Amarcord_1

90% - Z filmů, co jsem od Almodóvara viděl je Carne trémula jasně nejlepší. Svět, který režisér ve svých filmech vytváří je sice i zde poněkud přitažený za vlasy, ale konečně se nestává dominantou obsahu. Je pouze ideálně načechraným polštářem, který filmovému jedlíkovi usnadní a zpříjemní koncentraci na strhující děj. Již od úvodních scén je jasné, že se řemeslně bude jednat o vybroušený klenot. Obsahově začne být film unikátní v okamžiku, když se divák začne pohybovat mezi relativními pravdami všech pěti ústředních postav, a klást si mnoho otázek, jako při četbě dobré knihy. Film Na dno vášně mi přinesl parádní zážitek, v němž se mísí výborný scénář s dokonalou režií, pěknou Iglesiasovou hudbou a hereckým koncertem, z něhož vyniká zejména Javier Bardem. ()

Angelic-77

Pedro Almodóvar je bezesporu jedním z nejlepších novodobých režisérů a jeho díla překypují originálním námětem a zpracováním, ale bohužel je zde pro mě jeden velký a zásadní problém - mnohdy nerozumím, respektive důrazně nesouhlasím s chováním a jednáním hlavních postav. V několika případech jsem si při sledování jeho snímků pokládal otázky typu ,,Jak něco takovýho může udělat?" nebo ,,Proč to sakra udělal/a zrovna takhle?". Samotného mě to tak trochu štve, ale je to zkrátka dáno tím, že mám v mnoha ohledech naprosto odlišný názor a pohled na svět či život jako takový, než pan režisér. Nebýt tohohle rozporu, má u mě většina jeho filmů 5 hvězdiček, takhle je to jen za 4, zejména v případě Na dno vášně. ()

Frajer42

Spoilery! Kdyby mi někdo ve zkratce popsal děj, tak bych se s ním takřka vsadil, že mě něco takového nedokáže bavit. Sázku bych ovšem prohrál, protože Almodóvar opět prokázal, že je docela šikovný režisér a naservíroval divákům moc hezkou pohádku o tom, kterak se jedno předčasně vyprsknuté dítě prosouložilo v Madridu ke štěstí. Taková vcelku věrná sonda do života madridské spodiny a nelítostnou honbou za uspokojování svých nejnižších pudů a tužeb. Všichni se do svých rolí skvěle položili a ze stran všech zúčastněných na mě snímek působil velice věrně a uvěřitelně. Nechyběl ani humor. Úplně mě položil okamžik, kdy Almodóvar odhalil nejmenší úd ve Vesmíru, jehož hrdým vlastníkem je jakýsi Liberto Rabal a asi o 3 minuty později je divákům naservírovaný vášnivý sex mezi ním a kurvou z povolání. Dokonce natolik vášnivý, že paní nebyla schopná druhý den uspokojit svého invalidního manžela, neboť ji neskutečně pobolívaly její tělesné útroby prošpikované dvoucentimetrovou mačetou. Po celou dobu si snímek držel velice vysoké tempo, hrozně dobře se na něj koukalo a stopáž utíkala nezvykle rychle. ()

Maynard.

No, že by se jednalo nějak extra vášnivej film, to se teda říct nedá. Na druhou stranu celkem zajímavá zápletka o ženskejch a o chlapech a jak to tak na Světě bývá, tak i o nevěrnejch ženskejch a nevernejch chlapech. Film má výhodu v tom, že není vůbec dlouhej, uteče jako voda. Taky má ale nevýhodu v tom, že to není až tak supr zápletka (wau, to teda píšu velký parády :o) ). Tyhle europský filmy budou asi dycky jinačí než filmy ze zámoří. Průměrnej film si tedy říká o průměrné hodnocení. ()

emma53

Ať je to jakkoliv neuvěřitelný příběh, tak Almodóvar přesně ví, jak se dostat pod kůži a nemilosrdně zatřást s našimi emocemi. Zatím to je můj nejintenzinější zážitek z jeho tvorby a doufám, že ne poslední. Bezvadně vykreslené vztahy, hloubka citů, vášeň i bolest, výborné herecké výkony a to všechno zabalené v krásných barvách s nádhernou hudbou. Prostě skvělé. ()

• Doslovný překlad španělského názvu znamená "třesoucí se (chvějící se) těla". (D3VIL)