Pro mladého člověka bývá nebezpečné, aby nedostatek zkušeností nahrazoval přehnanou, avšak neopodstatněnou sebedůvěrou. Přesně to postihne nedostudovaného chemika, jenž se po návratu z vojny hodlá za každou cenu prosadit. Vznikl tezovitý, proklamativní film, hlásající moudra o "socialistické morálce". (oficiální text distributora)

elent

Příjemné překvapení. Naprosto civilní a uvěřitelné. Klíčové momenty příběhu budou vždy aktuální. Oficiální text distributora: Vznikl tezovitý, proklamativní film, hlásající moudra o "socialistické morálce"- je naprostá hloupost. Agitka to není ani náhodou... Určitá část filmu je kupříkladu o tom, že spousta lidí ve svých pracovních pozicích nemají vůbec co pohledávat a přesto v nich jsou. A je ironií, že právě člověk, který sepsal oficálního text distributora se s tímto tématem příběhu prakticky zosobňuje. U filmu jsem se bavil... ()

Vikinec

Soudruzi se celkem předvedli. Moralizování a správná cesta socialistického člověka, tomu se nevyhne žádný film z té doby. Tento je ale obohacen o kultivovaný herecký projev jak Stropnického, tak i Vašuta. Samozřejmě se snímek neobešel bez zkratkovitého, černobílého schematizmu a mentorského happyendu, ale hlavní postava byla vyvedena ve slušných barvách a jeho životní osudy byly vcelku uvěřitelné. Na dobu svého vzniku poměrně slušná práce a přesto, že se mi dosavadní hodnocení zdá přece jen přestřelené, nebudu se od něj píliš lišit. 2,5 * ()

Pitryx odpad!

Docela hezky je zde vyobrazena noční můra studovaných, totiž fyzická práce. U mne film propadl. Nejde o to, že Stropnického nemusím, ale tady je jako dřevo. Scénář je příšerný a slaboduchý. Režie také nic moc. Takže jako plus beru scény na svou dobu odvážné, což ovšem zabíjí hnusná hudba. To už Hložek s Kotvaldem v pozadí jsou lepší. Nevím, zda některý divák pochopil problém, který se řešil ve fabrice. Já ne. Prostě tento film nestojí za nic. ()

DooFooS

Po odmyšlení propagandistických řečí je to překvapivě stravitelný příběh a navíc, díky exteriérům mého rodného města, to má pro mě i neopomenutelnou přidanou hodnotu. ()

Phex

Knihy Jiřího Švejdy, z nichž ta "2000 světelných let" byla předlohou tomuto filmu, mám rád. Vystihují dobu v níž byly napsány a takový Moloch je kvalitní čtení. Kariéra ale myslím svou knižní předlohu, z níž je ještě trochu cítit spisovatelovo hledání stylu, překonala. Perfektní psychologický film o hledání sebe sama a svého místa v životě. Pro mě opravdu pozitivní překvapení, nadčasový film. Mnoha situacemi mi film připomíná můj vlastní život. Co ale už dnes neplatí, že lepší budoucnost (tedy prachy) vám zajistí studium na vysoké škole. Bohužel aneb měl jsem se hůř učit... ()

Stefi_836

Věčně nespokojená ufrflaná manželka, která je dost na přes držku. Manžel dostane místo v chemičce a musí se ohánět, aby dokázal, že na to má. Zajímavostí je, že Lojdová ukáže 2x kozy a že herečky i v roce 1984 neměli v podpaží choroše, zatímco já je mám. A hned v titulkách vyluftovali chlapci a chlapi svoje kleofáše ve sprše až jsem se divila. Některé scény jsou zbytečné, takže se film táhne, ale ta s těma šulínama určitě ne, ta se mohla opakovat i ve filmu. Agitačka tam není žádná, hodně uživatelů si zvyklo hodnotit filmy podle doby a jakmile je točen za socializmu, hned mu ubírají na hvězdičkách. ()