La casa con la scala nel buio

• angličtina House of the Dark Stairway (neoficiální název) (více)

Začínající skladatel filmové hudby Bruno (Andrea Occhipinti) je najat režisérkou Sandrou (Anny Papa), aby složil hudební doprovod k jejímu novému hororu. Hudebník chce věnovat svému dílu maximální soustředění, a tak využije nabídku na pobyt v dočasně neobsazené luxusní vile. Po několika podivných událostech v okolí domu Bruno pojme podezření, že děsivý snímek zde zřejmě našel svůj reálný předobraz. (J.Connor)

Eraserhead

To co má být brutální, je brutální. Co má být napínavé je napínavé. Ale takových scén je ve filmu až hrůzostrašně málo a zbytek je dost ubohá a nudná slátanina. A pořád nevím jestli jsem někdy viděl horší hororové finále. ()

kkarx

Tak na 80. léta mám opačný názor než pepua a jejich atmosféře vůbec neholduji. Ta doba byla dekadentní a esteticky těžce nevkusná, dobrých filmů z toho období by člověk na napočítal na prstech jedné ruky. Tohle je z roku 83, což byl takový zlomový rok mezi 70. a 80. lety. Po tomhle roce začala doba rychle upadat., přičemž nejhorší období nastalo někdy v druhé polovině 80. let. Film je profesionálně natočený, naneštěstí zbytek je takový nepovedený výcuc gialla. On je to teda víc slasher než giallo. Z toho gialla tu je jenom ten pohled z perspektivy vraha. Jedna výborná scéna v koupelně, ostatní nestojí skoro za nic. K hodnocení, ty 3 hvězdy jsou hodně slabé a jestli něco od Bavy, pak mnohem lepší Morirai a mezzanotte, kde se stylem vrátil k letům sedmdesátým. ()

Machaut

To bylo tak stupidní, že tomu musím dát aspoň hvězdičku za pobavení. Ten hrozný hudební motiv mi bude asi v hlavě hrát další měsíc. Celkově ztráta času, ale aspoň, že na ty herečky se dalo koukat. ()