Poslední rovnice tohoto školního roku je exclusivní přípravkou na prázdniny: Filmová série „Pařeb" + hororový žánr Found Footage + Brazílie = komedie Léto All Exclusive. Všechno začalo jako skvělá dovolená s kamarády a snoubenkou v brazilském ráji. Sluníčko, pláž, samba, rumba i rum, dovádění ve vodě, holky v bikinách. Právě tady chce Franck požádat svou snoubenku o ruku. Jeden den se skupina na prázdninách vypraví na výlet, otec snoubenky jim vnutí i stoletou babičku na elektrickém vozíku . . . střih! Najednou probíhá horečnaté pátrání. Z výletu do džungle se nevrátili, několik dní o nich nikdo neví, v oblasti jsou domorodé kmeny kanibalů. Až konečně! Najde se kamera na selfie tyči, kterou si jeden z nich vždycky všechno natáčel. A ukáže se, že to nebyl výlet, ale opravdový brazilský karneval katastrof. Drzou starou babičku by ještě přežili. Dvě sexy dívky, které se k nim přidají, taky nejsou to nejhorší. Lenochod je dokonce roztomilý. Ovšem jejich vlastní talent na vytváření šílených situací a průšvihů? Ten promění exotický ráj v kůlničku na dříví dřív, než bys řekl Pelé. Tukan by mohl vyprávět! (Bontonfilm)

majec4

Pacilo sa mi ako bola vacsina deja "odrozpravana" z nahravky najdenej kamery. Vlastne ta cast filmu je asi najlepsia. Ku koncu to uz zacalo trochu nudit, bolo to predvidatelne ako pocasie na Sahare. Na nahodny film v TV to celkom stacilo a bol som rad, ze som sa v Sobotu vecer nemusel trapit s nejakym tazkym filmom. ()

blondboss

Pokračovania tejto komédie som sa dosť obával, nakoľko som neveril Francúzom, že dokážu udržať laťku kvalitnej jednotky. Ale toto mám pocit bolo dokonca o kapánek lepšie - neskutočné množstvo gagov, bláznivá atmosféra ako vyšitá a zhruba od polky filmu neskutočný nášup. Prvá polka naopak dosť nudná, ale celkový dojem úžasný aj napriek občasným klišé. Táto séria sa mi skutočne vryla pod kožu. 75 % ()

Patrik200s

Nevšedne realizovaná komédia v porovnaní s USA produkciou. Z počiatku trochu trápne sílené, vtipné momenty pripomínajúce plejádu spackaných trapasov francúzskych komédií tipu agentov nula nula. Čakal som aj väčší priestor pre Claviera z čoho som bol trochu prekvapený. Konečný výsledok však bol docela dosť uspokojivý a film sa prelial do veľmi stráviteľnej a príjemnej polohy. Zábavné a vhodné pre širokú cieľovú skupinu tak by som charakterizoval Leto all exclusive. ()

PTuranyi

Philippe Lacheau, Tarek Boudali, Julien Arruti dnes už zavedená komická trojica doplnená bardom Christianom Clavierom a rovesníkom Vincentom Desagnatom, rozohráva komédiu v štýle "Foter je lotor", rošírenú o omnoho bláznivejšiu jazdu. Originálny je príspevok ručnej kamery a found footage žánru, ktorá zaobaľuje príbeh do ďalšej vrstvy. Samozrejme sa nejedná o korektnú komédiu, ale ako sme u tejto mladej štvorice zvyknutí, siaha svojimi fórikmi na jej hranice a neraz si trúfne aj za ne. Celkovo však nejde o salvy smiechu, ale so škodoradnostné pochechtávanie nad bláznivými situačnými gagmi, ktoré vzniknú, keď sa dá dohromady skupina tvorená ťuťkom, nemehlom, váhavcom a bláznivým kamošom. 65% ()

NitroXcz

Francouzské filmy? Ne díky. Není to můj šálek kávy, ale All Exclusive mile překvapilo. Jeden z málo případů, kdy je dvojka lepší než první díl. Je to podobné jako u Němců, taky je nevyhledávám a pak bum. Je tady suprovej fakáč. Parádní letní jízda kde se pokazí vše co nemá. Nepamatuju si žádnou z novějších komedií, u který bych se zasmál víc než jednou. Frantíci to zlomili. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach na pobreží Atlantiku, v brazílskom štáte Bahia a trvalo od 12. januára do 27. februára 2015. (MikaelSVK)
  • Vo filme spomínaný maskot hotela Lamar a ohrozený vták Tukan modrozobý v skutočnosti neexistuje, avšak existujú iné tukanovité vtáky, pre ktoré je príznačné modré sfarbenie na zobáku, napr.: Tukan žltohrdlý, Tukan červenozobý a Tukan pestrý. (maestrotatum)