním na jeho účet. Ne že by on byl zas tak špatný, ale scénář mu poskytuje naprosté minimum dobrých hlášek a přestože mu zde kryje záda další výborný komik John Candy, film je až bolestně nezábavný. Navíc prakticky chybí písničkový doprovod, což je mínus.____Pokud chcete vidět nějakou povedenou "Hillovku" 80. let, doporučuju buď akční EXTRÉMNÍ PŘEDSUDEK nebo známou krimi-komedii 48 HODIN. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Jednou to asi muselo přijít a poprvé mě nějaký film od Waltera Hilla zklamal... Brewsterovy milióny skoro vůbec neobsahují typický Walterův styl ani atmosféru, humor mají výrazně odlišný, tentokrát jen malá dávka hudby Ry Coodera zapadne v spleti notorických orchestrálek, natočeno je to (až na jednu geniální scénu s dlouhým video vzkazem starého dědka) naprosto rutinně a celé mi to připadalo jako průměrná rodinná komedie, kterou mohl natočit kdekdo jiný a možná (v případě režiséra vyloženě specializovaného na čisté komedie) i lépe. Námět o výhře 30ti miliónů a výzvě minout je za vybraný čas vzbuzoval očekávání nad vším, co se bude dít, dojde na více vtipných či zábavných scén, ale k mnoha z nim jsem se musel prodírat ve víru polonudného průměru a nakonec souhlasím s uživatelem Zagros, který svůj koment trefně uzavřel: Největším plusem filmu bylo to, jak jsme si všichni představovali, za co bychom to všechno dokázali sami utratit. Dvojice svérázně ujetého černocha a jeho tlustého kolegy mě sice spočátku bavila, ale do poloviny filmu se mi jejich humor okoukal. Nejlepší z hereckého obsazenství mi připadal Rick Moranis, který však tu má oproti Ohnivým ulicím jen dvě výrazné scény a pár štěků. Je celkem zajímavé, že hned po (dle mého názoru) nejslabším filmu Waltera Hilla následovaly v jeho tvorbě dva, které považuji od pana režiséra naopak za úplně nejlepší (Křižovatky a Extrémní předsudek). [60%] ()

Galerie (62)

Zajímavosti (2)

  • Toto je již sedmá filmová adaptace stejnojmenného románu George Barr McCutcheona z roku 1902. (mi-ib)

Reklama

Reklama