Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Série(3) / Epizody(26)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

andrewXx

Prvá epizóda si našliapla fakt skvele. Ponúkla vážny a pochmúrny dej s vyvrcholením, ktoré dokázalo šokovať. Dvojica Maštalír, Koleník šlape ako hodinky a na slovenské pomery sa jedná konečne o seriál, ktorý sa dá naozaj pozerať a zaujme. Dúfam, že si ďalšie diely zachovajú minimálne kvalitu toho prvého a tvorcovia to nepokašlú tak, ako to väčšinou majú vo zvyku. Ak by však budúce diely kvalitou ešte stúpli, budem konečne hrdý na slovenskú televíznu tvorbu. Pilot super, uvidíme čo bude ďalej. ()

hony23

No vida, tak i Maďaři ze severní strany Dunaje dokáží natočit krimiseriál mající gule! Dobrý příběh, skvělé výkony herců, Jirka Bartoška jako dokonalý padouch, divácky atraktivní akční scény natočené tak, aby byly uvěřitelné, líbivá hudba a skvělá kamera - to vše udělalo z Bratislavy atraktivní centrum organizovaného zločinu střední Evropy. Pouze ten závěr první série na mě působil trochu rozpačitě, chybělo tomu patřičné vygradování dějové linky, na druhou stranu si díky tomu nechali autoři spoustu možností, jak pokračovat dál v druhé sérii, na kterou se opravdu těším. ()

borec999

Kriminálka kvalitovo európskych parametrov, ktorá ak by niekedy v budúcnosti putovala na streamovacie služby tak by nám v zahraničí hanbu určite nespravila. Peter Bebjak znova potvrdil, že momentálne patrí na Slovensku medzi najzásadnejších tvorcov a v poslednej dobe na čo siahne, tak z toho je hit (zaslúžene). Dej a príbeh sa točí okolo mafie, jej previazanosti na políciu, súdy a ostatné zložky verejnej moci- téme, ktorá je u nás aktuálna, pričom aktuálnemu dianiu sa v neskorších sériách seriál aj veľmi nápadne a otvorene dotýka. Po technickej stránke bez problémov, poteší aj zopár akčných scén a výbuchov, ktoré boli spracované obstojne a konečne boli v našich podmienkach pozerateľné. Herci sa taktiež vytiahli, klasicky vedie Maštalír, ale solídne zahrali aj Magálová,Bartoška,Kostelný a Ďalší, dokonca prekvapil aj Koleník, ktorý mi tu 1. krát v kariére nevadil. Jeden z najlepších a najkvalitnejších slovenských seriálov, ktorého od plného hodnotenia oddelil len fakt, že v zahraničí sú predsa niektoré seriály kvalitovo ešte vyššie. 80% ()

klerik

Strašne trápny scenár.Postavy chodia hore dolu, trúsia papierové dialógy, jednotlivé scény nemajú žiadny logický zmysel... Ak sú toto elitní policajti, okamžite idem k mafii... Predovšetkým postava Magálovej je hrozne zle napísaná, že jej neveríte ani slovo. Konflikty vyrábané z ničoho... Vizuál solídny, ale ako celok to najhoršie čo Bebjak a spol. vyprodukovali... Nedávno som videl pár dielov MORDPARTY a to bol úplne iný level. Americkú a britskú konkurenciu sa ani neodvažujem vziať do úst... ()

ZetDaElO

Seriál, od ktorého som nemal žiadne očakávanie, respektíve začal som ho sledovať s vopred stanoveným odsúdením. Za to, si Za sklom zaslúži pochvalu - mýlil som sa. Na slovenské pomery pomerne ambiciózny projekt má prekvapivo najväčšiu devízu v príbehu. Nečaká nás žiadna kriminálka, kde dvojica hrdinov vyrieši v každej epizóde jeden prípad, ale poctivo budovaná zápletka, ktorá je navyše veľmi kritická ku stavu dnešnej polície a spoločnosti na Slovensku. Za odvážny satirický moment, kvôli ktorému sa oplatí čakať až do poslednej epizódy dávam veľké plus. V hereckom obsadení hrajú prím Maštalír a prekvapujúco Magálová, Koleník je ťažko uveriteľný a najväčší prepadák je lobotomický výkon Kostelného. Veľkú pochvalu si seriál zaslúži aj za hudbu od Korben Dallas, škoda však, že sa motívy často opakujú. Odvrátená strana Za sklom je jeho spracovanie. Divák sa neubráni dojmu, že tvorcovia chceli zbúchať celé natáčanie za 2 slnečné týždne. Atmosféra je to, čo seriálu chýba najviac. Pridať pochmúrnosť, dážď, jeseň, tmu a príbeh by vyznel úplne inak. Ku tomu sa pridáva stará bolesť slovenskej kinematografie a to budovanie napätia. V Za sklom sa jej opäť nedočkáte, pretože všetko to vyzerá umelé, nelogické, neprirodzené a príliš Panelákovo. Ani efektné zábery dronov na Bratislavu nepomáhajú atraktívnosti, keďže málokedy sú zakomponované do deja a pôsobia iba ako klipy medzi dialógmi. Celkovo si Za sklom ale nezaslúži nezmyselne nízke hodnotenia. Áno, nie je to True Detective, ale na slovenské pomery určite nadštandardný počin. Verím, že druhá séria bude ešte o level lepšia. 6/10 ()

• Seriál sa volá podla titulnej piesne, ktorú má na svedomí slovenská kapela Korben Dallas. (lukyno40)
  • Předobrazem vraždy novináře, která se vyšetřuje v této řadě, byla vražda novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. (fabecc1222)
  • Titulnú pieseň "Za sklom" nahrala skupina Korben Dallas. (lukyno40)