Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

Koryntos

Princeznu Fantaghiró měla hrozně ráda moje kamarádka, právě ta, se kterou jsem byla o pár let později na Prcičkách. Tahle pohádka mě stála pár osamělých odpolední, protože kamarádka do toho byla tak zažraná, že se jí nechtělo ven. Mě Fantafhiró moc nechytla, jak to bylo rozdělené na několi dílů, tak mi to přišlo moc rozvleklé. ()

Matematicka

Tuto pohádku jsem v dětství milovala :-), takže se teď na ni se svými dětmi dívám se značnou nostalgií. Musím ale říct, že mě ale i jako dospělou oslovil její příběh, a proto dávám vysoké hodnocení. Pohádka o skutečné ženské emancipaci - ano, můžeme vzít meč a bojovat za správnou věc, ale nesmíme přitom přestat být ženou se vším všudy, se schopností lásky a vcítění... V tom je pro mě poselství této pohádky. Samozřejmě další plus jsou česká krajina a hrady, čeští herci, dobří herci v hlavních rolích, pěkná hudba a svým způsobem i pomalé tempo (ale ne vleklé), které umožňuje si vše pořádně "užít". Zajímavé komentáře: tron, NinadeL, Jacinda, salahadin ()

Lischai

Neviděl jsem to jako dítě, takže možná nemám nějaké zásadní magické nostalgické pouto, ale jako dospělého mě teď Fantaghiro hrozivě vytáčela zdlouhavými explicitními dialogy a rozvláčným dějem. Napínavé scény nejsou moc napínavé, humorné scény nejsou moc humorné, produkce sice měla nějaké peníze, ale pořídila za ně samé ošklivé věci, takže sečteno podtrženo ten film prodává jenom pěkný profil Alessandry Martines. ()

Aleee89

Koukám si tak do televizního programu a vidím, že vysílají Princeznu Fantaghíro. Ihned se mi vracejí vzpomínky, protože tenhle film jsem tak před desíti či více lety měla natočený na videokazetě a pouštěla si ho stále dokola. Doteď mám před očima některé scény, doteď vidím statečnou a odvážnou princeznu. Krásná, inteligentní hlavní hrdinka. Tohle je tak jiná fantasy pohádka, že je to třeba patřičně ocenit. Akorát mi teď tento nečekaný objev nasadil brouka do hlavy a budu dlouze přemýšlet, jestli jsem náhodou neviděla i další díly... ()

ArNEtis

Doprovázela mě celým dětstvím a dělá to dodnes. I přes to že jsem všech 10dílů viděla nejméně 30x tak vím, že jakmile bude zase pár hodin čas, kouknu se po 31. Krásná Fantagiro její ještě krásnější Romualdo, mluvící kámen, čeští herci a místa a později i "zlý" ale neodolatelný Tarabas, lákadla kterým se snad nedá odolat. ()

• Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)
  • Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)
  • V roku 2019 našiel zamestnanec filmovej krajčovne neďaleko Ríma behom práce kostýmy z filmov o princeznej Fantaghiró. Bolo mu povedané, že sa chystajú vyhodiť. Ako veľký fanúšik filmu okamžite zburcoval ostatných na facebookovej stránke, a tak je dnes vytvorená zbierka na odkúpenie a následnú záchranu kostýmov. (matthew.17)