The Volunteers

DzejjPii

Dokument lze zhlédnout zdarma a v plném znění zde. Vzhledem k tomu, že jeden anglický komentář vystihl vše bezvadně, tak není třeba nic extra vymýšlet a zkrátka ho jenom přeložím: Toto je ten nejvíc nedoceněný dokument, který jsem kdy viděl. Je skoro až kriminální, jak málo zhlédnutí tento dokument má. Nejdřív jsem si jím nebyl vůbec jistý, ale po chvíli jsem nemohl uvěřit tomu, co jsem viděl. Poté, co River Hagg přijede do Sýrie, tak se dozví, že je YPG (kurdským Lidovým Obranným Jednotkám) k ničemu, pokud není ochoten bojovat spolu s nimi se zbraní v ruce. Ze Sýrie se Hagg nechtěl vrátit bez záběrů a tak na tuto "dohodu" přistoupil.  Brzy mu s ostatními dobrovolníky došlo, že v týmu čítající stovky lidí není ani jeden jediný medik. Lidé umírali na zranění, která nebyla v případě poskytnutí zdravotní péče smrtelná a tak se dal dohromady s několika dalšími dobrovolníky a skončili jako jediní medici, v jediné ambulanci na bojišti, zodpovědní za stovky lidí. A to nepočítáme civilisty a ISIS bojovníky, které taky zachránili.  Byli samozřejmě zcela přehlcení a nemohli držet krok s tolika raněnými. Některé z šíleností, které viděli, byly tak příšerné, že zejména jeden obvzláště hrozný den odcházeli s obličeji promočenými slzami, zatímco se snažili držet se pohromadě na cestě do nemocnice. Nechci tu nic spoilerovat, ale měli několik opravdu hodně blízkých setkání se smrtí, kdy byli málem zastřeleni nebo zabiti minometem. INTENZIVNÍ smršť. ()