Reklama

Reklama

Je s námi konec?

  • Česko Před potopou aneb Je s námi konec? (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

National Geographic přináší strhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barack Obama nebo Elon Musk a další. (National Geographic)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (207)

Triple H 

všechny recenze uživatele

DiCaprio väčšinu času vyzerá ako ja keď mi niekto rozpráva o tom ako funguje turbínový motor - prikyvuje, tvári sa angažovane, ale mám pocit, že hovno rozumie o čom sa točí a premáha sa, aby si náhodou na kamere nezívol. Týpek mu v helikoptére oblietajúcej územie kde sa frakuje vysvetľuje niečo k téme a DiCapriov duchaplný komentár je "vyzerá to ako Mordor z Pána Prsteňov". Evidentne žije v komfortnej bubline a dokument je do veľkej miery aj jeho vlastný egotrip, inak mi nie je úplne jasné prečo sa napríklad prechádza s Obamom po záhrade a vymieňajú si vágne komentáre k téme. Každopádne mu neberiem, že použiť svoj hviezdny status na osvetu hlúpeho plebsu je jeho rozumné využitie, nakoniec ja by som o dokument inak tiež nezavadil. Problém je, že obsahovo je to plytké a tendenčné a keď má niekto na problematiku neujasnený názor (ako napríklad ja), tak z filmu múdrejší nebude. Pravda ak sa nespoľahne, že tých niekoľko cifier čo sa odprezentujú je naozaj legitímnych a dá na lacno emocionálne podfarbené zábery. Podobne ako v prípade Gorea, je vtipné, že o nevyhnutnosti utiahnuť si opasok našej bezbrehej spotreby káže človek, ktorý žije v okázalom nadbytku a luxuse a ktorý svojím putovaním po planéte súkromnými tryskáčmi zrejme zamoril našu planétku viac ako ja aj keby som nechal zasvietené v kúpeľni bez prerušenia až do smrti. Fakt, že na konci sa napíše, že emisie vyprodukované pri príprave filmu si tvorcovia "započítali" tak, že dobrovoľne zaplatili vyššiu daň z emisií (resp. niečo v tom zmysle) je úplne retardovaný, ale holt nejak si to PR asi ošetriť museli. ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Hezký dokument o globálním oteplování. I když musím říci, že nevěřím tomu na 100%, v tomhle jsem tak 50 na 50, protože je i dost lidí, kteří říkají, že žádné globální oteplování není. Ale většina těch faktů, které je zde uvedeno, je pravdivých a něco by se opravdu mělo změnit. Ale co mě opravdu dostalo, jak Obama s Kerrym tam kecají, že chtějí lepší planetu a přitom vyvolávají války... ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Možná právě proto, že jsem byl v týhle oblasti vždycky totální buran a ignorant, ale určitě taky díky celebritě a povyku, jsem se rozhodl obětovat tomu chvilku. A je s námi konec? Ehmmm... Ani tenhle dokument mě nepřesvědčí přestat se klidnit tím, že klima planety se mění tak jako tak a schopnost lidstva se adaptovat v průběhu dějin je až neuvěřitelná, každopádně zajímavý to bylo a Leo, ač působil jako posh turista, si za dobrovolnou "spasitelskou" činnost zaslouží nějaký ten respekt. K dokonalosti mi tu ale nějaká ta přesvědčivost, naléhavost a propracování přeci ještě chybí. (říká č*rák co ani netřídí odpadky) ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

A jsme v p*deli. Jestliže jsem u dokumentu Plastic planet prohlásila, že by to měl vidět každý... u této záležitosti to platí dvojnásob, trojnásob...! National Geographic za pomoci sympatického posla míru shrnul nejaktuálnější hrozby naší existence, přičemž poukázal na nejdůležitější fakt: Firmy s fosilním palivem mají zřejmě tu největší moc na světě. 98% klimatologů se shodlo na tom, že se zeměkoule ohřívá, klima se mění a způsobeno je to hlavně užíváním fosilních paliv a další lidskou činností. Přesto (hlavně v USA) existuje dezinformační kampaň, která se lidi snaží mást o tom, že globální oteplování vlastně neexistuje. A za vším samozřejmě hledejte politiku - a peníze. "Za poslední 2 roky jsem cestoval po celém světě, viděl jsem města jako je Peking, zalykající se průmyslovým znečištěním, prastaré severské lesy v Kanadě, které byly vymýceny. A deštné pralesy V Indonésii, které byly vypáleny. V Indii jsem se setkal s farmáři, jejichž úroda byla odplavena, v Americe jsem byl svědkem stoupání hladiny moře, které zaplavuje ulice Miami, v Gronsku a Akrtidě jsem udiveně hleděl na to, jak mizí prastaré ledovce mnohem rychleji, než vědecké výzkumy dokazují. Měli bychom přemýšlet o vině, kterou nese každý z nás. Až se naše děti a vnuci ohlédnou zpět, uvědomí si, že my jsme měli prostředky na zastavení tohoto ničení, ale nenašli jsme politickou vůli, abychom to udělali." ()

KRYSIOPICE 

všechny recenze uživatele

Myšlenka natočit další popularizační film o problematice globalní změny klimatu je ušlechtila. Nicméně amíci se hodně soustřeďují na emoce a ne na fakty. Film jako celek klouže po povrchu, aniž by nabídl opravdová řešení a serioznější debatu o tom co bude. Například film nám serviruje elektromobily jako řešení. Auto na elktřinu je podle nich hotová technologie, která není v provozu jen kvůli loby těžařských firem. Je naivní si myslet, že je možné jen tak přejít od spalovacího pohonu na vodik nebo elektřinu. Výroba baterii a elektormobilu spotřebovává energii, která se musí opět získat spalováním fosilních paliv. A elektřina pro jejich pohon se musi take z něčeho vyrobit. Proto pokud jezdím elektromobilem, můžu si bez víčitek jezdit s pocitem, že dělám něco pro planetu, ale ve finále žadne CO2 neušetřím. A jak to bude například s letadly ty budou létat na co? Kurva a co tam děla svatý Franta. Co ten ma společného s klimatem. kdyby místo toho žvanění dovolil těm kudlankam používat šprcku tak nas tady neni 7mld ale míň a planeta by tolik nedostava zabrat. BTW Jaký mělo význam měnit název filmu pro českou produkci? ()

Galerie (19)

Zajímavosti (6)

  • Celosvětová premiéra dokumentu byla záměrně načasována tak, aby rozproudila debatu na téma klimatických změn ještě před volbou 45. prezidenta Spojených států amerických. (Duoscop)
  • Celosvětový rozsah premiéry dokumentu nemá ve filmovém průmyslu obdoby, vysílal se i na zhruba 250 univerzitách po celém světě, dostal se i do programu filmového festivalu v Torontu a v Londýně, k dispozici bude i pro církevní instituce a kostely. (Duoscop)
  • „Změna klimatu je největší hrozbou pro budoucnost naší společnosti a v nastávajících volbách to pro voliče musí být hlavní téma. Dali jsme si s Fisherem Stevensem za cíl vyrobit tento film, abychom vzdělávali lidi po celém světě o aktuálních problémech týkajících se změn klimat a abychom je inspirovali k tomu, aby se stali součástí řešení těchto problémů,“ prohlásil Leonardo DiCaprio. (Duoscop)

Související novinky

Probíhá festival budoucnosti AFO

Probíhá festival budoucnosti AFO

28.04.2017

V úterý 25. dubna 2017 započala již 52. kapitola příběhu vědy a filmu. Pro festival vědeckých snímků Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 25. dubna. Cenu za… (více)

Reklama

Reklama