Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Tom_Lachtan

Totální horrové béčko, kde je sice minimum děsu a hruzy, za to je tam několik hektolitrů zábavně falešné krve, hnisu a podobných tekutitn - je to přesně ten druh filmu, který inspiroval vzniku Od soumraku do úsvitu a poctu jim skládal grindouse projekt Rodrigeze a Tarantina. Nemá moc smysl se tu snažit popsat, co je tu zábavné a co ne, ale místo toho TEĎ BUDU PÁCHAT SPOILER, opakuji SPOILER, kdy vykecám základní děj filmu: parta lidí jde do divného kina na film, v tom filmu se kdosi škrábne o cosi a mění se v démona a všichni, které zabije/škrábne taky. Totéž se děje v kinosále u diváků. Postupně se někam běhá a z většiny hrdinů jsou démoni, co se chovají jako dnešní zombie (rychlý druh). To je cca 75% filmu, to zábavné se začne dít až po té, jeden z přeživších jezdí po kinu na motorce (!), mává u toho katanou (!!), hraje u toho metal (!!!) a spása v podobě deus ex machina je vrtulník propadlý stropem.... Jo, je to tak blbé, až je to zábavné. ()

Falcor

Jedna hvězda za "hardgore" atmosféru jak po nechutně vizuální tak po hutně hudební stránce, druhá hvězda za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů, třetí hvězda rovněž za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů a čtvrtou si to zaslouží opět jen za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů....víc nic. ()

darkrobyk

Taková hezká italská osmdesátková řezničina... Byť režisérem je Bava, spoluscénárista D.Argento se na filmu výrazně podepsal. Ladění do oblíbené modré a červené, často zborcená kompozice obrazu a smysl pro detail. Gore efekty jsou typickou ukázkou italské školy - nelze si občas nevzpomenout na mistra Fulciho. Démoni se šíří jako virus a postupně pohlcují každého, kdo nemá dostatečně rychlé nohy, což je většina postav. Kromě rozličných likvidací, při kterých nejen krev teče proudem, potěší efektní zrod démona z infikované dívky. Hudba prostě italská - Claudio Simonetti - doplněná rockovými a metalovými kapelami té doby - Accept, Mötley Crüe, Saxon či Billy Idol. A dobové účesy, kostýmy, líčení...vrátí pamětníky do 80.let se vším všudy. Milý film, byť strašidelný jen trochu. ()

YURAyura

Tak si konecne muzu udelat carku za to, ze jsem tento kus konecne videl. Sice v jeho prubehu tak nejak prislo, ze uz jsem ho nekdy nekde videl, ale mozna to nebylo zadne Dajavu, ale jenom plagiatorstvi nasledovniku. Takze jelikz vas to videla v dobe, kdy ja me se o videu ani nezdalo, zhodnotme to jako ve skole podle pro me dulezitych kriterii : scenar: 4, herecke vykony: 4, napaditost: 3, humor: 4 - i kdyz tady jsem se prave musel smat nad urovni ostatniho, takze se to docela vyvazuje ;]], nechutnosti: 1, klise: 3, konec: 2. Tak a ted zalezi na panu uciteli jak se vyspi, aby toto zprumeroval - u me to nakonec vychzi na hodne horsi dvojku - v pristim pololeti se budes muset vic snazit! ;]] ()

Shit

Drsnej a zároveň vtipnej horůrek ala Evil Dead a nebo Braindead a s hodně netradiční svižnou hudbou, která některým scénám dodává skoro až kulervoucí status. Dokonce sem si při těch nádherných jatkách v závěru, kdy tam Geroge na motorce a s mečem všechny démony nádherně naseká jako sekanou vzpoměl na legendární scénu se sekečkou z Braindeadu, kterou považuju za nejlepší krvavej masakr celý kinematografie a tohle se tomu mírně přibližuje. A nelze samozřejmě taky nezmínit ty nádherný brutální až nechutný triky při zabijení a stříkání hnisu kam se dá. Budu asi muset skouknout i druhej díl, jinak to asi nepůjde ()

• Natáčelo se také v klubu Goya v Berlíně. (Chatterer)
  • Film se umístil na 53. místě v anketě americké televizní stanice Bravo "100 Scariest Movie Moments". (Chatterer)
  • Ve scéně, kdy skupina drogově závislých jede autem, hraje skladba „White Wedding“ od Billyho Idola. (Knowho)