Jill Johnson je mladá středoškolská studentka, která si přivydělává hlídáním dětí. Jednoho dne hlídá děti doktorovi Mandrakisovi a jeho manželce. Během večera ji začínají obtěžovat záhadné telefonáty. Buď se v nich neozývá nic, nebo se jí tajemný hlas zeptá, jestli zkontrolovala děti. Jill se zdá, že volající ví o každém jejím pohybu a začíná propadat panice. Ve strachu se obrací na policii, které se podaří zachytit poslední tajemný telefonát a zjistit, že tyto hovory pochází zevnitř domu. (Chatterer)

Pítrs85

Ouvej ouvej, to jsme zase jednou naletěli čsfďáckýmu hodnocení... Dám vám radu a že jsu to já, tak for free- pusťte si prvních a posledních deset minut, ušetříte si tak hodinu života, kterou můžete věnovat něčemu smysluplnějšímu, než koukat na tenhle... horor. Kapitola sama pro sebe je pak herecké obsazení, kde je to jedno větší pako než druhé (vede ten komisař, či co to bylo, který mi, ani nevím proč, vždycky, když tam naběhl, připomněl účetního Fantozziho... :-). ()

JASON_X

No páni. I když asi ne jeden z těch úplně nejlepších, tak určitě jeden z nejpozoruhodnějších krimithrillerů, který jsem kdy viděl. Originální a osobitá režie, pomalé tempo, alternativní stavba příběhu, psychologicky zajímavý pohled na pachatele, nadprůměrná porce napětí, tedy z mého pohledu samá pozitiva. Nečekaně příjemné překvapení a důkaz toho, že v sedmdesátkách se netočily dobré a hodnotné filmy jen v matičce Evropě. A mimochodem - nejděsivější ve filmu nebyl vrah, ale ta postarší barová bludička, krásná i hrůzná zároveň. Dlouho jsem si u ní nebyl jistý, nejedná-li se o chlapa. Když při křečovitém a nevěrohodném smíchu otevřela svou velkou pusu s obrovskými čelistmi a vycenila svoje dlouhé zuby, běhal mi slastně mráz po zádech, neboť jak známo "krása a hrůza jsou sestry..." (Ladislav Klíma). ()

corpsy

Film začína pohlcujúcim a strhujúcim úvodom. Avšak paradoxne akoby tento začiatok vysal zo zvyšku filmu takpovediac energiu a preto už snímok ďalej nedosahuje takú intenzitu. Aj tak je to ale vysoko kvalitný thriller, no nečakajte od neho slasher party. ()

Padme_Anakin

Chorá mysl vyšinutce je strašidelná sama o sobě, natožpak je-li umocněna napínavým vyprávěním a výtečnou hudební podestýlkou. Během prvních dvaceti minut jsem se opakovaně dostávala do úzkostných stavů a jen se mi podařilo vydechnout a uklidnit se, přišlo finále, prstíčky, nožičky kroutící a dech úžící. Curt Duncan. Nikdo mě nevidí. Nikdo mě neslyší. Neexistuju. Nenarodil jsem se. ()

Una111

Bála jsem se, že se budu bát... :-))) Ale nakonec jsem se celou první půlku moc nebála a druhou půlku jsem se bála jen o břicháčka Cliffa, děsný sympaťák. Skvělé řešení. Jediné možné! ()

Krt.Ek

Znáte ten pocit, když telefon zazvoní, neznámý se zeptá, proč jste ještě nezkontrolovali děti, a vy se začnete modlit, abyste už nikdy nemuseli být doma sami? Ne? Tak si pusťte první dvacetiminutovku z When a Stranger Calls a poznáte! Jak já jsem rád, že nemusím nikomu hlídat barák. 70% ()

GodComplex

Kvalitni oldschool film o stalkingu, ktery zbytecne nehororuje a drzi se v mezich naprosto realistickeho psychopata, cimz ma cela zalezitost velmi efektivni faktor uveritelnosti a desive pusobivosti. Ten stalker je proste k sezrani. "What do you want?".."Your blood all over me." 7/10 ()

kaylin

Americký snímek „When a Stranger Calls“ je tím typem filmu, který stojí na skvělém úvodu. Ale už to není ten typ film, který by nezvládl závěr. Naopak, závěr je tím, co vám trochu vynahradí pozvolnější a klidnější středovou pasáž. Finále je skvěle vygradováno, a i když tušíte, kde se vrah skrývá, stejně si s vámi film dovede skvěle pohrát. Tohle je snímek, který ani trochu nezestárnul. ()

L_O_U_S

Slušný detektivní thriller s vynikajícím úvodem a zapamatováníhodným psychopatem v podání Tonyho Beckleyho (na čemž se nejspíš bohužel podepsala jeho smrtelná choroba). (830., 3. IX. 2013) ()

Eldrick

Inspirační předchůdce Scream, který nemá moc co nabídnout. Všechno už jste viděli v lepším a modernějším provedení. ()

Caminzind

Fred Walton je popleta. Celé mu to nějak zakopává samo o sebe. Nejdřív horror pak krimi, nakonec raději přece jen ten horror. Začátek více než slibný, ale pak už odpadává jedna hvězdička za druhou. Význam některých postavy, jejich chování a vzájemné vztahy jsem v mnohém nepochopil. Portrét vraha co do pohnutek zůstává až do konce nejasný, navíc od chvíle, kdy se vrah v příběhu odtajní, ztrácí film značnou část svého napětí. Nakonec tomu ty tři hvězdy ponechám za neokoukané tváře, nekomerčnost a trochu té atmosféry, která když už tam v určitých momentech je, tak tam opravdu je. 67% ()

majo25

Triler (nie horor) funguje iba na začiatku, ktorý je z celého filmu najlepší a najatmosferickejší a potom až na konci. Dlhá stredná časť o pátraní súkromného očka je skoro až zbytočná a naviac nevhodne obsadená starým a tlstým Charlesom Durningom. Akčné scény, kde musí bežať, sú takmer na smiech. Škoda tejto časti, lebo keby celý film sa niesol tak ako to bolo na začiatku, celkový dojem by omnoho lepší. Záver sa atmosférou vracia na začiatok filmu, akurát je nedotiahnutý a navyše naplnený logickými chybičkami. ()

Koly

Vynikající atmosferický horror (hlavně během úvodní 25. minutovky je dusno jako v hrobce otevřené po 100 letech), který si vystačí s minimem herců a relativně málo různorodým prostředím. Z herců se mi líbili Carol Kaneová v roli Jill Johnsonové a hlavně Tony Beckley, jehož Curt Duncan je ujetý způsobem, z kterého mě mrazilo v zádech. Takhle si představuju vraha volajícího svým obětem. Wes Craven a jeho zamaskovaný "Široko" ze SCREAM se můžou jít zahrabat. ()

YumiOkami

přišlo mi, jak kdybych se dívala na dva odlišné filmy. první část mi připomínala typický horor ze 70. let a ta druhá thriller z let 80tých. také jsem nevěděla, kam si mám zařadit vraha - byl to organizovaný sadista, nebo psychotický blázen, který nevěděl, co dělá? i jeho modus operandi se v průběhu snímku rapidně změnil. — musím pochválit úžasnou atmosféru, tedy aspoň na začátku. příběh byl originální a poutavý, nicméně na konci jsem začala přeskakovat a vlastně mě už ani nezajímalo, jak vše dopadne. tohle na filmech nemám ráda - když ztratím pozornost a přeskakuji. škoda, mohlo to být zajímavější. || ❝𝐇𝐚𝐯𝐞 𝐲𝐨𝐮 𝐜𝐡𝐞𝐜𝐤𝐞𝐝 𝐭𝐡𝐞 𝐜𝐡𝐢𝐥𝐝𝐫𝐞𝐧?❞ ☎️🩸 ()

VanTom

Přemýšlel jsem, jak chtějí úvodní "telefonní teror" dívčiny na hlídání (opravdu instantně ihned vystrašené) natáhnout na celovečerní plochu, ale po 20 minutách se snímek překlopil do jiného žánru (kriminálka), který pak ještě párkrát změnil ("revenge", psychothriller, horor). Tahle nevypočitatelnost mu hodně pomohla, protože co se týče psychologické "drobnokresby" zúčastněných, ukousl si sousto, na které neměl. ()

JančiBači

Keď mi film po 32 rokoch dokáže privodiť zimomriavky tak som maximálne spokojný.Tu sa mi to podarilo viac krát.Pomohla tomu aj skvelo vygradovaná hudba.Páčilo sa mi, že nešlo o krvák a neboli tam prehnané scény a všetko bolo tak, ako to mám rád.Kiež by bolo viac filmov ako tento aj teraz. ()

Babous

Hodně silný a napínavý horor, hlavně začátek a konec. Prostřední část je bohužel nadbytečná a zdlouhavá. Po zhlédnutí si myslím, že blázince by měly být víc střeženy a mělo by v nich být co nejvíce narušených lidí. ()

Tejkina

Škoda, že si celý film neudržel takovou atmosféru jako v první čtvrtině, potom by to byl asi nejlepší horor co jsem kdy viděla. Moc se totiž hororů nebojím, ale tady jsem se bála i já. Prostřední část je trochu nudnější, ale ne nezajímavá. A konec to vytáhl na téměř dokonalý horor. ()

Han22

Tady se někdo trošku inspiroval Halloweenem - mladá teenagerka hlídající děti ohrožená neznámým psychopatem, útěk z blázince, postarší detektiv který ví co je psychopat zač a pátrá po něm. Dlužno říct, že hororové pasáže mají grády, jak úvod s nečekanou pointou tak strhující závěr. Prostřední detektivní pasáž a snaha zlidštit psychopata jsou ovšem nehorázně nudné, možná i proto že jak detektiv, tak psychopat postrádají jakékoliv charisma. Celkově to vychází na průměrný horor/thriler, ale remake se mi líbil mnohem více. ()