Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

pornogrind

Demons jsou nejlepším filmem co má Lamberto Bava na svým kontě a taky asi jedinej film za kterej by jeho tatík(můj oblíbenej režisér) Mario Bava by na něho mohl být po právu hrdej. Nejspíš je to i tím, že v tom měl prsty mimo jiné i Dario Argento. Zjistil jsem, že tento pro většinu hororových fandů dnes již kultovní snímek zde nemám ohodnocen a tak jsem si dal po x letech s chutí repete. A musím říct, že se mi po těch x letech líbil asi ještě víc než kdysi. Víc k tomu asi nemá cenu dodávat vše už tady jistě bylo vyřčeno a napsáno v těch mnoha komentářích který zde film má. Jen dodám, že při téhle "návštěvě kina" jsem se rozhodně nenudil. Silný 4hvězdy. ()

Gilmour93

Heavy metal, zubní pasta Stoma, půlky pingpongových míčků místo očí a hlavně GORE. Hnisavé, krvavé, levné, neutuchající - fandové tohoto VHS kultu oprávněně vrní blahem. Mě však zaujalo jen prvních 5 minut v metru, než se z toho stal o něco brutálnější Thriller bez Michaela Jacksona, nicméně je tu jedna věc, které si cením - zatímco o existenci sešitu formátu A4 nazvaného Scénář či hereckých "výkonech" polemizovat lze, o tom, jestli byli Demons děláni srdcem, nikoliv.. Ke zdejším krkolomným výkladům snímku bych přidal i verzi, že démoni představovali rozpínající se komunismus, neboť přeživší prchali z Berlína směrem na západ a taky, jaká je barva vládce pekel? No správně, rudá.. Jinak vzhledem k celkovému feelingu mi tam drobátko scházel komisař Schimanski, co by přijel mírně navátý z Duisburgu, aby to maškarní v kině Metropol rozehnal.. ()

K.I.N.G.

Argento a Bava společně stvořili tento pekelný démonický úder, ve kterém neni nouze o krev, škrábání, kousání, taky nějaká ta exkurze do hlubin lidského těla, různé nápadité vraždy, litry zeleného i bílého hnisu. To vše v uzavřených prostorách temného, klaustrofobicky působícího kina a za doprovodu rozmanité hudby. Stará italská škola jak vyšitá. Kdo by pod názvem Démoni čekal nějakou duchařinu, ten by se šeredně mýlil. ()

Karamanlis

Poctivá talianska filmová mäsiarčina zo zlatého hororového obdobia 80. rokov s ktorou sa vďaka nekvalitným pirátskym videokazetám, na ktorých bol film nahratý častokrát len v originálnom jazyku či s jednohlasovým viac než pochybným dabingom mali možnosť dostať do kontaktu aj hororoví nadšenci v našich končinách. Pravda, ak patrili k tým šťastlivcom, ktorí mali prebytočných 20 litrov, v tej dobe nevyhnutných na zakúpenie dvojhlavového tuzexového videa alebo mali náhodou známeho vietnamského šmelinára... ()

Hellblazer

Starý taliansky trash horor so všetkým čo k tomu patrí: gore, litre krvi, vrieskajúce dievčatá, litre hnisu, nejakí zombie, takmer žiaden dej a logika. Ku koncu veľká sranda hlavne keď hlavný hrdina zoberie do ruky katanu, nakopne motorku a za doprovodu tvrdej metalovej hudby začne kosiť všetkých démonov. ()

• V kině můžeme také vidět plakát skupiny AC/DC. (Chatterer)
  • Natáčelo se také v klubu Goya v Berlíně. (Chatterer)