Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Tetsuo

Bay nezná míru. To, že je film brutální mi nevadí (naopak), vadí mi, že není ani za mák vtipný. A tak odporná a přitom líbivě zamaskovaná konzumní kapitalistická ideologie se jen tak nevidí. Finále na Kubě jenom dokládá naprostou ztrátu soudnosti a elementárního citu pro společenské souvislosti. Jako že nedělají politiku, a přitom ji dělají. Bayovi by měl někdo prostřelit prdel, případně ho rozšmelcovat autem. ()

sepp

Spatne pokracovani mizerneho a VELMI nepovedeneho filmu: pribeh nulovy, dialogy naprosto tupe a o nicem - bozemuj, to ani nejsou dialogy, to je spis dadaisticky sled volnych asociaci. A herecke vykony byste hledali uz uplne zbytecne, Will Smith je porad "Fresh prince", kterej neumi hrat a M.Lawrence je trapny sasek, ktery se marne snazi o to stat se obcas komikem, obcas vaznym hercem... Presto dokaze tahle slatanina nektere osoby slabsiho ducha ocividne nadchnout. ()

Dadel

Je to sice efektně natočené, ale je to jen křeč, křeč, křeč. Tady se někdo snažil udělat super-mega-cool akční božárnu, ale zapomněl napsat nejprve kvalitní scénář. Takhle mě to začalo už po dvaceti minutách šíleně nudit, a při představě, že mě čekají ještě dvě hodiny téhož, se mi udělalo mdlo. Smith a Lawrence umějí akorát mlít hubou a tvářit se jako velcí frajeři, ale to je všechno. Samozřejmě mi bylo úplně jedno, jak to celé dopadne, a po dvou dnech si už vůbec nepamatuju, o čem to bylo. ()

Davies182

Videoklipovitá smršť těch nejlepších akčních scén, jaké může daný filmový žánr nabídnout. Honička na dálnici je tak zatraceně cool, že jsem ji měl dlouho stále před očima. Hvězdu navíc přiděluji za megavtipné duo Lawrence & Smith, jejichž hlášky napříč celými 147 minutami mě dokázaly pobavit jako nic. ()

Lateef

Kurňa, Micheala Baye zbožnuju! Kvůli jeho stylu, kvůli kamerovým šílenostem a kvůli jeho kuráži, protože Bay se nebojí postavit si kus dálnice a nechat v desetiminutové honičce roztřískat na hadry nepočítaně aut a třeba i motorových člunů. Tohle je režisérův typický snímek, dvě a půl hodiny explozivní akční jízdy, ubrebenťěných hlavních hrdinů a výborné technické práce. Jste účastníky negerské přestřelky a kamera z jednoho pokoje prolétává skrz prostřílenou skleněnou výplň dveří do druhé místnosti a zase zpět do první, opisuje elegantní kruh a Vám kape z otevřené pusy nekontrolovatelná a dlouhá slina... ano, všudevlezlá a všudepřítomná kamera je unikátní Bayův prvek, kterým jsou jeho díla přímo charakteristická a přinášejí nám prvotřídní prožitek z akčních sekvencí... A ty jsou zde jak jinak skvělé. Kromě klasických scén, kde hlavní slova mají zbraně, miliony kulek a načinčané cool hlášky, jsou Bayovým triumfem automobilové sekvence, zejména v úvodu zmíněná honička na dálnici, kdy proti Bad Boys doslova "válí sudy" jedno auto za druhým... scéna je tak mrazivě realistická, že v extázi nabízíte popcorn cizímu sousedovi ve vaší řadě... To je prostě Michael Bay... Příběh, ač natažený na 140 minut, je vcelku soudržný, Will Smith a Martin Lawrence se sice většinu filmu handrkují, ale když jde do tuhého, odříkají si svou dávnou bratrskou frázi a v bullet-timeovské sekvenci napálí kulku do palice (spoiler) hlavního záporáka, jenž se bezvládně zřítí do minového pole, aby vzápětí všude kolem dopadaly jeho vnitřnosti... i nechutných, či morbidních scén je tu dost, skoro by se dalo říct, že vyvažují scény vtipné. Několik chybiček by se našlo, ale jsou to jenom malé skvrny na obřím bílém prostěradle. Bay je ve spolupráci s Bruckheimerem fantastický! 130 miliónů dolarů(rozpočet)/273 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

• Při závěrečné honičce, než se dá Hummer H2 z kopce dolů, je při pohledu zevnitř zřetelně vidět, že má prasklé přední sklo. Když je však na vůz pohled zepředu, sklo je v pořádku. Autu také střídavě upadávají zpětná zrcátka. (A pokud je má, tak jsou buď černá, nebo stříbrná.) Mění se i stav modrého teréňáku, který je pronásleduje. (pemap)
  • Henry Rollins (velitel TNT) se ucházel u Michaela Baye i o roli v Armageddonu (1998), ale dostavil se na casting neučesaný, neoholený, v mizerné náladě a s jedinou stránkou textu, kterou vytrhl ze scénáře. Roli nedostal. (Ai.ma)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí