Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Lateef

Určitě jeden z nejvýraznějších hororů 80. let. Originální svým příběhem, akcí, gore i velkolepým finále s bonusovou tečkou. Démon je v každém z nás, tak se ujistěte, že se kino, kam večer půjdete s kamarády, nejmenuje Metropol a že na pravé tváři nemáte krvavý šrám... 1,8 miliónů dolarů(rozpočet) ()

Juto

Démoni od Lamberta Bavu bol prvý taliansky horor, ktorý som kedy videl, takže stále mám na ňom slabosť. Úprimne nechápem, ako si tento film mohol pozrieť nejaký hororový fanúšik a nebaviť sa pri ňom. Film nebol natočený preto, aby získal ceny, a rozhodne nebol natočený preto, aby predvádzal herecké výkony. Nie, film ako je tento bol natočený, aby ukázal a prehnané násilie a dobrú zábavu. 6/10 ()

juta

Silný zážitek to rozhodně nebyl. Ze začátku to bylo vtipné, ale postupem času ten český dabing tenhle film prostě zabíjel. Ono poslouchat jednoho chlapa, jak dabuje všechny dožene k bolesti hlavy velmi snadno. :D Ještě že dneska je ten dabing aspoň takový jaký je... Na svou dobu docela dobré masky, které mohou někoho vystrašit. Taky mě moc nebavilo, jak tu neustále ženský vřískaly. Nebýt toho všeho co jsem vyjmenoval, tak by to nemuselo být tak strašné. :-) ()

darkrobyk

Taková hezká italská osmdesátková řezničina... Byť režisérem je Bava, spoluscénárista D.Argento se na filmu výrazně podepsal. Ladění do oblíbené modré a červené, často zborcená kompozice obrazu a smysl pro detail. Gore efekty jsou typickou ukázkou italské školy - nelze si občas nevzpomenout na mistra Fulciho. Démoni se šíří jako virus a postupně pohlcují každého, kdo nemá dostatečně rychlé nohy, což je většina postav. Kromě rozličných likvidací, při kterých nejen krev teče proudem, potěší efektní zrod démona z infikované dívky. Hudba prostě italská - Claudio Simonetti - doplněná rockovými a metalovými kapelami té doby - Accept, Mötley Crüe, Saxon či Billy Idol. A dobové účesy, kostýmy, líčení...vrátí pamětníky do 80.let se vším všudy. Milý film, byť strašidelný jen trochu. ()

JohnMiller

Scenár Dario Argento réžia Lamberto Bava. Je to šialené !!!! Talianska verzia Braindeadu, Evil Dead dvojky či Planéty terror ktorá vznikla skoršie ako všetky tieto filmy. Je to splatter ako sa patrí Dario Argento tam navymýšľať ohromne veľa vtipných nechutných situácií až mám taký pocit že sa Peter Jackson nechal trocha inšpirovať. Režírovať takúto "chujovinu" musela byť priam sranda. Od dvoch giallistov prekvapenie. Osemdesiate roky v tom najzábavnejšom duchu.... elektro bicie, metál, neustáli krik mladých slečien, poletujúce končatiny, všade prítomná krv, totálne nerealistické chovanie postáv a tak ďalej. Celí príbeh sa odohráva vnútri kina čo som ešte nikde inde nevidel . Zaujímavé je sledovať ako sa udalosti ktoré hlavné postavy vidia vo filme začínajú diať v ich prostredí. Začiatok sa možno vlečie v pomalšom tempe ako by sa patrilo , ale dokonca nestratí a nepoľaví nič. Scénka ako helikoptéra rozsekne dvoch zombiekov je perfektná. Za vrchol filmu považujem moment keď hlavný hrdina na motorke rozseká všetkých nemŕtvych samurajským mečom za jazdy..... to je epické. 4,5* dal by som aj plný počet no slabý začiatok a niekde nedotiahnutý strih ma nepustia. ()

• Michele Soavi se podílel na režii filmu. (Chatterer)
  • Ve scéně, kdy skupina drogově závislých jede autem, hraje skladba „White Wedding“ od Billyho Idola. (Knowho)