Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

BadoXXII

Pane, tihle muži dodržují přísný celibát. Stejně jako před tím jejich otcové a dědové...... Jedna z najlepších a najvtipnejších paródií. Už som ju videl veľakrát a stále ma dokáže rozosmiať. Možno je ten humor príliš buranský, príliš americký, ale stále je to rozhodne oveľa vtipnejšie ako tie dnešné paródie (Scary Movie ∞, Toto je Sparta, Epic Movie atď...) Jednoducho komediálny KULT..... Jde nám o muže, co přišli zachránit muže, co zachraňovali muže. ()

monolog

Nezapomenu na tu scénu parodující Děla z Navarone, když jedou lodí na tu svou pozici. Jak na další lodi potkají Charlieho otce Martina a jak na sebe křiknou Líbil ses mi ve Wallstreet! nebo vlastně celá scéna s lodí je úžasná. To uchechtávám ještě teď, a to jen když si vzpomenu, jak to bylo v parodovaném filmu. No a nedávno jsem viděl Ramba 3 a já to nemohl ani dokoukat, protože jsem se musel pořád smát a to u dramatickýho akčňáku prostě nejde. ()

tron

„Niečo vám poviem, poručík. Nevravím, že vám neverím. Ale nevravím ani to, že vám verím. Ale skôr nie, ako áno.“ Ultimátna paródia, ktorá sa hravo vyrovná ultimátnej jednotke. Dvojka sa masívne vrhá na sériu RAMBO. A excelentne. Smršť gagov od výmyslu sveta (zajačik Duracell, „On bol starší, múdry pán a čakával ma pred školou.“, bodycount, Hilary Husajn), množstvo odkazov (PONORKA, T2, HVIEZDNE VOJNY, KRSTNÝ OTEC), vtipy pre zasvätených (Martin Sheen), strhujúce hlášky („Dodržiavajú celibát rovnako, ako ich otcovia a dedovia.“) a vysoký rozpočet (výprava, kostýmy, rekvizity, akcia). K tomu úžasné baby (Valeria Golino a Brenda Bakke), dobrý vojak so silnou traumou Miguel Ferrer, zajatec Rowan Atkinson (hajzli, šnúrky!) a Lloyd Bridges s jazykom dobermana. ()

Big Bear

Parádní pokračování úspěšné parodie na ,,Rambo filmy'' se skvělým Topprem Sheenem v hlavní roli. Pokud jste viděli jedničku, dvojku rozhodně nesmíte vynechat !!! V tomto případě (ač je to proti všem pravidlům a zkušenostem) je dvojka stejně dobrá, ne -li lepší - protožen už víte s kým máte tu čest. 4 výbušné střely! * * * * ()

Payushka

Perfektni parodie a jo, fakt je lepsi nez jednicka. Od zacatku az dokonce se na vas sype jeden for za druhym, ale nektery z tech foru sou uz na me asi trochu infantilni a ocekavatelny :) Ovsem tomuhle se smeju doted "Ramado, seznamim se s tvyma rodicema, s dogou..." "Rodice uz neziji, doga je sezrala." ()

• Ve scéně, kdy Topper Harley (Charlie Sheen) při vniknutí do zajateckého tábora vystřihává díru v oplocení, je vedle na okamžik vidět postava (asi člověka z filmového štábu), která má zřejmě za úkol strčit do plotového pole, aby se celé vyvrátilo. (montywalsh)
  • Všechny ženské postavy mají prostřední jméno Rodham. Odkaz na tehdejší první dámu USA Hillary Clinton. (duklak2)