Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Martin, zvaný Prcek, je již patnáctiletý kluk a navíc se stal strejdou. A opět řeší problémy, vzniklé v rodině svého sourozence, kde mezi mladé manžele vstoupila žárlivost. A opět je jeho řešení osobité a netradiční… (Magic Box)

Recenze (101)

demorens 

všechny recenze uživatele

Není to už tak dobré jako Můj brácha má prima bráchu. Vyrostený "Prcek" není tak sympatický a scénář taky není nic moc. Navíc už to není tak romanticky naivní, je to vlastně takové dospělejší. A to vše tomu ubírá. Nicméně výstupy Josefa Bláhy a hlavně Vladímíra Menšíka (například opravování řetízku v koupelně) opět nemají chybu. Scéna, kdy Menšík přijde na návštěvu a Bláha hraje žárlivého manžela, je má oblíbená! Bohužel ti dva nejsou hlavními představitely. (70/100) (19.11.06) ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Prcek už nie je prcek a namiesto armády sa agituje za poľnohospodárstvo. Byť automechanikom je fuj-fuj, tam sa veľa zarába a berú úplatky. Ľudskú stránku opåť prejavuje súdruh minister, súdruh policajt a vlastne úplne všetci, aby bola idylka na konci dokonalá. Oproti prvému dielu nie je žiadny posun k horšiemu, len príbeh je o niečo banálnejší. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Druhý díl už táhnou pouze Vladimír Menšík a Josef Bláha a ani ti neudělají nic se slabším scénářem. Jednička byla více než povedená, dvojka už trochu ztrácí dech. Mimo jiné i proto, že se zde objevují přeci jen trochu agitky o stavu zemědělství v Čechách. Hlavní důvod je ovšem méně humorných situací a zápletek. S malým bráchou to tak nějak fungovalo, s větším příliš ne. Také Ivana Maříková mi pasovala k Romanu Čadovi víc než Magdalena Reifová. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Nebýt toho seznámení s ministrem zemědělství, který se ve filmu chová jako "hodný strýček", ačkoliv ve skutečnosti tomu bylo často zcela jinak, řekl bych, že jde o příjemnou a pohodovou komedii. Tenhle podtón ji ale staví do mírně ideologického světla, a přestože to dnes už nemusíme brát vůbec vážně, sráží se tím "Brácha 2" trochu níže, než by si jinak zasloužil. ()

skok01 

všechny recenze uživatele

Vynikající scénář, režie, hudba a herecké výkony. Výborná klasická československá rodinná komedie, která navazuje na úvodní předcházející díl Můj brácha má prima bráchu. Ve filmu opět exceluje herec v jedné z hlavních mužských rolí Roman Čada (Martina Pavelka – Prcek), který ihned promptně řeší veškeré vzniklé rodinné trable a neshody. A když si jeho zkušený starší bratr nerozumí v manželství se svou ženou a mělo by se to všechno podepsat na jeho neteři, ihned se chápe odpovědnosti a iniciativy a hledá řešení, jak vše urovnat a jak zase zpět spřátelit mezi tím znesvářené obě rodiny. Ve filmu opět nechybí zápletky, humorné chvíle i děj, který má spád. Opět ve filmu dále excelují další výborní herci Libuše Šafránková, Jan Hrušínský (mladší), Vladimír Menšík, Josef Bláha, Slávka Budínová, Blažena Holišová. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (6)

  • I v tomhle díle měla hrát kamarádku Pavlínu Ivana Maříková, jenže v té době byla už o půl hlavy větší než Roman Čada, a ještě byla poměrně hodně vyvinutá. Poslali ji k jisté gymnastce asi na měsíc na trénink, aby s ní něco udělala - jenže po měsíci to bylo ještě horší a ještě více vynikly ženské křivky. Takže nezbylo, než Ivanu Maříkovou neobsadit, postavu kamarádky Pavlíny škrtnout a nahradit novou postavou kamarádky Magdy v podání Magdy Reifové. (cariada)
  • Hlavní dětský představitel (Prcek) Roman Čada v dospělosti studoval elektrotechnologii na katedře ČVUT, dnes podniká ve fotovoltanickém oboru. (M.B)
  • Ve 12. minutě Zuzana (Libuše Šafránková) špatně zavěsí telefon. Když pan Vrána (Vladimír Menšík) v 16. minutě láteří, že „bylo furt obsazýno“ a že „takhle blbě se zavěšuje“ je opravdu špatně zavěšeno, ale o 90 stupňů obráceně než předtím. (Cesty timem)

Reklama

Reklama