Ana de día

Mladá žena zjistí, že má dvojnici, co za ni začala žít její život. Má si ho vybojovat zpátky, nebo si radši užívat nově nabytou anonymitu? (Netflix)

anderson

Tunajší popis ústrednej zápletky je značne zavádzajúci. Veci sa majú totiž tak, že hlavná hrdinka cca tri minúty po začiatku filmu zistí, že ju v jej doterajšom živote nahradila jej dokonalá kópia... V tomto momente by srdce filmového fanúšika mohlo zaplesať, nakoľko takýto twist ponúka nepreberné množstvo žánrových možností na nezabudnuteľný cineastický zážitok. Tvorcovia ale všetky potenciálne zaujímavé zahodili do žumpy a naservírovali divákom uťahanú, nudnú a miestami aj nelogickú psychologickú drámu o tom, že aj nudiaca sa študentka práva sa môže stať lacnou štetkou, aby sa pokúsila nájsť v živote nejaký ten zmysel. Už teraz vám môžem prezradiť - aké prekvapujúce - že ho na svojej "ceste nikam" nenájde a "doklopýta" až k záveru, ktorý mi neuveriteľne intenzívne pripomína paródiu na pomerne príčetnú malú sci-fi s názvom INÁ ZEM. V tunajšom popisku ešte donedávna figurujúce žánrové označenia KOMÉDIA a THRILLER som nekompromisne poslal do zabudnutia, nakoľko ich tam zjavne pridal človek bez najmenšej znalosti obsahu tohto biedneho a nezáživného filmu. No a čo sa týka sci-fi, tak na to zabudnite úplne! (26.5.2022) ()

Aljak

Hneď v úvode prichádza prvotná dilema, ktorá predstavuje obrovský potenciál pre zápletku. A potom ... nič. Naozaj, celý potenciál bol absolútne spláchnutý, keď sa original Ana rozhodla ujsť a žiť nový život kdesi v barcelonskom kabarete. Tak si človek povie, že veď OK, možno to má nejaký zámer, ktorý sa rozvinie v pokročilej fáze filmu. Ale bohužiaľ, táto dejová rovina zostáva v tomto časopriestore, a tak bol potenciál dokonale premrhaný. A tak jediným pozitívom celého filmu zostáva herečka v hlavnej úlohe Ingrid García Jonsson, ktorá pôsobila príjemným dojmom. Inak nič...  P.S. Ten koniec mohol byť radšej na začiatku, možno by to malo úplne iné grády! ()