Food for Thought

Dustin Brown

Scénář:

Dustin Brown

whack

Keby sa takéto reklamy vysielali v telke, tak telku by som síce nezačal pozerať, ale aspoň by som mal dobrý pocit, že ich pozerajú iní. ()

pursulus

Játra z aktivisty? K uvážení...¬         Nemohu si pomoci, ale při nejlepší vůli nemohu označiti snímek "Food for Thought" za nic jiné než jako reklamní šot. Obsahem je vynikající nápad, jehož obsah nemíním prozraditi, aby nebyl případný divák ochuzen o šok, který jej dozajista čeká. To zní jako velká chvála, kdyby ale neměla své velké Kdyby. Dějiny totiž znají takových nápadů dost na to, aby bylo rozumné distancovati se od nich a pro jistotu je zařknouti muří nohou. Jedním z takových výtečných nápadů třeba byla spravedlivá komunistická společnost. Dalším výborným na první pohled nápadem byla myšlenka anarchistů, že státu netřeba a že se mají věci vzíti do svých vlastních rukou, začasto držících pumy a zápalné petardy. Svět už tyto tak báječné myšlenkové vynálezy ozkoušel, k trpkému zklamání zůčastněných, neboť vyšší moc ukázala, že některé věci jsou prostě neproveditelné a že tedy cestu budeme muset hledat jinde.¬                 Je třeba doufat, že ekologický terorismus nebude míti tak dramatický dopad na lidskou společnost, jako výše zmíněné historické představy. Protože, co se zdá tak správné, co je tak líbivé v myšlence (na příklad, nejíst zvířata), bývá u svého provedení s železnou pravidelností nakonec pro všechny strany katastrofou. Můj příspěvek k námětu, aby šli ekologové-býložravci do první línie a nechali se svými masožravými spolubčany sníst, aby tak zachránili alespoň něco zvířecích životů, se nesetká, obávám se, z jejich strany s patřičnou odezvou. Ale nešť — husí játra (mňam!) jsou stejně nesrovnatelně lepší, než by byla játra nějakého toho aktivisty! ()