Mistr napětí vykresluje v tomto psychologickém thrilleru fascinující portrét psychicky narušené ženy a muže, který se ji snaží zachránit. Marnie (Tippi Hedren), notorická zlodějka a lhářka, pracuje jako sekretářka Marka Rutlanda (Sean Connery) a snaží se ho okrást. Mark impulzivně požádá nemocnou krásku o ruku a snaží se dopátrat příčin její posedlosti. Když se vinnou strašné nehody Marnie dostane až na samý okraj smrti, Mark ji v nevyhnutelném šokujícím závěru donutí postavit se čelem svým démonům i minulosti. (Magic Box)

Ganka

Pro mě fantastické spojení dvou legend - Hitchcocka a Conneryho. Ale co tam proboha dělala ta nesympatická uječená kráva? Kazila mi výsledný dojem z celého filmu. Ve starších mistrových kouscích byly dámy víc dámy, zato Tippi je nesympatická už od pohledu a navíc má poměrně úzkou škálu mimických výrazů - vlastně ovládá jenom dva a ani jeden z nich není hezký. A ještě k tomu dlouhý a docela nudný příběh. No mistře, uměl jste to i lépe... ()

SNCIS

Sean Connery krotí nezkrotnou Tippi Hedren, vše pod dohledem Alfreda Hitchcocka. Romantika od mistr napětí, koukatelné a moc pěkné. - 80%. ()

gggggg

Toto že vytvoril majster napätia Alfred Hitchcock?? Nezaujímavý film, ktorý neobsahuje snáď až na dve scény vôbec žiadne napätie, žiadny moment prekvapenia, monológy síce boli dlhé, ale nemali takú silu a dôležitosť, akú by som očakával. Dve hviezdičky dávam len za Conneryho, ktorý svoju rolu zvodcu zvládol naozaj bravúrne a keby nie je jeho, tak film po pol hodine vypnem. ()

Chung

Hitchův psychologický sexuální thriller tvoří pomyslný předěl mezi jeho „velkými“ filmy a jeho pozdní tvorbou, přičemž kombinuje typické rysy obojího. V Marnie doznívají praktiky klasického hollywoodského studiového systému, jak je známe z Vertiga nebo Okna do dvora. Jedná se o velmi osobitý snímek, přinášející do Hitchcockovy filmografie nová témata a zároveň je plný skvělých scén. A je to asi poslední film, do kterého šel režisér opravdu naplno. Na druhou stranu tu je trochu problematický casting a otázky vzbuzující scénář (Rutland vyznívá – zvlášť viděno dnešní optikou – jako stejně velký psychopat jako Marnie, ne-li větší), občas problematická hudba (myslím, že se Hermannovi opravdu nepodařilo vystihnout podstatu některých scén), občasná zbytečná – a překvapivá – upovídanost, neshody mezi tvůrci… No a ke vztahu dvou hlavních postav: sexualita byla v Hitchcockových filmech přítomna vždy. S rozvolňováním cenzury ji bylo možno poprvé adresovat relativně napřímo, ale nemůžu si pomoct, myslím, že náznaky a narážky Mistrovi svědčily daleko lépe: dokázaly ho přimět k mnohem nápaditějším kreacím. Ve výsledku se asi hodnocení může odvíjet od toho, jak se příběh rozhodneme číst. Pokud zvolíme variantu „klaďas Connery“, dostaneme hodně misogynní film. Pokud zvolíme variantu „maniak Connery“ (dle mého víc odpovídající režisérově záměru), dostaneme film o patologické lhářce-lupičce a sexuálním predátorovi, což je daleko originálnější, zábavnější a překvapivější, celá prostřední část pak vyznívá o poznání lépe, problém však představuje závěr. Abych se přiznal, nemám úplně jasno. Čtyři hvězdy by asi nebyly s čistým svědomím, i když jsem si to (vybrav si variantu „maniak Connery“) docela užil. ()