Ramadan in Britain: The True Face of Islam

Velká Británie, 2015, 25 min

Roshan Muhammed Salih cestuje po Velké Británii a navštěvuje různé mešity a další místa spjatá s islámským měsícem půstu - ramadánem. Dává nahlédnout do motivací a myšlenek, které vedou milióny muslimů v Británii k tomu, aby se po celý měsíc postili. Snaží se ukázat jinou tvář islámu než tu, která je často prezentována v médiích. Ramadán je totiž také o charitě, přátelství a pomoci druhým. (xFelix)

Khalesi odpad!

Pekne natočené, jediný problém s tým mám a to ten, že ak človek uznáva nejaké hodnoty, tak ich uznáva po celý rok a život. Nepotrebuje islám ani kresťanstvo ani ramadán či vianoce. Nehľadiac na to, že podľa každého aspoň priemerne inteligentného človeka s reálnym uvažovaním je akákoľvek viera v stvoriteľa prežitok a nezmysel. Chápem, že sa to mnohým nebude páčiť, ale ja nie som nijako nábožensky založená. Nepotrebujem podobné barličky. Pokiaľ človek vie, že za svoje rozhodnutia je zodpovedný len on sám, mal by sa rozhodovať múdrejšie a opatrnejšie. Pokiaľ si však myslí, že si zájde na spoveď a hriechy budú tie tam, to rozhodne jedného zodpovednosti nenaučí. Nebudem sa tu rozpisovať koľko obetí majú tieto náboženské konflikty na svedomí, alebo o nejakých vedeckých výskumoch na poli evolúcie a ľudského vývinu, len to proste zhrniem. Islám či iná viera sú nebezpečné, nelogické a viac škodlivé, než prospešné. Filmy o nich, ktoré sa snažia o propagáciu a zlepšenie názoru verejnosti sú presne také isté. ()