Kultovní komedie o svérázné rodině Jacobových: otec alkoholik, matka v domácnosti, vykutálení synové a krásná dcera, která se nemůže dočkat, až vypadne z domu. (Netflix)

charles3

Tento film mi zatím nesednul. Prakticky žádný děj, natož dramatický oblouk. Nebylo mi ani jasné, kdy se příběh (??) odehrává, jen podle dobové hudby jsem usuzoval na 50.-60. léta. Jedna hvězdička za obsazení (Lanoux, Bouchitey, Faresová, její kolegyně z prodejny + Garcia, kterého jsem ani nepoznal) a druhá za soundtrack. Vzhledem ke zhlédnutí v pozdních nočních hodinách a častému mikrospánku hodnotím zatím **, ale zkusím tomu dát ještě jednu šanci. ()

gumli

Nepríliš vydarená francúzska komédia.Dej v roku 1968 na predmestí v severnom Francúzsku.Starý cigán Jacob aj so svojou početnou rodinou skončil kočovný život a usadil sa na predmestí mesta.Neustála rivalita so svojím talianskym susedom,hlavne čo sa týka potomkov.Tí sa neznášajú a sústavne sa medzi sebou bijú.Nekonečné nočné výjazdy cigošov niečo uchmatnúť,poflakovanie sa,provokovanie, výjazdy do krčiem,už spomínané konflikty s talianskou rodinou,stále dookola.Najlepšia scéna je,keď cigoš dostane poriadnu nakladačku od talianskeho suseda.Ale ten sa samozrejme pomstí.Potom pre zmenu Talian dostane poriadny výprask,dokaličia mu ruku a hodia do hlbokej jamy.A potom sa stane to,čo asi nikto nečakal.Cigoši sa tomu Talianovi vykadia na hlavu.Ale ináč hodne slabí film. ()