The Birch

Krátkometrážní / Horor
Velká Británie, 2016, 4 min

Chlapec, ktorý je obeťou šikany, sa rozhodne uchýliť k poslednému možnému riešeniu. Naláka svojho protivníka do pasce a použije kliatbu, ktorú ho naučila stará matka. Tá má však fatálne následky. (Marceloo)

Taron

Teda podle mě nic převratnýho. Děsivý to celkem je, ale čekal bych, že když už se někdo rozhodne natočit pětiminutovej horror, tak přijde s něčím šokujícím. ()

WeeLass

Kraťasy většinou ignoruji, protože v tak krátké době není v jejich silách detailně odvyprávět celou autorovu myšlenku. CRYPT TV sleduji už nějaký ten pátek, tudíž pro mě není The Birch novinkou, ale k jeho shlédnutí jsem se dostal až teď a nelituji toho. Nesnáším ty britské spratky a nemůžu vystát se na ně dívat ani chvíli a ani tentokrát svůj názor měnit nebudu. Hajzl ale dostal, co si zasloužil, takže pro mě to skončilo "happy endem". Že je ústřední monstrum kladnou postavou nebývá zvykem, takže taky plus. ()

brasek

Keby všetci amatérski tvorcovia hororov takto by pristupovali k filmovému žánru bolo by na svete určite viac podarených snímkov. Na 4 minúty veľmi slušné a ak by príbeh trval dlhšie tak je možné, že okrem vydarenej masky by nás nič nezaujalo. ()

Sadova302b50

Snímek má velmi zkratkovitý, prostý děj, trochu odbytý, body však nahání na vizuálu. Naštvaný strom se opravdu povedl. Ale i na mě tento kraťas působí spíš jako vychytaný, lákavý trailer k nějakému filmu, než jako samostatné dílko. Za povedenou břízku však přihazuji na tři hvězdy. ()