Režisér Alfred Hitchcock sice proslul jako mistr napětí, je však podepsán i pod několika filmovými komediemi. Jednou z nich je ztřeštěný příběh manželů Smithových, kteří po třech letech šťastného soužití zjistí, že kvůli byrokratické chybě nemá jejich sňatek právní platnost. Čili že vůbec manželi nejsou. Náhle před nimi stojí otázka, zda si jeden druhého chtějí "znova" vzít. Pan Smith už dříve odpověděl "ne", přičemž bral celou situaci na lehkou váhu. Paní Smithová se však teď rozhodne pro razantní krok a vyhodí manžela z bytu. On si musí znova získávat její náklonnost, důvěru - a konečně i lásku...
Postavy manželů Smithových se staly skvělými hereckými příležitostmi pro Carole Lombardovou a Roberta Montgomeryho. Pro zajímavou hollywoodskou star Lombardovou to byl bohužel film předposlední - zahynula o rok později při leteckém neštěstí ve věku pouhých 33 let. (oficiální text distributora)

efko

Svieža, roztomilá, vtipná, zaujímavá, energická, optimizmom sršiaca romatická komédia s výbornými Carole Lombard a Robertom Montgomerym - tak nejako by som charakterizoval tento film. "Pán Smith s manželkou" je po "Trouble with Harry" druhým "nezvyčajným" dielom Alfreda Hitchcocka, ktorý som mal možnosť vidieť a zároveň druhým, ktorý ma veľmi potešil a pobavil. Možno je škoda, že sa Hitch tak venoval tvorbe "bu bu bu" filmov a nenatočil viac komédií, v ktorých by uplatnil svoj nesporný zmysel pre humor. ()

Mikino00

Pokud zavřu obě oči, tak dám průměrnější hodnocení, jedná se o slabší konverzační komedii, kterou drží nad vodou ústřední sympatický pár, který hraje své role věrohodně, zároveň však zábavně. Problém mám s trochu s slabším dějem, který ustoupil do pozadí popichování manželů. Jsem rád, že Hitch u komedie nezůstal. ()

ddf76

Hitchcock se ujal rezie tehle komedie na prani Carol Lombard. Je to jeji predposledni film nez tragicky zemrela. Jinak je to vyborna oddechova komedie. Ustredni dvojka je skvela. Sice Hitchcock natocil jen dve komedie (druha je The Trouble with Harry), ale je videt, ze mu tento zanr neni cizi. Skoda, ze tato komedie u nas neni moc znama. Vetsina lidi zna jen Ptaky a Psycho. Snad to nekdy vyjde aspon na DVD. ()

Deleatur

Čekal jsem třeskutě vtipnou screwballovou komedii, ale byla to spíš komedie úsměvná. Nevyšlo ani moje první setkání se slavnou (a Hitchem chválenou) Lombardovou - dle mého Montgomery lépe uhrál žánr, Lombardová oscilovala mezi komedií a dramatem. Ba ani její postava nebyla ve své katarzi tak přesvědčivá. (Hitchcock ale herečku chválil jako osobnost, film považoval za stejnou chybu, jako když později souhlasil s natočením scénáře, který se mu taky moc nelíbil, kvůli jiné herečce - Pod obratníkem Kozoroha s Ingrid Bergmanovou.) Podezřelá byla postava uhlazeného gentlemana Jeffa (Raymond) - chvílemi se mi zdálo (i vzhledem k nalíčení), že tvůrci naznačují něco jiného, než jen "bábovku a vycpanou košili"... // 61% ()

Barak

Hitchcock měl radši zůstat u těch tajuplných filmů, protože komedie mu vskutku nejdou. Pitta, Jolie ani samopal tu nenajdete, protože tenhle film se snaží útočit především na bránice. Bohužel má ale nedostatečný zásobník a střílí s nebývale malou kadencí.... 5/10 ()

Biopler

Jeden z filmov v bohatej Hitchovej filmografii, pri ktorom by ste sa s kľudným svedomím mohli pomýliť, že ho nenatočil práve on. Komédia, jemne screwball, avšak s veľmi sympatickým hereckým párom Montgomery & Lombard, ktorí sa skrátka k sebe perfektne hodia. Po 20 minútach je jasné kam príbeh bude smerovať a bohužiaľ pána Smitha jeho priateľkomanželka dlho naťahuje, ako gumu v trénkach, až po čase divák nechápe čo ešte pána Smitha k tej žene priťahuje. Zbytočné tlačenie na pílu, ktoré sa zase čudne poľudští v závere. Nejeden by si z toho zobral, že ženu treba spútať, aby skrotla :) ()

FoxMulder

Muži si neváži toho co mají, než o to přijdou a žena neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane...:-) To z toho čiší a to nemyslím ve zlém. Film je svižný a povedený a ústřední dvojice herců je přesvědčivá a přirozená. 3,5*. ()

Erian

Komedie od Alfreda Hitchcocka? Je to možné? A je možné, že by to nebyla nějaká morbidita s mrtvolou v kufru? A ono to šlo:) Naopak, byla to vtipnost, která polechtala bránici, sice krapet průhledný děj, ale zasmála jsem se vehemetně. Nejlepší chvilkou však byla scénka v restauraci..."Ten kocour to nežere...ten kocour něco ví...chci vypumpovat žaludek":) Carole i Robert k sobě dokonale padnou, vzájemně se špičkují, dělají ksichtíky a strefují se do sebe...hodně jsem se pobavila. Stejnojmenný film s Pittem a Jolie je unavná trapárna, i když je mi jansé, že to spolu nemělo souviset, jen ten název je zavádějící. ()

PlysovyMacko

Netusila som, že Hitchcock natočil romcom.  Manželská dvojica zistí,  že vďaka byrokratickej chybe nie sú legálne svoji. Najprv sa znova ženiť nechce on, potom ona a väčšina filmu sledujeme ako ona nadväzuje vzťah s iným mužom. Vsetci sa chovajú nelogicky. Je tu pár pokusov o humor. Taky neškodný film. ()

nikkittka

Po geniálním Mrtvá a živá měl Hitchcock na začátku 40. let slabší období,do kterého spadá i tahle občas vtipná,občas zábavně podvratná,ale většinu času spíše unylejší komedie. ()

pollstro

Jediná čistá screwballová komedie svého druhu v podání Hitchcocka, kterou natočil z laskavosti vůči hlavní herecké představitelce Lombardové. Filmařsky jednoduché, ale i přesto natočené s elegancí a dotykem mistrovské režie, která dělá z manželské komedie úctyhodnou zábavu se snadným stylem uvolněné atmosféry a velkým množstvím skvělých a trefných dialogů. Jednoznačně vyčnívající film z tvorby Hitchcocka, a svým způsobem ojedinělý tvůrčí případ, který by jsme u takhle obrovského režisérského jména opravdu nečekali. Obrovským záporem je fakt, že se Hitchcock striktně držel scénáře a svému tvůrčímu talentu nevyhradil absolutně žádný prostor. ()

Emmyvision

Romanticky, hravě a chytřeji než u Angeliny a Brada. Hitchcocka poznáte hlavně z freudovských motivů. Forma je zaměnitelná. Nezapomenutelná scéna: Pan Smith a jeho pantomimická diskuze s jinou dámou. ()

tulen

průměrná stará komedie poplatná stylu 40-tých let, kdy se za vtipné považovalo, že se všichni chovají jako idioti, muži jsou poněkud přitroublí a ženy na zabití .. Dívat se na to dá, ale nezasmál jsem se ani jednou. ()