Reklama

Reklama

Velká filmová loupež

  • Slovensko Velká filmová loupež (více)
Československo, 1986, 77 min

Scénář:

Oldřich Lipský

Kamera:

Emil Sirotek

Hrají:

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Protagonisty jsou komici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, kteří mají na výstavě převzít cenu japonské televize. Současně se pětice gangsterů chce zmocnit převratného vynálezu profesora Suzukiho – superholografu, jímž je možné vyjmout kohokoliv z televizní obrazovky a přenést do reality, a také naopak. (Filmbox)

Recenze (150)

BoPo 

všechny recenze uživatele

Blížil sa koniec režimu a aj života dnes kultového režiséra, ktorý má na konte filmy ako napríklad Limonádový Joe aneb Koňská opera, „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“, Jáchyme, hoď ho do stroje!, „Marečku, podejte mi pero!“, Adéla ještě nevečeřela. Paskvil, ktorý roztočil Lipský a dokončil Podskalský. Kaiser a Lábus tu zmäteno pobehujú a získavajú know-how k svojej neskoršej Ruskej rulete. Zbytočné mrhanie talentom a filmovým materiálom. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Velká filmová loupež sa mi zdá byť podobnou veselou "taškařicí" ako mnohé iné staré české komédie, ktoré tu majú červené hodnotenia - nechápem prečo tento film je taký zaznávaný. Iste, konzistentná humorná línia s hláškami je často nahrádzaná situačnými gagmi, ale stále na tom nevidím nič zlé. No a nespočetné popkultúrne odkazy na súdobú československú kinematografiu sú extrémne milé :-) ()

Reklama

Khotzilla 

všechny recenze uživatele

Bizar na zakázku. Je fakt, že ta výstava, na které se to celé odehrává, byla výjimečná, ale dobrý dokument by byl lepší. A jediný akceptovatelný vtip s vylézajícím davem herců z malého fiátku to nezachrání. A dobová ukázka Kaiserova travesty humoru spíš trapná. Ale hodně zajímavé a poučné je sledovat výrazy přijíždějících herců - jedni se naparují, jiní jsou spíš otráveni a jsou i tací, u kterých je jasně patrné, jak už to chtějí mít rychle za sebou... ()

blazir1 

všechny recenze uživatele

Ne, není to veledílo. Ne, není to na Oskara, ne není to komedie na válení pod stolem. Ano, scénář je velmi jednoduchý, stejně jako zápletka(Ne, že bychom ji někde již neviděli...).A víte co? Komu to vadí? O nějaký "vyladěný" scénář v tomto filmu ani nešlo. Je to prostě jen a jen taková milá taškařice, která měla divákům nenásilně ukázat všechny ty úžasné herce a herecký našeho filmového nebe, kteří prošli českým filmem. A já se u toho přesně v tomhle duchu bavil, a za skrytou komedií cítil i lehký nádech melancholie jak daleko ušel český film za ty desítky let od svého vzniku. Pro mne z toho filmu prostě čouhá pohoda a je vidět že se tam všichni při natáčení vyloženě bavili - a vo tom to je! Nechápu tak nízké hodnocení, takže dám natvrdo z p*dele 5*****. Přišlo mi to osobně o dost lepší než o lépe hodnocená nudná blbost o Herr Jelínkovi. P.S. Kdo by řekl že se do tak malého auta vejde tolik lidí! :) ()

brzozin 

všechny recenze uživatele

Je asi osudem velkých režisérů, že na závěr své fenomenální tvorby zplodí perfidní krákorovinu 4. cenově. Stalo se to Vorlíčkovi a nevyhnulo se to ani Lipskému. Při sledování jeho posledního filmu mi bylo strašně hanba. Připadalo mi to spíše jako série chaoticky zahraných a šlendriánsky sestříhaných reklamních scének propagujících tehdejší hvězdy filmové a televizní zábavy. Tu jednu hvězdičku dávám za to, že jsem se tomu kdysi v deseti letech smál. Nikdo, kdo dosáhla adolescentního věku se tomu ale smát nemůže. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (24)

  • Když se Král (Oldřich Kaiser) převlékne za školačku na exkurzi, řekne učitelce, že se jmenuje Karolína, což je jméno jeho skutečné dcery. (M.B)
  • Na webových stránkách fanoušků značky Tatra, zejména vozů Tatra 613, jsou k vidění oblíbené scény z příjezdu delegací k paláci U Hybernů. V kontrastu s tím je prezentováno "úsporné barrandovské autíčko" Fiat 600, ve kterém se na výstavu dostavilo odhadem 20 dalších herců. (SeanBean)
  • Komedii začal točit režisér Oldřich Lipský. Po jeho náhlém úmrí v říjnu roku 1986 filmování dokončil Zdeněk Podskalský. (Olík)

Reklama

Reklama