Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

aLPaC

George Lucas si po Star Wars vytvořil další fantasy svět. Tentokrát s trpaslíky, skřítky, hodně špatně vypadajícím drakem, debilními jmény a zlou královnou. Celý film mi připadal dost trapný. ()

javaznenevim

Pro rok 88 vizuální pecka. Pro dnešek úsměvná pohádka plná klišoidních obratů kdy konec je znám snad ještě dříve než začátek. ()

filipvrbik

Jako pochopitelně jsem od fantasy z roku 1988 bez CGI efektů nečekal žádný zázrak (efekty jsou povětšinou opravdu příšerné) - i tak to může být dobrý film (třeba jako Nekonečný příběh)... Toto je nakonec tak někdo uprostřed, začátek a prostředek ok, ale ke konci to má sestupnou tendenci. A i když z toho v mnohém čerpal i Pán prstenů (Hobit na dobrodružné cestě, beranidlo a lokace především), toto není ani z poloviny tak dobré...50% ()

newmant

Čekal jsem nečekané a dostal jsem nečekané, když jsem protrhl pavučinu mého zaprášenýho šuplíku. Opravdu jsem se chvílemi bavil, jak se točilo, jaké byli dříve efekty, ale snaha dost dobrá , na tehdejší poměry pěkné. Příběh toho filmu opravdu překvapivý :-) Výprava liliputů ze snad tisícové vesnice liliputů (trpaslíků) potká ještě menší minililiputy se kterými potkají něco jako opice, které tu běhají po zdech , kde se z jedné z nich stane podivný drak, který nakonec sám explodoval - myslím přežráním. Ke konci jen pár kouzelnických triků a je tu zajímavý filmek . ()

kamil.i

Každý divák aspoň trochu znalý žánru si všimne, že tvorcom Willowa sa nechcelo platiť za autorské práva na Pána prsteňov a tak si upravili tento skvelý príbeh podľa seba. Nikomu to nevadí, lebo Willow je aj tak solídne fantasy. Nechápem len jednu vec- ako sa na čsfd môže Willow páčiť viac ako Dragonslayer, ktorý ho predčí, aj keď nie o veľa, ale predsa, v každom ohľade. Popularita zrejme robí svoje. ()

Kiisaki

Kdybych měla možnost vidět film v době jeho vzniku (tedy nezkažená moderními efekty a výpravou velkofilmů), určitě bych z něj byla nadšená. I tak ale musím uznat, že jde o docela povedené fantasy dílko, které v sobě má všechno, co by měl takový dobrodružný a magický příběh obsahovat - malého leč chrabrého hrdinu na vážné misi, ležérního rytíře, krásnou rusovlásku, comic relief duo, zlou čarodějnici, magii, kouzelné tvory, středověké ruiny... Vlastně typická struktura monomýtu - taková osvědčená formule, se kterou se zkrátka nedá šlápnout vedle. Po dlouhé úvaze se nakonec přikláním ke čtyřem slabším hvězdičkám. ()

waits

Na rok 1988 dobré, ale filmový svět od té doby pokročil, takže s odstupem času se Willow jeví jako cvičení nanečisto před opravdu monumentálními kousky..třeba před Pánem prstenů. Na druhou stranu, protože je i výprava chudší, nezbývá než pompu a patos nahradit civilností a občasným vtipem, obojí ku prospěchu snímku. Jednoduché, neurážející fantasy. ()

Matli

Těch liliputů tam bylo opravdu víc než dost, to není nic pro mě, ale na druhou stranu vydařené efekty na tu dobu. Nad vodou mě držel fakt, že to má pod taktovkou George Lucas. Je vidět, že snaha natočit velkolepé fantasy tam byla, ale kdybych to viděl před 20 lety, tak bych se na to dnes podruhý už koukat nechtěl. Je to základ kulturního dědictví, ale mezi TOP 500 to pro mě nepatří :) ()

TuT

70 %, film mě zaujal, zábavná dobrodružná fantasy. Snad jen ten Willow mi šel ze začátku pěkně na nervy. ()

Bozvav

Vzhledem k tomu, kdy byl film natočen tak dost dobré. Děj sice zrovna inteligencí neoplývá, dialogy taky dost hrozné, hlavní zlá čarodějka přehrává až běda, ale vizuál náramné retro. taková drsnější pohádka pro starší děti a dospělé. Jako celek slušná oddychovka bez digitálních efektů na jedno shlédnutí za 50 let. ()

pipapa

Unikátní ,místy až komediální pohádka pro dospělé a starší děti má od začátku až do konce velmi rychlé tempo bez jediného hluchého/nudného místa. To něco málo z amerického (fantasy-) klišé a nevkusu se tady dá celkem snadno překousnout. Excelentní výprava, exteriéry (Wales, Anglie, Nový Zéland), senzační originální liliputáni, bravurní momentky obličeje malé Elory Danan v různých situacích, pěkné klasické triky. Ca. po 30 letech jsem to zkoukla znovu a pobavila se ještě více než tehdy...Vedle současného kino-braku nabral Willow už dávno status klasiky! ()

KosiR_ksr

Po letech jsem se vrátil k této pohádkové fantasy na námět od George Lucase. Dobrodružné putování se nese v duchu jeho prvních Star Wars jen s odklonem od sci-fi k fantasy a více v rovině rodinného filmu. Nominace na cenu akademie za vizuální efekty je naprosto zasloužená, i když dnes působí trochu úsměvně. Na druhou stranu tato dobře řemeslně odvedená práce vezme do kapsy i mnohé dnešní CGI efekty. Pořád je to nadprůměrná filmová záležitost a s lehkým přihlédnutí k době 80%. ()

Ombak▼Penari

Dobrý filmík, který dnes již bohužel upadl v zapomnění, což je škoda. Mladý Val Kilmer tu zahrál výborně. Stařičká fantasy, která nijak neurazí a rozhodně strčí do kapsy i některé novější výtvory. ()

Jano...

Hoci sa tenkrát v osemdesiatom ôsmom roku mohol Willow javiť ako majstrovský kúsok (v istej miere), ja som si ho z nejakého dôvodu dnes užiť moc nedokázal. Zhrniem klady: Warwick Davis bol ako trpaslík a správny chlapík, ktorému treba fandiť celkom presvedčivý, Val Kilmer je sympaťák od kosti, záblesky uchádzajúceho sa škriatkovského humoru a zopár sympaticky zábavných scénok a čarodejnica premenená na tvora, v ktorom moje potešené oko amatérskeho biológa spoznalo austrálskeho vačkovca menom kusu... no a samozrejme na osemdesiatky revolučné efekty (to však dnes už spadá do roviny "meh! Choďte s tým niekam!") ... Zápory počítať nebudem, lebo nechcem byť hnusný, ale poviem aspoň toľko, že príbeh nemal hlavu, ani pätu (teda pätu možno mal, ale hlavu určite nie!!) a po celý čas mi bolo úplne fuk, čo sa stane ďalej. To mi teda vychádzajú čisté a poctivé 2* a ani o chlp viac alebo menej. ()

kkarx

Třebaže Willow ukazuje na svou dobu skvělé efekty a krásné lokace, je to strašně zdlouhavý film, který se drží schématu útěk - boj / zajetí - útěk. Po jistém čase nadmíru nudné. Do kolonky žánr by se směle mohlo přidat akční... při akčních scénách (ve stylu Indiana Jonese bez nadsázky) hraje skoro neustále Hornerova přepálená hudba, takže obraz vypadá spíš skoro jako videoklip než jako plnohodnotný film podpořený hudbou. Příběh je příliš jednoduchý, než aby mohl zaujmout na 2 hodiny a kupodivu ani charaktery nejsou natolik zajímavé a práce s nimi povrchová. Možná by pomohl nějaký sestřih o 20-40 minut, např. miniaturní lidé byli skutečně úplně zbyteční a kýčovití. ()

MickeyStuma

Jednoduchý a skromný fantasy pohádkový příběh, který že prý měl být pokusem George Lucase o epickou ságu, která se však bohužel minula svého účinku. Příběh je skutečně tak jednoduchý, až je div, že to režisér Ron Howard dokázal natáhnou do dvouhodinové stopáže. Už ve své době byl na snímku znát vliv Johna Ronalda Reuela Tolkiena, byť se z toho snažil Lucasův námět zcela vymanit. Subtolkinovských tvůrčích imitátoru již bylo více než dost a tak by se jednalo jen o další nošení dříví do lesa. Přesto celý námět vyznívá opačně. Navíc postrádá patřičnou hloubku a zaujetí. Navíc je směřován ke komediálnímu odlehčení, než k napínavému dobrodružství. Rodinný divácký aspekt však neztrácí, takže na televizní obrazovku pro deštivé odpoledne se hodí dobře. A proč to srovnávání s Tolkienem? Protože je hlavní postavou někdo, kdo vlastně vypadá jako Hobit, který se vydává na záchrannou výpravu. Hrozbou je mocná čarodějnice, mající nekalý plán, aby odvrátila hrozbu ztráty svého mocenského vlivu. K tomu skutečně již není co víc dodat. Už tento film se natáčel na Novém Zélandě kvůli přesnějšímu vytvoření dojmu prastaré země fantazie, takže už tento fakt může působit jako lákadlo. A vskutku na to, že se natáčelo v osmdesátých letech, vizuálně nevypadá nijak špatně. Jen ten scénář mohl být více bohatší na akci, magii, nějaké ty nestvůry, a podobně. Celkově spíše zapadá do ztracena k bohapustému zapomnění. Obzvlášť v dnešní době. ()

sadlokan

Dávam za shromáždění největší party občanů s genetickou odchylkou.A ne,nepřipadají mi jako”miláškové hobítci”. ()

lemonova

Presne podľa môjho gusta: veľmi dobrodružná fantasy so správne temným dramatickým vyvrcholením, ktorá si v každej chvíli zachováva komediálny nadhľad. V takýchto rozprávočkách sú základom sympatie k hlavným hrdinom a tu som im fandila od začiatku do konca. Nechápem, že som túto svižnú záležitosť úplne prehliadla. ()

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)