Režisérský debut Woodyho Allena z roku 1969 zachycuje kriminální léta mladého Virgila Starkwella, kterého hraje sám Woody Allen. Přestože byl Virgil nadprůměrně inteligentní, a možná právě proto, připadal si zmatený a osamocený. V osmnácti se vykašlal na školu a vydal se na dráhu zločinu. Jeho sklon zpackat všechno, na co jen sáhnul, jej ale brzy dostal za mříže. Po propuštění potkal mladou a krásnou Louise, do které se zamiloval. Kvůli ní se také rozhodl změnit svůj život. Před tím se ale ještě naposledy pokusí vyloupit banku, což ho opět dostane do vězení. Dny se vlečou a Virgil se rozhodne vzít osud do svých rukou a utéct. Tentokrát se na něj usměje štěstí. Společně s Louise, která je těhotná, odjedou do jiného státu, kde konečně začnou žít normálně. Pronajmou si malý byt a Virgil si najde práci v kanceláři. Jednoho dne se ale objeví neodolatelná sekretářka slečna Blairová, která zjistí, že Virgil je hledaný zločinec a začne ho vydírat. Vrátí to Virgila zpátky do starých kolejí, nebo to tentokrát zvládne bez porušení zákona? (HBO Europe)

viperblade

Take the Money and Run by se dalo považovat za opravdový debut Woodyho Allena (stále mi přijde divné označovat za jeho debut film What's Up, Tiger Lily?, ke kterému napsal scénář a zařídil, aby byl film předabován) a vůbec nebyl špatný. Woody se vyžívá v absurdním humoru a ten mu jde (scéna s přepadením banky, kdy celá akce ztroskotá na jeho nečitelném požadavku je skvělá). Bohužel absurdní humor má tu nevýhodu, že prakticky vždy se musí objevit slabší místo a některé vtipy vyšumí do ztracena. Nicméně to se nestává tak často a já se opravdu bavil. Konec konců, jsem teprve na začátku Woodyho kariéry a ještě mám vcelku dlouho cestu před sebou… A na té cestě bude mít Woody příležitost mě ještě hodněkrát pobavit. Tohle beru "jen" jako takovou rozcvičku. 80 %. ()

Aleee89

Kdybych v televizi vynechala Woodyho Allena, asi bych si to neodpustila, proto jsem se samozřejmě dívala. No nevyšvihne se to u mě k pomyslné špičce jeho filmů, kam zkrátka patří jiné, ale dobré to je, to se zase musí nechat. Woody skvěle baví a paroduje, i když na pozadí plytšího děje. Ale nudit se rozhodně nebudete a o tom tady ten film je. Těším se na další, protože Woody je prostě Woody. ()

eraserhead666

"Vězeňský psycholog se mě zeptal, jestli si myslím, že sex je nechutný. A já na to že je, pokud se dělá pořádně." Mé druhé zastavení na pouti s Woody Allenem a i když vím, že to je docela svérázný chlapík a tvůrce, přesto jsem byl mile překvapen. Hlavně kombinací konverzačního, situačního a nejednou až absurdního vtipu (ovšem tu a tam i nuceného), kterým dokázal svůj příběh o jednom lůzrovi prošpikovat v míře více než hojné. K tomu docela zajímavé pojetí jakoby polodokumentu s různými postavami vyjadřijícími se k povaze a chování hlavního hrdiny. Vcelku velmi zábavná záležitost. ()

becki_tu

Moje první seznámení s Woody Allenem dopadlo nad očekávání dobře. Jako příznivec zábavné party Monty Python jsem si nemohl nevšimnout podobného "citu" pro humor, jaký zde zdatně praktikuje právě Woody Allen. Jako gangster je zde Allen naprosto skvělý a hlášky a gagy nejen z jeho úst mě dokázaly spolehlivě pobavit, podobně jsem se u komedie nenasmál už dlouho. Pistole z mýdla, přepadení banky se vzkazem na papíru, "útěk" z vězení... na to se snad nedá zapomenout. ()

swamp

Typický allenovský humor. Narážky na semitismus, ostych s ženami, hypochondrii, nešikovnost..tedy, někdy více než narážky. :) I když se celková svižnost místy zadrhává, jedná se o klasiku obsahující všechny ty ulítlé gagy a poťouchlé dialogy. "After fifteen minutes I wanted to marry her, and after half an hour I completely gave up the idea of stealing her purse." ()

• Allen se rozhodl pro režírování sebe sama po natáčení filmu Casino Royale (1967), které mu přišlo dost chaotické. (don corleone)
  • Natáčení se povedlo za 10 týdnů díky dlouhým natáčecím dnům, někdy až do 11. hodiny večerní. (don corleone)
  • Přes 100 vězňů San Quentina si ve filmu zahrálo jako kompars. Herci byli označeni razítkem, které bylo viditelné pod speciální lampou, aby bylo možné na konci natáčecího dne odlišit, kdo je herec a kdo vězeň. (don corleone)