Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

JohnMiller

Veľké sklamanie. Bratia Coenovci to tentoraz prepískali natoľko, že už im to nemôžem "zožrať" . Ide o najhorší film ktorý som od nich videl a to paradoxne musím pochváliť kameru, sú tu zachytené nádherné scenérie, herecké obsadenie je špičkové, klobúk dole, hudba tiež patrí do kategórie pre labužníkov a kostýmy, tie ani netreba komentovať, no a to ostatné? Kde sa stala chyba? Môj pohľad na vec je taký, že rozkúskované nič nehovoriace epizódy ktoré spolu nesúvisia iba a zachytávajú všedné dni divokého západu, sú pre bežného diváka príliš bezpríbehové avšak pre náročnejšieho diváka je to zase príliš "blockbusterovské" takže si to bezprostredných fanúšikov nájde len veľmi ťažko. ()

silentname

"The Ballad Of Buster Scruggs" je nakoniec celkom príjemné westernové prekvapenie. Nemôžem povedať, že by film nemal žiadne problémy, no rozhodne som si jeho sledovanie užil. Ale aby som povedal svoje dojmy čo najlepšie, tak bude asi najlepšie, aby sme si asi každú jednu poviedku rozobrali zvlášť a následne dal celkové hodnotenie pre film. Tak poďme na to. "The Ballad Of Buster Scruggs" má podľa mňa solídny úvod a nabieha hneď medzi šikovné filmy. Musím povedať, že aj búranie štvrtej steny fungovalo dobre, no je to jediná poviedka, kde sa tento štýl točenia objaví. Vidíme akéhosi hraného "Lucky Lucka", ktorý je skutočne talentovaný pištoľník, no nakoniec nájde svoju smrť. Celkovo funguje, no mám pocit, že skončí to veľmi rýchlo. V momente ako sa človek do filmu dostáva, tak sa dostaneme na koniec a osobne by som uvítal z tohto príbehu viac. Rozhodne mal čo ešte ponúknuť. Ale solídny úvod. Hodnotenie: B "Near Algodones je tiež celkom okey, no mám pocit, že akosi reálne nedojdeme k žiadnej pointe. Výsledok je úplne rovnaký ako keby sa to udialo prvýkrát, len sa to nestalo prvýkrát. Na druhú stranu to dá na záver celkom dobrý fór a James Franco je skvelý, no viac asi neviem čo povedať. Reálne ma tento príbeh nejako nebral, lebo na konci som nepochopil pointu. A to je škoda. "Hodnotenie: C+ "Meal Ticket" je podľa mňa dosť zaujímavý. Liam Neeson je tu v skvelej role a Harry Melling tu prešiel obrovskou transformáciou, ktorej som uveril. Okrem toho to aj dobre ukazuje charaktery postáv, ktoré tu skutočne vedia niečo dať. A rovnako to ukazuje, že miliónkrát to isté už nie je nikdy zaujímavé ako keď to vidíme prvýkrát. Hodnotenie: B+ Pokračujeme v príbehu "All Gold Canyon", ktorý bol pre mňa po dopozeraní highlightom. Celý čas sa sústredíme len na jednu postavu, chceme vidieť ako svoj cieľ dosiahne a hoci som mal pocit, že na moment sa to posunulo nesprávnym smerom, tak sa to celkom šikovne vrátilo naspäť do sedla a došli sme k dobrému finále. Pre mňa skvelý diel zlatokopa, ktorý nakoniec našiel svoj zlatý poklad čisto svojim vlastným umom a šikovnosťou. Skvelé. Hodnotenie: A Ďalším príbehom bol "The Gal Who Got Rattled". Tu budem úprimný a poviem, že nebyť finále, tak by to bol najslaší diel. Bolo to plné dialógov, dlho trvalo kým sme sa niekam posunuli, postavy mi neprišli veľmi zaujímavé, no má to skutočne skvelé finále, ktoré ma držalo a zaháklo. Plus skvelý záver, ktorý to posúva do úplne inej roviny. Takže napriek tomu, že to mohlo ponúknuť viac, posledných 10 minút to ťahá hore. Hodnotenie: B-. Posledný príbeh "The Mortal Remains" je ale nakoniec tým absolútným klenotom tohto filmu. Toto som si užil naplno. Skvelá atmosféra, veľmi dobré momentky, dobrá dávka mystérie a tajomnosti, ktorá to veľmi dobre zahaľuje a pôsobí to maximálne fascinujúco. Pri konci som chcel vedieť ako to dopadne, no veľmi šikovným spôsobom všetky odpovede nedostaneme. Možno to znamená niečo viac, možno nie, no tento príbeh ma dostal absolútne najviac zo všetkých. Hodnotenie: A+ Keď to teda vezmem ako celok je to podľa mňa dobrá kolekcia príbehov. Niektoré sú lepšie, niektoré slabšie, no tie čo ma bavili ma skutočne bavili. A už minimálne len kvôli nim dávam nakoniec vyšší rating, než by som dal normálne. Ale mám pocit, že film si to zaslúži. Celkové Hodnotenie: B+ () (méně) (více)

Eliott

Celý příběh je založený na konceptu jedntlivých povídek, ale s Filmem jsem ve výsledku velice spokojený. Nejzábavnější byla asi první povídka která následovala podobně zábavnou povídkou s mým oblíbým hercem Jamesem Franco, proto hodnotím první dvě (5ti hvězdami). Dále mě však třetí povídka o postiženém herci nebavila skoro vůbec(1 hvězda). Čtvrtá povídka o zlatokopovi to trochu napravila, ale ve výsledku stále průměrná (3hvězdy). Předposlední povídka byla naprosto skvělá hlavně kvůli závěrečné přestřelce s indiány (5hvězd). Naneštěstí závěrečná epizoda tomu opět pokazila průměr. U tlachání v dostavníku jsem se nebavil skoro vůbec a nejhorší, že to ani nikam nesměřovalo. Proto bych příhodu zhodnotil 1 hvězdou. Podtrženo, sečteno bych celý film zhodnotil 3-4 hvězdami, ale pokud se k filmu v budoucnu někdy vrátím, polovinu příhod nekompromisně přeskočím. 70% ()

dr.horrible

The Ballad of Buster Scruggs - 100%, Near Algodones - 80%, Meal Ticket - 70%, All Gold Canyon - 100%, The Gal Who Got Rattled - 100%, The Mortal Remains - 70% .................................. Buster Scruggs príde v šialenom tempe, zaspieva si, zastriela si a zasa zmizne. Esencia komediálnych Coenovcov. Druhá poviedka detto. Tretia s Neesonom ma nebavila, ale zas ten záver... A o to tu ide. Či už to pohromade drží alebo nie, každá z tých poviedok/postáv by zvládla vlastný film. So všetkými detailmi, krásnou prírodou a brutalitkami; Coenovci toho za tie dve hodiny dokázali povedať viac, ako o tej dobe povedal ktorýkoľvek iný western. ()

H34D

Opět další z řady Coenovic filmů, nad kterými si zamasturbuje pár pseudointelektuálů a přestárlých akademiků, ale běžný divák, aby zaplakal. Tedy nechci přehánět, spíše jde o to, že od tvůrců klasik jako Fargo a Big Lebowski by člověk očekával něco sofistikovanějšího a vtipnějšího. První povídka o Busteru Scruggsovi je suveréně nejhorší. Když pominu příliš křečovitý humor, (pro mě osobně) otravné muzikálové vsuvky, tak nám stejnak nezbývá víc, než triviální pointa absentující jakoukoli katarzi (2/10). Nedaleko Algodones s o poznání charismatičtějším hlavním hrdinou konečně vykazuje známky typického Coenovského černého humoru a akurátnější nadsázky (6/10). Dojná kráva se sice snaží podojit líbivost Liama Neesona, nicméně příliš se jí nedaří udržet mě vzhůru. Ano, zde jsem usnul a musel dokoukat film další den (5/10). Kaňonu plném zlata i přes obstojně vybudovaná očekávání jaksi chybí pointa. Takovou povídku si, s prominutím, z prdele můžete vytáhnout jednu denně (5/10). Pan Arthur a Billy Knapp konečně zachraňují celý film nejen sympatickým prostředím, hřejivými dialogy, ale i fungujícím napětím a vskutku zabijáckým Coenovským zakončením (8/10). Pozůstatky mrtvého se snaží těžit ze síly dialogu a zkušenosti jejich vypravěčů, avšak opět chybí jakákoli pointa, a tudíž i katarze - nejen z povídky, ale i z celého filmu (6/10). ()

• Kovboje, který zabije Bustera Scruggse (Tim Blake Nelson), hraje americký folkový zpěvák Willie Watson, který se podílel na významné části soundtracku. (moukey)
  • První film Joela a Ethana Coena natočený digitálně. Zároveň jde o dosud nejdelší film, jaký režiséři natočili. (Grimaldi)
  • Tim Blake Nelson, představitel Bustera Scruggse, zpíval své písničky sám, včetně závěrečného songu první povídky „When A Cowboy Trades His Spurs For Wings“, kde zpívá duet s Williem Watsonem, známým folkovým zpěvákem, který zde představuje pistolníka v černém Heralda z Demise. (Landauer)

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii