Reklama

Reklama

Obsahy(1)

New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (280)

castor 

všechny recenze uživatele

Sly si u mě rezolutně řekl o několik vrcholů – tehdy, když oživil svou první legendu (Rocky, 1978), o šest let později, když oživil druhou (Rambo, 1982), o dalších šest let, když utáhnul příjemnou buddy movie (Tango & Cash, 1988). Předtím se „italský hřebec“ s obludně vypracovanou fyzičkou rval v Moskvě nejen za kamaráda (Rocky IV, 1985), následně coby chrabrý horolezec v roli šité na míru (Cliffhanger, 1993) i profesionální vrah v netriviálním thrilleru (Nájemní vrazi, 1995), od té doby však uběhlo mnoho vody. Úporně se snažil o další nádechy právě s dvojicí svých ikonických legend R+R, většinou šlo o velmi povedené návraty. K úkrokům ke komediálnímu žánru docházelo z jeho strany logicky málokdy, o úplné průšvihy ale nešlo. Jeden barák a spousta zvratů. Jsme v New Yorku 30. let, gangster Angelo dává umírajícímu otci osudový slib, že nepoctivou dráhu opustí. Mafiánům, policii i tisku je sakra podezřelé, co se to děje, navíc je jeho dcera těhotná, chce se vdávat, a další dceru možná získá. Sly není po herecké stránce vůbec zlý, členové Nadace ceny Zlatá malina jenže „samozřejmě“ museli dodržet tradici, ač neoprávněně, nicméně Stallone už byl asi tak nějak zvyklý. Výsledek má několik milých momentů, vydařené kostýmy, mnohé narážky jsou povedené. Jen na tempo si měli dát tvůrci rozhodně pozor, občas jsem se zastihl ve stavu „nudím se“. Místy až moc udýchané. ()

MM11 

všechny recenze uživatele

Tomu bych nevěřil... On hraje, Stallone hraje a zatraceně dobře. Takový trochu drzý remake francouzské klasiky vypadal na průser kategorie nejvyšší, ale tak to vůbec není. Překvapivě je děj svižný, plný nevtíravých narážek a předně parádních herců. I ty nejmenší postavy uchovávají ve svém nitru jiskru, což je překvapení zvlášť u Sylvestera v titulní roli, který pověstnou kreací už mnohokrát atmosféru zhatil. Tady ne a režisér kultovních klipů Michaela Jacksona si s nelehkým úkolem poradil solidně. ()

Reklama

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Hodně lidem se tenhle film nelíbil, ale pro mě je to jedna z nejlepších gangsterských komediíí, jaké jsem kdy viděl. Při většině scén jsem se smál tak moc jako už dlouho ne.Sylverster Stallone ukazuje že dokáže výborně hrát i v komedii.Jeho Snaps navždy bude jedním z mých nejoblíbenějších gangsterů.Podlě mě mnohem vtipnější než originál.Funes nesahá Stallonemu ani po kolena.Celkově tak 4,5 z 5. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Na francouzský originál tento film nemá, ale přesto je to docela povedený remake. Originál ve vtipnosti jednoznačně vítězí, Stallone v žádném případě není Louis de Funès, dialogy jsou v původní verzi ještě více vypointované a tomuto příběhu lépe sluší francouzský temperament. Velkým plusem americké verze je, že má zajímavou stylizaci do 30. let, prakticky všechny dějové aspekty a zvraty jsou stejné jako v předloze (jen hloupý masér byl nahrazen uťápnutým lingvistou) a je zde plno známých tváří, které se ve filmu objeví. Rozhodně se nejedná o remake, který si zaslouží zatracení. ()

PogoJoe 

všechny recenze uživatele

Pro mě nejlepší fór - 'you are ox and moron' - byl ztracen v dabingu, stejně jako i další, originál je originál. Ale stejně je to pořád taková taškařice dělaná na efekt a staromódní vtípky typu neustálých záměn tašek, milostných pletich či přiblblých poldů mě nedokázaly příliš rozesmát. Některé postavičky ale stály za to - třeba bratři Finucciové nebo Dr. Poole. I Sly se zde rozehrál k milému výkonu a očividně ho to bavilo. Sečteno podtrženo je Oscar celkem fajn fraška, u které jsem se párkrát pousmál, ocenil dobré herecké obsazení, ale která mě nijak zvlášť nezaujala. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (11)

  • Malou roli si ve filmu zahrál scenárista Jim Mulholland, a to postavu Oscara, podle které je film pojmenován. Tato postava se však ve filmu objeví až v předposlední minutě na 25 vteřin (Zix.)
  • Jméno koně, na kterého sází jeden z Provoloneho mužů, je High Hat. Tak se jmenuje kůň, na kterém jezdí Harpo Marx ve filmu Kobylkáři (1937). (The_God)

Reklama

Reklama