Danur: I Can See Ghosts

všechny plakáty

Morholt

Sterilní asijská duchařina nenabízející nic nového a kolikrát ani nic starého. Největší devízou je krátká stopáž, takže člověk má pocit, že se zase tolik netrápí. Fajn je i hlavní hrdinka resp. její pubertální já. A nakonec ušel i úhlavní bubák, byť se od svých kontinentálních sourozenců nijak nelišil. Nicméně celkově je to neatmosférická přehlídka klišé, která je ztrátou času i pro ortodoxní fanoušky asijské tvorby. 25% ()

ricci.s

Klasický, sterilný haunted house, o polovicu slabší v porovnaní s nedávnym Pengabdi Setan. Začína to ako príbeh o kamarátstve malého dievčaťa s duchmi (takže matka ju musí pred nimi ochrániť), ale keď sa do toho domu vracia opäť po rokoch so svojou malou sestrou, títo detskí duchovia jej ešte môžu byť nápomocní, keďže sa v dome objaví niečo omnoho horšie. Dobré je, že to bolo krátke. Horor sa ani nesnaží budovať atmosféru a snaží sa od samého začiatku desiť iba typickými ázijskými šokmi, z ktorých je možno 90% úplne predvídateľných a tým pádom aj nefunkčných. Masky duchov sú podpriemerné a scenár v týchto exotikách radšej ani nehľadám. Aspoň záverečné minúty boli celkom schopné (že vykrádali Insidious je už druhá vec). Nezaujalo, ale aspoň neublížilo. ()

Flopik

Čakal som aspoň priemernú ducharinu, ale toto je úplne mimo. Pochváliť môžem akurát tak dĺžku, lebo keby to nemá 70 minút asi odpadnem v polke. No a vzhľad ducha nie je úplne najhorší, ale ďaleko za tým lepším. Príbeh nič nové, opustený dom, tam straší a malé baby vidia duchov. Strašenie veľmi slabé, nato že je film postavený na lakačkách (alebo teda aspoň sa snaží o to) ma nemyklo ani raz, ani len trošku. Koniec ma totálne už uspával. ()

pornogrind

Nejsem zrovna velkým fanouškem duchařin a tomuhle kousku jsem dal šanci především díky jeho sympatické stopáži(75minut). Většinu stopáže jsem to viděl na 2hvězdy ale v jednu chvíli začal snímek tak tlačit na pilu co se týče strašení až mi to připadalo spíš jako komedie. Absolutně to nevycházelo. Stereotypní, očekávané tudíž nefunkční. Příběh tuctovej ale aspoň v přijatelný stopáži. Tohle lze doporučit opravdu snad jen zarytým fandům duchařin a doufat, že alespoň oni si v tom něco najdou. Za mě lepší 1hvězda. ()

• Do závěrečných titulků je vložena ještě jedna scéna. (pornogrind)