Predátoři 3D

(festivalový název)
  • Velká Británie Incredible Predators 3D
Krátkometrážní / Dokumentární
Velká Británie, 2017, 40 min

Soutěž nejrychlejších a nejvychytralejších nebo největších a nejšikovnějších. Jako každá hra má svého vítěze a poraženého, tak i v přírodě živočišné druhy navzájem soupeří. Překvapivě jsou to právě predátoři, kteří častěji v lovu neuspějí. Ať už se jedná o nejrychlejší zvíře na zemi – geparda, který se skrývá před osamělou impalou, nebo největší druh – plejtvák obrovský, schopný nabrat najednou objem vody odpovídající jeho celkové hmotnosti, což je přibližně 200 tun. Strategie predátorů jsou samozřejmě odlišné, a ne vždy je jejich základem rychlý pohyb. Křižák Darwinův, vyskytující se převážně v dešťových pralesích, si dá na čas, jeho zbraň je 25 metrů dlouhé vlákno zdobené pavučinami visícími nad řekou. Jednoduché to v posledních letech nemají ani lední medvědi. Úbytek ledových ker zapříčinil nedostatek tuleňů odpočívajících na jejich povrchu. Ve fascinujícím dokumentu promítaném ve 3D odhaluje kamera detailní přípravy a samotný boj o přežití těchto silných zvířat. (Academia Film Olomouc)

Móó

Ačkoli nejsem moc zastánce 3D filmů, tady to opravdu sedělo. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavého, viděla skvělé unikátní záběry a někdy to byla dokonce i legrace. :) ()

SamVimes

Zajímavé, pestré, zábavné, místy i vtipné a vizuálně vždy poutavé. Právě pro tyhle projekty se perfektně hodí 3D, ne pro laciné triky ve většině blockbusterů... Seriálové fanoušky tady ještě potěší vypravěč - pan Eko ze Ztracených. ()