Reklama

Reklama

Až tam nezbyl žádný

(seriál)
  • Česko Deset malých černoušků (více)
Trailer

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (266)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Není to dokonalé, postavy se chovají občas dost hloupě, vyřešení tajemství má své mouchy a dům mohl být architektonicky zajímavější (ok to poslední je jen takový můj povzdech a vtip), ale ta neuvěřitelně ponurá, mlhavá, halucinacemi obestřená atmosféra celé minisérie, ta herecká eskadra (kde kromě klasicky výborných hereckých elit velmi těšila svým výkonem a sympatičností řekl bych docela neznámá Maeve Dermody a i trpaslík Kili, který.. vyrostl), to napětí a vzrůstající nedůvěra, beznaděj, plynoucí z úplného odříznutí od světa - ano, tohle můžu vždy a všude. Navíc je i vykreslení a psychologie postav víc než slušná a správně podaná. Závěrečné odhalení a následné vyvrcholení velmi uspokojující a nečekané (nečetl jsem předlohu). Takže přes ty mezery v logice a nedostatečné vysvětlení některých skutečností nelze nebýt spokojený.. 9/10 ()

easaque 

všechny recenze uživatele

+4* i když se tato kniha od Agatha Christie zfilmovala už několikrát, tak poprvé jsem tento příběh viděl až v této britské minisérii. Nejde jí upřít kvality jak zpracování, tak i hereckých výkonů. Děj je plný tajuplné atmosféry, odehrává se na tajuplném místě. Naštěstí to má hlavu a patu a v závěru vše do sebe logicky zapadá... byla to opravdu skvělá spisovatelka. Užil jsem si to a můžu s klidem dát téměř plné hodnocení spojené s doporučením všem, kteří mají rádi klasické detektivní příběhy. V neposlední řadě jsem byl stejně nejvíc fascinovaný tím názvem knihy, který byl v rámci korektnosti už několikrát změnem a s ním i detaily s tím spojené ... kam ten svět spěje!!! [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Reklama

stration 

všechny recenze uživatele

Téměř jsem nevěřil, že to jde i bez Suchetova Poirota. Jde to a na výbornou! Myslím, že jde o nejlepší knihu Agathy Christie, a proto mě zfilmování extrémně zajímalo. Tvůrcům se podařilo perfektně přenést hlavně atmosféru celé knihy. Obavy, podezřívání, mysteriózno. K tomu výborně zvolení herci a rozumné rozložení do dvou hodinu a půl trvajících dílů. Bavily mě i flashbacky, které nerušily a výborně dovysvětlovaly minulost hlavních postav. Pro mě velké překvapení a jedna z nejlepších a nejnapínavějších adaptací od Agathy. ()

jerry12 

všechny recenze uživatele

65%. Hutná atmosféra, brilantní flashbacky, ale co do psychologie postav brutálně nerealistické. A ač jde o Agathu Christie, pro kterou je takový styl nanejvýš charakteristický, je And Then There Were None vizuální snobárnou (sic typickou pro předválečné období), kterou mé oči zrovna dvakrát dobře nenesou; snad bych uvítal zasazení do moderní doby a sofistikovanější zpracování charakterů a jejich vzájemných vazeb. Navíc intenzita zvratů se postupně zhutňovala a v poslední části je toho řečeno mnohem víc, než v částech předchozích, takže nevyváženost jednotlivých epizod vytváří dojem, že přinejmenším první část byla nudnou a pouze nutnou výplní před skoro epickým finále, které ku mému podivu přineslo i slušnou katarzi. Určitě nejlepší zpracování Deseti malých černoušků, ale i tak by to šlo (byť třeba v mainstreamovějších kruzích pod vedením např. Davida Finchera) podstatně lépe. ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

První díl se mi docela líbil, druhý díl VŮBEC NE!!! U prvního dílu jsem oceňovala, že to není kostýmní selanka á la Poirot. To nemyslím zle, k Poirotovi to sedí, ale další takto zpracovaná Agatha Christie už by pro mě byla moc. A tak jsem trochu té dnes tolik módní temnoty uvítala, i když ty depresivní zeleno-šedo-černé severské detektivky s bledými ksichty nesnáším a jejich napodobeniny ještě víc. Jenže v druhém díle už to bylo na mě moc a hlavně to natahování mě fakt otravovalo. Koukala jsem do konce jen abych věděla, jak to dopadne. Nakonec jsem byla spokojená, pro mě to dopadlo dobře :-) Jelikož je to detektivka, nemůžu psát co mě kde otravovalo konkrétně, to bych spoilovala. Snad jen že typicky britské přehrávání, se kterým se navíc stále potýká český dabing. Tomu bych ale mohla věnovat samostatný komentář, zvláště mužskému vzteky se třesoucímu hlasu...Jinak oceňuji "koule" českého názvu! Detektivka se tak jednou jmenuje a pod tímto názvem je slavná, takže tak to ma byt, tak je to spravně. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (4)

  • Filmový dům stojí v obci Harefield na okraji Londýna (Harefield House). Ostrovem je Mullion Island na Cornwallu, dům je na něj doplněn pomocí CGI. Přístav je Mullion Cove. Dále se natáčelo v Newquay a Kynance Cove (pláž) a vlakové scény se natáčely v South Devon Railway. (rakovnik)
  • Pôvodná verzia knihy, podľa ktorej je tento seriál natočený, bola vydaná v roku 1939 pod názvom „Ten Little Niggers“ (10 malých černoškov). Tento názov bol však považovaný za rasistický a tak bola kniha vydaná aj pod názvom „Ten Little Indians“ (10 malých Indiánov). Od roku 1985 sa používa názov „And Then There Were None“ (A neostal ani jeden). Zmena sa týka aj riekanky v knihe, kde sa niggers (černoškovia) zmenilo na soldier boys (vojaci) a taktiež názvu ostrova z Nigger Island na Soldier Island. (Hank_Scorpio)

Reklama

Reklama