La Maison des phantasmes

• Francie Soumission (více)
Pornografický / Drama
Francie, 1978, 68 min

Monsieur Matthieu (Richard Allan) nutí svou mladou manželku Clarisse (Brigitte Lahaie) do různých sexuálních situací podle svého návrhu. (Karlos80)

Allan

Film, který mi otevřel zcela nepoznané obzory filmového umění. Že jsou filmy s vícero alternativními konci, že jsou cenzurované a případně přetáčené filmy jsem věděl. Ale že se toto "upravování" týká i pornofilmů jsem netušil. Tento film běžel před několika lety na TV Nova pod názvem Clarissa v klasickém sobotním vysílacím čase a byl označen jako erotický. Nyní, o několik let později jsem měl tu čest vidět jeho tvrdší pornoverzi a byl jsem upřímně překvapen, že se jednalo prakticky o jiný film - jiné aranžmá, jiná hudba atd. Překvapivě hardcoreová nesestříhaná verze měla 65 minut, zatímto soft-televizní verze měla 85 minut. Tvůrcům se povedlo vytvořit dva vysoce umělecky excitované snímky, jejichž sledování okamžitě po sobě vyvolá v člověku nepoznané pocity. Velmi by mě zajímala geneze tohoto díla a především pro jaký trh byla určena umělečtějsí soft verze. Hvězdičkové hodnocení nemohu přidělit, buď bych musel dát odpad! nebo *****. ()