Trochu bláznivá, trochu fantastická komedie pro děti: Působením blesku a dalších záhadných okolností se nadaný žák šesté třídy začne objevovat v dalších mutacích, které se od sebe charakterově liší... (oficiální text distributora)

Pitryx

Vzhledem k tomu, že je film určen především dětskému divákovi, nebyl zase až tak špatný. Ačkoli ke konci mi už lezl na nervy ustavičné opakování jedné věty „hodného“ klonu, dal se celý film zhlédnout v pohodě a skoro bez přejíždění. Nemohu hodnotit z hlediska dítěte, mně tenhle snímek nějak minul. Takže v dobrém úmyslu dávám dobrých a slušných 40%. 141120118350/8509 ()

WANDRWALL

Ranní ptáče dál doskáče, ale nikdy bez lahváče. To říkávají hlavně milovníci piva. Dětem se dříve lilo pivo do hrníčku ke snídani, protože se věřilo, že díky pivu děti porostou a nebudou maličké, ale statné.***K filmu. Katapult a velký počet národa zpíval pár měsíců před tímhle filmem o tom "Až se bude lítat na Měsíc...pak bude možná pozdě na to chtít se ptát, co děti, mají si kde hrát...". Ano, tehdy se věřilo v oblasti vědy kdečemu, ale skutečnost nebyla tak kouzelná, avšak jak je vidět, tak tehdy se našlo dost lidí co tomu i věřilo. Pokroku, vědě, z nemožného možné. Děti ale už dorostly, rok 2.006 je za námi, ale nic zvláštního se s lidstvem nestalo. Snad jen jistý druh snění zmizel. K filmu. Je o jedináčkovi, který je přílišpřirozeně chytrý, takže jeho lumpárny provádí buďto - aby se pobavil, anebo se do nich dostává sám, protože svými řečmi vyvolává u okolí všelijaké reakce, které vyznívají pro pozorovatele dosti komicky. Je zjevné, že film vznikl v době, kdy pomalu končil socialismus, ale v CSSR o tom nikdo tak nepřemýšlel. Vše se rozhodlo v Moskvě, která se rozhodla už dál nedržet ekonomický pakt - RVHP, a vojenský pakt - Waršavská smlouva. Film je pro mě příjemný, překvapivě konzistenční, zkrátka - řečeno Putinským střážmistrem - fajn. ()

Dlubal David

■ ∞ Před mnoha a mnoha lety, v čase šedých let osmdesátých, respektive na jejich konci, jsem v Československé TV viděl tento film a tuze se mi líbil, avšak v počátku let devadesátých století dvacátého jsem v záplavě bijáků ze zpocených států amerických zapomněl na tento film určený především pro děti a mládež, jak se tenkráte říkávalo a postupně mi v paměti zůstaly jen hlášky: "Musil, ještěs málo zkusil." / "Čunderlíci! Vraťte ty kola nebo na vás hupnu!" / "Pane Mráz, pane Mráz, (Vaše) žena je nemocná!" / "Dej ty pazoury pryč, nebo na tebe hupnu!". Nebo odpovědi nahrané na magnetofonovou pásku, která byla spuštěna každé ráno, aby mamince bylo poslušně odpovídáno na její otázky. Dál jsem si pamatoval už jen to dvojí "klonování". Jednou v posteli a jednou v písku. A to je opravdu, ale opravdu vše. Po těch letech jsem už ani nevěděl, kdo v tom hrál, kdo to napsal, režíroval, a nemohl jsem si vzpomenout ani na název. Když tu nenadále, přibližně před dvěma měsíci, tak z čista a jasna, jako rána pěstí v podchodu, když se večer vracíš domů, jsem se od jednoho neznámého hrdiny dozvěděl název tohoto filmu; nu a tu mne nenapadlo nic lepšího než se na tuto sci-fi komedii podívat znovu. ■ Jak jsem si naplánoval, tak jsem i později učinil a musím podotknout, že jsem se na toto pokoukání opravdu moc těšil a to zpravidla není moc dobré pro pozdější hodnocení onoho filmového díla, neboť má očekávání povětšinou nezůstávají kladně naplněna a mnohokráte jsem poté rozčarován. Nuže a jak to bylo u filmu Kam doskáče ranní ptáče? ■ Nostalgie je velká svině a mnohdy je velmi obtížné, ba přímo nemožné, se jí zbavit či alespoň jí nepřikládat takovou váhu při svých diváckých radovánkách. Tato rodinná komedie si nehraje na žádný velkofilm a to je jedině dobře. Od samého počátku až do úplného konce jsem se náramně bavil a mnohokráte porovnával své pocity z klukovských let a ty nynější, a světe div se, ani chvíli jsem se nenudil a film se líbil v podstatě úplně stejně, možná ještě o píď víc, jako když jsem jej viděl onehdá poprvé. ■ Připomnělo mi to mé dětství, ne že bych byl vědátor, vynálezce, elektrotechnický nadšenec, ale ta atmosféra toho filmu, nechuť hlavního hrdiny ráno vstávat, chodit do školy, ve škole být učitelským sborem nepochopen, tak trochu třídní šašek, malinko v učení flákač, tvůrce neplech a šprťouchlat, ale i prepubertální chlapec s velkým smyslem pro spravedlnost, především, jedná-li se o nepatřičnosti a šikanu starších, větších, silnějších žáků z vyšších ročníků, páchaných na nevinných obětech, které se neumí nebo bojí bránit či nepřístojnosti vůči spolužačkám. ■ ■ ■ Nápad s hmotou, která při určitých elektromagnetických stimulacích dokáže "klonovat" mě tehdy moc nadchnul a trochu mě mrzelo, že nebylo více pojednáno o tom, na jakém principu přesně tato hmota pracuje a detaily toho, co to vlastně zapříčiňuje. Nyní jsem však naopak rád, že film do tohoto vysvětlování nezabředl a je nám prostě a jednoduše řečeno, že je to tak a tak a tečka. Tento film je více komedií a určen spíše k zábavnému pokoukání a ne aby vysvětloval fyzikální a biochemické náležitosti a nyní jsem tomu rád, že film je takový, jaký je. Kam doskáče ranní ptáče je svým způsobem pokračováním bláznivých sci-fi komedií ze sedmdesátých let dvacátého století československé kinematografie. Tento film sice není žádná pecka, ze které si sedneš na zadek a čelist Ti klesne až na kolena, ale je natočen velmi dobře a hlavně zábavně a upřímně musím říci, že v záplavě současných sračiček, je stále v pozici, kdy to ostatním s malíčkem v nose natře. ■ ■ ■ ⁞ [95/100]. ■ ‖ [89/100]. ■ ↨ [83/100]. ■ ― Pavel DIVIŠ & Luboš DIVIŠ [83/100], Miloslav ŠIMEK - I když zde má jen malou roličku ředitele, tak jí dal velký rozměr [93/100]. ■ ῼ Jaroslav UHLÍŘ - Zde musím podotknout, že UHLÍŘův rukopis, jinde tak lehce rozpoznatelný, není v tomto filmu vůbec poznat a na konci filmu, když jsem v titulcích viděl jeho jméno, jsem čuměl jako puk. [81/100]. ■ ∩ „Pane, vy jste vdova!“ (1970), Dívka na koštěti (1971), Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974), Zítra vstanu a opařím se čajem (1977), Což takhle dát si špenát (1977), Arabela (1979), Létající čestmír (1983), Křeček v noční košili (1987), Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969), The Terminator (1984), The 6th Day (2000), Návštěvníci (Expedition Adam '84) (1983), Chobotnice z II. patra (Die Tintenfische aus dem zweiten Stock) (1986), Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974). ■ № 2x; 1x ⌂ [D], [TV], [TV_RGB], [PZ]. 1x ⌂ [D], ϿϾ, [PZ], [480p], [12-III-2014; 10:30]. ■ ↘ topi80, karlee, Testament, Siegmund, blackrain. ■ ↔ ① [95/100]; ② [97/100] [12-III-2014; 10:30]; ‡ [97/100] [12-III-2014; 10:30]; >>> [96/100]. ■ () (méně) (více)

Willy Kufalt

,,...to znamená, že budeme moci vytvořit celý živý organizmus, dokonce i umělého člověka – výhledově taková možnost skutečně existuje." :o) Spočátku se to tvářilo trochu jako Slečna Golem v dětském provedení, ale postupným vývojem děje se z toho stalo spíše další bláznivé fantasy typu Létající Čestmír. V rámci zpracování námětu hodně dobré, zábavné a vhodné pro děti a mládež i v dnešní době, i když pro dospělého diváka už nepřinese nic nového. Zrovna si říkám škoda, že jsem film neviděl o pár let dřív, když jsem ještě spadal pod cílovou skupinu. 60% ()

gilmore_girl

Hlasky o tom, jak se hlavni hrdina v nestrezenem okamziku obelstil a zavrel do komory, aby nemohl jit do skoly, a ackoli se nekolikrat zadal, pustil se az pozde, nemaji chybu! A takovymi hlaskami a vtipnymi momenty je film prospikovany. Ale jinak mi Musil, co jeste malo zkusil a porad chce na nekoho hupnout, k srdci az tak neprirostl. Ovsem to je muj problem, ne vada filmu. ()

• Když přibližně ve 45. minutě "originální" Pavel Musil (Pavel Diviš) sleduje televizi, zatímco jeho dvojníci uklízejí, na obrazovce běží český kriminální film Muž na drátě (1985), konkrétně scéna, kdy Jarda (Boris Rösner) v šatně z legrace přiloží Evženovi (Jiří Bartoška) k zádům maketu revolveru a řekne mu: "Ruce za hlavu," což Evžena velmi vyděsí. (8smdesat)
  • V závěrečných titulcích je chybně uvedeno jméno herce Miloslava Šimka jako Miroslav Šimek. (milad80)
  • Scény z koupaliště byly natočeny na koupališti Lhotka na Praze 4. (lofa)