Orin Boyd sice patří v Detroitu k nejlepším policistům, má však stále problémy, protože se odmítá podřídit autoritě a případy řeší po svém, často bez ohledu na rozkazy a zákony. Při slavnostním shromáždění s projevem viceprezidenta si všimne dvou podezřelých policistů v jeho doprovodu. Opravdu jde o atentátníky, kteří se viceprezidenta vzápětí pokusí zabít. Boyd zasáhne a po divoké přestřelce politika zachrání, i když ho přitom musí shodit z mostu do řeky. Místo pochvaly je proto převelen do obávaného 15. okrsku, který řídí rázná náčelnice Annette Mulcahyová. Když jednoho večera překazí Boyd transakci drogového dealera Latrella Walkera a muže, z něhož se vyklube policista Montini, je přeložen k dopravní policii. Ukáže se však, že je při řízení dopravy naprosto neschopný. V noci se ale stane svědkem organizované loupeže padesáti kilogramů heroinu, které jsou ukradeny přímo z policejního skladu. S novým parťákem, mladým černochem Georgem Vladkem, se pustí do pátrání a dostane se na stopu Latrella Walkera, který často navštěvuje ve vězení dopadeného překupníka Shauna Rollinse. Od šéfky se také dozví o podezření na korupci mezi policisty... (TV Nova)

Enšpígl

Hlavně obdivuji reálnost scénaře, protože je jasný, že pokud je u policie Steven Seagal, kriminalita klesne na nulu, bohužel, většinou za cenu smrti většiny obyvatel rajonu, kde Seagal řeší své případy. Tohle už je všem jasný a tak jediný zločinci musí být zákonitě Seagalovi policejní kolegové a v tomhle filmu jsme teda svědky toho jak si Seagal vyšlápne na zlotřilé kolegy u policie. Po skončení Seagalova vyšetřování visí na policejní stanici následný leták " Přijímáme k policii větší počet mužů a žen na doplnění stavů". No a mistr Seagal se zase na chviličku zabaví. ()

Pohrobek

Jeden z mála Seagalů, na které se dá koukat bez závažné újmy na zdraví. Úspěch tkví nejspíše v tom, že scény, kdy Seagal brutálně likviduje nejrůznější individua, mimochodem v tomto filmu to má asi hlavně díky kvalitnímu režisérovi a "choreografům" tu správnou šťávu, jsou správně namíchány s těmi, v nichž se (Pozor, v seagalovkách věc velice vzácná!) cosi děje i ze scénáristického hlediska. (Seagal na křižovatce). ()

castor

Ulice jsou zase plné zkorumpovaných poldů, až se na to Steven Seagal odmítá koukat. Navíc se spojil s králem moderní akce Joelem Silverem, kterému by měl líbat nohy, že ho aspoň na jeden projekt vytáhl z mizerné videoprodukce. Do party přibrali někdejšího výborného kameramana a toho času režisérského rutinéra (ale slušného) Andrzeje Bartkowiaka a diváci si mohli lehce připomenout Seagalovu ranou tvorbu. Přímočaře tady představují klišovitý příběh, jenže o ten prakticky nejde. Takže divák ať raději nepřemýšlí ani nezapojuje logiku. Akce je hodně, za mě ovšem potěšila spíš až ta v druhé půlce. Ta má styl i několik slušných nápadů. U samotného Mr. Aikida jde spíš o efektní přestřelky a o nostalgii při pohledu na zadýchaného bitkaře než o nějaké drcení a lámání končetin jako na přelomu 80. a 90. let. Když už se dostaví, milosrdný střih přichází častěji, než bych si přál. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já nejsem vztekloun. Jsem šťastnej chlap. Vidíte ten ksicht? To je šťastnej ksicht." Detektiv Boyd mě bavil. Mně totiž někdy stačí málo. Třeba když polda tahá ze zadku králíka, stahuje vrtulník z oblohy nebo mlátí pachatele mrtvou kočkou. Jinak samozřejmě na policejní korupci nevěřím, protože tito neúplatní nadlidé jsou vybírání jako ti nejlepší z elit, výše jejich výplat hvězd se dotýká a pomáhání s chráněním mají prostě v krvi. V Americe je to možná jinak, takže se o tom mohou točit poměrně zábavné filmy, ale za naše kluky ručím koulemi všech europoslanců. ()

Shit

Myslel jsem si že to bude další "povedený" film Seagala, ale naštěstí je to celkem průměrný s akci která je na Segala velmi dobrá, až na to že při některejch svejch kombech vypadá šíleně směšně a skoro bych řek, že to snad ani neni on a dobrou hudbou. Ale čeho si u tohohle filmu nejvíc cenim je to, že seagal je tam občas vtipnej a nevypadá to trapně a samozřejmě, že k tomu všemu je tam ještě fakt drsnej DMX, takže ty 4* by si to s tim, že to je po dlouhý době dobrej film se segalem zasloužilo ()

• V scéne, kde Orin Boyd (Steven Seagal) počas jazdy v čiernej dodávke zápasí s dvoma chlapíkmi, vykopne jedného z nich von cez otvorené dvere. Pri zábere z vonku je však jasne vidieť, že vypadne iba figurína v blond parochni. (Patrik200s)
  • O bojovou choreografii se postarali sami protagonisté filmu Steven Seagal a Michael Jai White. (ČSFD)
  • Natáčení v Torontu se pozdrželo, protože David Vadim byl zadržen a obviněn z pokusu o znásilnění. (Terva)