Nguoi Bat Tu

• USA The Immortal

EvilPhoEniX

Šílená směs žánrů z Vietnamu a je z toho velmi působivá podívaná. Takhle měnit žánry v jednom filmu jsem snad ještě neviděl. Chvílemi je film Haunted Hause, v zápětí Torture, následuje brutální martial art, které se dále překlopí v Survival s romantickým nádechem a ještě zde figurují Fantasy prvky 😃 Každopádně zajímavý film na téma reinkarnace, černá magie, nesmrtelnost a touha po moci. Prostřední akt je nejlepší, akce je výborná, souboje jsou drsné a torture ucházející. Strašení až tak efektivní není, ale čert to vem, natočeno hezky, tempo je fajn, příběh originální a finále nabídne poměrně náročný zvrat filosofických rozměrů, nad kterým budete přemýšlet ještě půl hodiny po skončení filmu. Podobně laděný film jsem ještě neviděl a musím říct, že se mi režisérova vize líbila a kritikům taktéž, ikdyž film není pro každého. Oblíbená scéna: Procházející větve do těla člověka je podobná kultovní scéně z Evil Dead. Příběh****, Akce****, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

Davered

Predlouha zanrova patlanice s podobnym campovym potencialem jako reziseruv predchozi snimek. I zde je k videni smesne fantaskni tema ve smrtelne vaznem podani (znovu nechybi uvodni upozorneni, ze film neni podle skutecnych udalosti - nezbytnost u filmu o nesmrtelnosti a reinkarnaci). Tentokrat se ovsem vkradaji myslenky, ze by neskodilo trochu vice soudnosti a to jak s ohledem k stopazi, tak k ponekud zmatecnem casovem zasazeni udalosti. A navic nelze vzpomenout na snimky, ktere podobne tema pojaly presvedciveji, at uz treba RUNNING ON KARMA nebo Branaghovo DEAD AGAIN. ()