Jules of Light and Dark

silentname

"Jules of Light and Dark" by som ohodnotil ako film, ktorý rozhodne mal čo ponúknuť. Myslím si, že má svoje dobré momentky a konceptuálne by som povedal, že tam je celkom dobrý príbeh. No jeho spracovanie je trošku iná story. Myslím si, že film sa opäť snaží do príbehu dať veľké množstvo menších zápletok, ktoré však nikdy na konci neuvidíme dorobené do konca. Film otvára témy, no potom sa k nim v podstate už fyzicky nikdy nevráti. Ako som už povedal naposledy pri inom filme - niekedy to môže evokovať, že taký je aj život. A v podstate nevieme ako to bude pokračovať. Lebo aj mnoho vecí v našich životoch môže ostať neukončených. Na jednu stranu je to vďaka tomu možno otvorené k tomu, aby sme verili, že v budúcnosti to naše postavy ustoja a niekam sa ich život vyvinie. No takisto si potom poviem, že to nie je to, čo by som od filmu očakával. Myslím si, že Freddy je zaujímavou postavou, no dokopy Daniel Laabs nevedel ako ho využiť poriadne. Myslím si, že viac sa mohol film sústrediť na jeho vzťah s Mayou, ktorý mu mohol následne možno lepšie pomôcť napraviť svoj vzťah k dcére. Veľa veci, ktoré sa totiž vo filme odohrajú dokopy nesmerujú nikam a nemám tušenia, prečo tam vlastne sú. V Mayinom príbehu by som toho zmenil o niečo menej. Tam by som asi vyhodil akurát ten zvláštny sex medzi ňou a Danielom. Nepasovalo to do filmu vôbec. A možno by jej vzťah s novým mladým dievčaťom jej dokázal otvoriť oči, že jej vzťah s Jules bol vlastne len výstrel naslepo a dokopy to nikdy nikam nesmerovalo. Čo sama v podstate v jednom momente nakoniec zhodnotí. Ostatné by mohlo fungovať celkom dobre. No myslím si, že Freddyho postava sa mala do filmu zapojiť trošku inak a zapojiť ho asi viac do života Maye. Potom si to viem predstaviť fungovať na celkom zaujímavú drámu, kde si Maya vnútorne zhodnotí, či bol jej vzťah s Jules skutočný, a Freddy by si mohol naspäť vybudovať vzťah so svojou dcérou. To sú veci, ktoré by ma vo filme bavili. No ísť do nikiaľ nikam nie je zrovna to, čo by film mal robiť. Hodnotenie: C+ ()