Reklama

Reklama

VOD (1)

V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (276)

Figu 

všechny recenze uživatele

Dolph ve formě jako bejk si po roli Škorpiona a Mstitele střihl další nemálo luxus flák s příchutí vesmíru. Temnej anděl patří určitě do topky kariéry blonďatýho Švéda a velikou zásluhu na tom má i mystickej záporák Matthias Hues. Tohle akční béčko s nádechem sci-fi vzniklo v období, kdy oldschool bijáky vládly filmovýmu světu, kdy se rozdávaly tvrdý rány, kdy se střílelo vostrejma a kdy se neustále parádně hláškovalo! Dark angel dodneška baví! "Já přicházím v míru". 80% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

V detstve som mal z toho dosť husté nočné mory, samozrejme hlavne z toho mimozemšťana, dnes má každý náročnejší filmový fanúšik nočné mory z Lundgrena. Ale ako čisté guilty pleasure by som si to o polnoci kľudne pozrel. VIDENÉ ZNOVA 1/20: Tak ani po tridsiatich rokoch nemením nič na názore na tento mix sci-fi, gangsterky a krimi. Lundgrenov nový parťák je tak zle obsadený a otravný, že som sa vždy tešil, kedy títo dvaja nebudú spolu na plátne. Ale nasledoval vždy prestrih na mimozemšťana, pri ktorom stále musíme znova a znova sledovať, ako prevádzkuje svoj nemenný rituál na nešťastných obetiach. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

"I come in peace" Matthiase Huese z úvodu je geniální. Dvoumetrový Němec, který vrhá po lidech CDčka i hladové jehly, dodává tomuhle prvotřídnímu béčku tu pravou šťávu – skoro takovou, jakou si bere z lidských mozků, aby z ní mohl vyrábět drogy pro svou planetu. Zápletka roku jak dělaná. Každopádně jeden z lepších Lundgrenů. Ten na rozdíl od svých kolegů (Arnie, Sly, Van Damme, Seagal) nemá na kontě ze „zlatých“ béčkových let žádný skutečně dobrý či kultovní snímek (ve čtvrtém Rockym a v Univerzálním vojákovi si střihl záporáky a nebyl za hlavní hvězdu). Tady se ale solidně přiblížil. ()

ConanVJ 

všechny recenze uživatele

Já přicházím v míru, vyhrál jsem a mezitím spousta aaaaaaaaaa, uhhhhhh, uaaaaa - to jsou jediný výrazy a slova, který pronáší debil z vesmíru v podání Matthiase Huese coby ultimátního záporáka. Skvělá role. Tento filmek je klasická devadesátková béčková akčňárna, plná skvělých hlášek a pěkné akce (hlavně na konci). Dolphík je na stopě vrahů svýho parťáka a přitom vyfasuje novýho. Nejen ledajakýho parťáka, ale otravnýho z nejotravnějších kravaťáků z FBI, Smithe, který vše donáší svému nadřízenému. 70% filmu vám bude Smith opravdu pít krev. Filmek má pěkné tempo a vždy se u něj skvěle bavím. Hlášky znám už dávno na slovo, ale to mi vůbec nevadí, protože je to pro mě už zažitá klasika a jeden z nej Dolphíkových filmů. Dnešnímu publiku asi moc neřekne, ale nám pamětníkům VHSek od intersonicu vždy zvedne náladu. Za mě jasných 100% :) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nikdy nikomu nevěř. Caineova příručka, strana jedna, kapitola první." V případě tajných služeb se tím řídím celý život a FBI se ode mne nedozví ani to, kolik holubů dokážu vytáhnout za hodinu z nosu, natož abych jí předal informace o setkání s mimozemšťanem. Ty si nechám pro sebe, protože už vím, co fetuje nebo kterak vypočítat trajektorii letu jeho cédéčka a taky ho umím sejmout kopem z otočky. Pro mne je zkrátka Caineův souboj s "debilem z vesmíru" nostalgickou véháeskovou klasikou, jejíž přímočará jednoduchost snad ani nedokáže nudit. A až mne zase jednou napadne někoho zavraždit, tak přitom rozhodně budu začínat větou: "Přicházím v míru", protože ta mě v tomto snímku bavila nejvíc. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (14)

  • Mezi roky 1995 a 1996 se plánovalo natočit pokračování. K režii byl opět povolán Craig R. Baxley, ale pro malý rozpočet nabídku odmítl. (Fenk)
  • Matthias Hues (Talec) měl při scénách nasazené brýle, aby nedošlo k nehodě nebo k explozivním výbuchům smíchu. (Fuhman.Dajar)
  • V jednom rozhovoru Dolph Lundgren řekl, že kop z otočky, kterým poslal k zemi lupiče v obchodě s alkoholem, nebyl hraný. Herec Matthew Posey prý přešlápl značku kde měl stát a dostal přímý kop do obličeje. (Wrack)

Reklama

Reklama