Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

BoPo

Co kdyby...Sam Raimi po úspechu Smrtelného zla dostal ponuku natočiť novú verziu Úsvitu mrtvých? Tak asi tak nejako vyzerajú Démoni. Veľa krvi, hnisu, deformácií, dentálnych a kožných problémov, a samozrejme dostatočné množstvo ženštin k záchrane. Samozrejme rok 1985 sa bohužiaľ nezaprie. Najväčším mínusom je absolútna absencia postáv schopných vyvolať sympatie či obavy o ich osud. Neprítomnosť aspoň niečo vysvetľujúcej mytológie tiež nepotešila. Jatka, ktoré zostárli viac než zúčastnení herci. ()

Vančura

Strašidelné to sice není ani trochu (je samozřejmě otázkou, jestli mělo být a jestli to filmu vůbec vytýkat), děj je plný nelogičností a postavy se někdy chovají dementně až hrůza, a samotný závěr je megatrapný, ale je to prostě výborná sranda, která mi hodně sedla - soundtrack nemá chybu, stejně tak všechny ty masky dělané pěkně po staru, a celkově to je hodně zábavná jízda, která uteče jako nic. Dodávat k tomu cokoli dalšího netřeba, nota bene když už vše bylo řečeno v dokonalém textu z Festivalu otrlého diváka, který ČSFD ochotně vykradla, jak má ve zvyku. ()

darkrobyk

Taková hezká italská osmdesátková řezničina... Byť režisérem je Bava, spoluscénárista D.Argento se na filmu výrazně podepsal. Ladění do oblíbené modré a červené, často zborcená kompozice obrazu a smysl pro detail. Gore efekty jsou typickou ukázkou italské školy - nelze si občas nevzpomenout na mistra Fulciho. Démoni se šíří jako virus a postupně pohlcují každého, kdo nemá dostatečně rychlé nohy, což je většina postav. Kromě rozličných likvidací, při kterých nejen krev teče proudem, potěší efektní zrod démona z infikované dívky. Hudba prostě italská - Claudio Simonetti - doplněná rockovými a metalovými kapelami té doby - Accept, Mötley Crüe, Saxon či Billy Idol. A dobové účesy, kostýmy, líčení...vrátí pamětníky do 80.let se vším všudy. Milý film, byť strašidelný jen trochu. ()

cariada

Tak konečně jsem viděl pravý film ve 3D současní tvůrci by se měli inspirovat. Aneb jak skutečně vtáhnout diváka do děje. Jedna velká krvavá akce až do konce. Díky šílené vhs verzi (ale díky za ní) a jednohlasným komentářem (dnes už to působí dost archaicky) nemůžu dát plný počet, prostě jsem si to nevychutnal pořádně. Přesto krásná hororová klasika. Ps- skvělá hudba. ()

Zayl

Talijáni mě čím dál tím více přesvědčují, že umí točit sakra dobré horory. Především hlavní myšlenka s kinem je perfektní. Paralela mezi promítaným filmem a tím co se odehrává v dějišti kina mi přišla originální a chytře zpracovaná. Následuje splatter-punková jízda s obzvláště několika skoro až nechutnými scénami. Ono taky to uzavřené prostředí kina nabízí mnoho face to face soubojů se spoustou krve. Klasika z italské školy. ()

• Film vznikl současně v anglické i italské verzi. Ty se od sebe zásadně liší ve zvukové stopě. Mezinárodní anglická verze sází více na efekt – zatímco italská verze pod řadou scén nemá dialogy ani ruchy a v lekačkách sází na klasické orchestrální prvky italských hororů, anglická verze takřka permanentně tlačí ponurou atmosféru přízračnými tóny. Obě verze mají stejnou původní instrumentální hudbu i většinu převzatých písní, ale minimálně ve scéně, kdy diváci utíkají z hledištěx obsahují obě odlišnou píseň. (JFL)
  • Ve scéně, kdy skupina drogově závislých jede autem, hraje skladba „White Wedding“ od Billyho Idola. (Knowho)
  • Natáčelo se také v klubu Goya v Berlíně. (Chatterer)