EvilPhoEniX

Korejci servírují vypjatý Thriller z prostředí márnice, který se sice vyvaruje násilí, ale za to je příjemně tajemný, mysteriózní a napínavý. Tělo mrtvé ženy zmizne z márnice a podezřelý manžel tvrdí, že je jeho žena stále naživu. Debutant Lee Chang-he skvěle pracuje s postavami, příjemně diváka napíná a v závěru šokuje twist within twistem, který zvedá úroveň filmu o třídu výše. Korejcům tyhle záležitosti jdou na jedničku. 75% ()

Vavča

Zajímavá korejská detektivka, které vévodí můj oblíbenec Kim Kang-Woo, jako hlavní podezřelý z vraždy svojí panovačné, škaredé, ale bohaté ženy, uznejte smrtící kombinace. Náhle zmizí z márnice její tělo a tak je povolán na místo činu, kde jednomu detektivovi nedá spát, že to nebylo obyčejné úmrtí. Rozehrává se hra kočky s myší, trocha toho leknutí a nejistoty, sevřená, depresivní atmosféra, chlad, hlavnímu hrdinovi, nejde nefandit, ale nic není jak se zdá. Nečekaný závěr se dal sice celou dobu očekávat, ale dokodrcal se do konce moc těžkopádně jako dýchavičný náklaďák, než luxusní auto, přesto stále solidní nadprůměr. ()