Mimoriadna relácia: Kríza v slovenskom hokeji

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2017, 30 min

Slovenský hokej zažíva svoju najväčšiu krízu. Kto je zodpovedný? Kedy príde zmena? Sledujte mimoriadnu reláciu s moderátorom Michalom Kovačičom a jeho hosťami - prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja Martinom Kohútom a trénerom reprezentácie Zdenom Cígerom. (TV Markíza)

Karamanlis

Táto diskusia mala napriek príliš turbulentnému a do reči skáčucemu moderátorovi zmysel a Zdeno Cíger v nej poodhalil nejaké zákulisné špinavosti zo strany prezidenta SZĽH a jeho ľudí, ktorí pravidelne sabotovali jeho prácu tak, že ho nepozývali na dôležité semináre, utajili pred ním neformálne stretnutie s hráčmi z NHL na ktorom mal ako reprezentačný tréner určite byť či zrušili jeho plánovanú pracovnú cestu do USA, cieľom ktorej bolo mimo iného aj stretnúť sa a komunikovať s hráčmi a napriek tomu, že na hokej sa zo štátneho rozpočtu každoročne vynakladajú milióny Eur nezmyselne šetrili aj na hokejkách, korčuliach či dokonca strave, pitnom režime a vitamínových doplnkoch (na svojich odmenách však iste nie). Cíger a Kohút mali medzi sebou neustále spory, v reprezentácii vládla dusná atmosféra a trochu už začínam chápať hráčov, ktorí nemali chuť prísť do takéhoto frustrujúceho prostredia, aj keď riešiť to mali inak a nie bojkotom reprezentácie. Ani jeden z diskutujúcej dvojice ma však o svojej pravde nepresvedčil - pokrytecký, zavádzajúci prezident a tréner, ktorý nemá rešpekt a podporu elitných hráčov sú pre slovenský hokej likvidačné faktory. ()

kaposlav

Takmer všetko už bolo povedané a vedel som to pred touto reláciou a ešte aj tých krátkych 30 minút museli samozrejme v "najlepšej TV" pohnojiť dlhou reklamou. Škoda je, že niektorí dlho predlho nosia tie rúžové okuliare a neuvedomujú si, že tento výkon hokejistov na MS už je a dlho bude slovenský štandard a žiadny reprezentačný tréner s tým už nič nespraví. Kvalitu máme na úrovni Rakúska, Talianska, Maďarska, Slovinska, či Kazachstanu. Jediný rozdiel tvoria starí veteráni, ktorí už ani nebudú chodiť do reprezentácie. Možno tak na rozlúčku na budúci rok na OH, ktorá zrejme ukončí dlhodobú účasť na olympiádach. Na ďalšej už pravdepodobne nebudeme. Preto buďme radi, že aspoň Cígera prijal miesto hlavného trénera a zachránil A kategóriu. Ten kto si myslí, že Cíger nebol, či nie je kompetentný, tak nech si naštuduje niečo o jeho hráčskej a trénerskej kariére a o jeho akadémií. Taktiež nech vyslovia lepšieho kandidáta na trénera Áčka. ()

YoZo8

Celá diskusia bola veľmi slabá. Moderátor to nezvládol. Do problematiky sa nerozumie a dával nezmyselné otázky. Stále nútil Zdena Cígera nech prezradí neviem akú senzáciu, len aby TV Markíza mala čísla sledovanosti. Na druhej strane, keď dal slovo Kohútovi, stále mu skákal do reči (tzv. syndróm Zlatice Puškárovej :-). Nepôsobilo to príjemne, aj keď Kohút rozprával dosť zoširoka. Celkovo to bola podpriemerná debata. Zainteresovaný divák sa nedozvedel nič nové a ten nezainteresovaný nevedel o čom je vlastne reč. Na taký rozhovor bolo 30 minút veľmi malo a to ešte nepočítam reklamu. ()

johan1307 odpad!

úplná zbytočnosť, dementný moderátor, ktorý so športom nemá nič spoločné, v polke nechýbala samozrejme reklama a nič nové sme sa nedozvedeli, všetko bolo povedané predtým ()